Tampa Bay i podruhé vyzrála na Floridu: Podívejte se na vítězný gól Rosse Coltona 3,8 vteřiny před koncem utkání!

Po velmi vyrovnaném prvním kole play off, kdy o postupujícím z dvojice Tampa Bay – Toronto rozhodl až sedmý duel, je prozatím série Tampy s Floridou výsledkově jednoznačnější. Bolts vyhráli i druhý venkovní zápas, přičemž rozhodující gól vsítil 3,8 vteřin před koncem Ross Colton!

Tampa Bay Lightning porazila Floridu i v druhém zápase této série a aktuálně tak vede 2:0 na zápasy, přičemž další dva duely odehrají hokejisté Tampy Bay na svém kluzišti.

Po prvním zápase, kdy svěřenci Jona Coopera využili hned tři přesilové hry a nakonec vyhráli 4:1, padlo z úst trenéra floridského celku, že pro úspěch v sérii nesmí být jeho hráči tolik vylučovaní a Tampě tak nesmí nabízet takové množství přesilovek.

V druhém zápase si nicméně jako první vyloučený hráč šel odpykat svůj trest Brandon Montour, načež Tampa početní převahy opět využila.

V čase 12:06 se po asistenci Stevena Stamkose a Victora Hedmana prosadil Corey Perry a poslal Lightning do vedení.

Přestože měli domácí v druhé části utkání k dispozici hned tři přesilovky, nedokázali využít ani jednu z nich. Florida vyrovnala až necelé dvě minuty před koncem druhé třetiny, o srovnání stavu se postaral Eetu Luostarinen.

Třetí třetina přinesla už jen jedno vyloučení na každé straně a byť strategie, kterou svým svěřencům naordinoval trenér Floridy Andrew Brunette zdá se vyšla, se domácí přes zkušenou obranu Lightning nedokázali prosadit.

Nutno podotknout, Tampa svou defenzivní činnost napříč posledními roky vyšperkovala do dokonalosti.

Naopak 3,8 vteřiny před závěrečnou sirénou využil velkého prostoru za brankou Nikita Kučerov a poslal rychlý pas do předbrankového prostoru, kde nikým nehlídaný Colton rozhodl toto klání!

Dlužno dodat, gólman Tampy Bay Andrej Vasilevskij inkasoval za poslední tři zápasy pouhé tři branky.

Lightning jsou tedy aktuálně ve velmi dobré výchozí pozici a Panthers budou mít co dělat, aby dosavadní vývoj série dokázali strhnout na svou stranu.

Zdroje: NHL, Tampa Bay Lightning