Spojte se s námi


Hokej

Střelec vítězné branky Stanley Cupu Reinhart prodloužil na Floridě, Stamkos putuje z Tampy do Nashvillu

Kanonýr Floridy Panthers, který se výraznou měrou podepsal na zisku Stanley Cupu, Sam Reinhart prodloužil s klubem smlouvu o osm let. To ikona Tampy Bay Steven Stamkos jako volný hráč putuje za novou výzvou do Nashvillu.

Publikováno

dne

Kanonýr Floridy Panthers, který se výraznou měrou podepsal na zisku Stanley Cupu, Sam Reinhart prodloužil s klubem smlouvu o osm let. To ikona Tampy Bay Steven Stamkos jako volný hráč putuje za novou výzvou do Nashvillu.

Reinhart si po životní sezoně přijde na pořádný balík

Osmadvacetiletý kanonýr Floridy Reinhart podepsal na Floridě nový osmiletý kontrakt s celkovým příjmem 69 milionů dolarů. Výrazně si tak polepší, jelikož mu skončila stávající tříletá smlouva na 19 milionů. Vyhnul se tak na poslední chvíli tomu, aby okusil trh s volnými hráči.

Reinhart v uplynulé sezoně zažil životní ročník a vyjednal si tak velmi silnou pozici ohledně lepšího kontraktu. V základní části si vytvořil osobní maxima s 94 body a 57 vstřelenými brankami v 82 utkáních. Byl druhým nejlepším střelcem za nedostižným Austonem Matthewsem z Toronta.

V play off patřil k tahounům mužstva. Ve 24 utkáních zaznamenal 16 bodů, ale především 10 branek. Navíc zaznamenal vítěznou branku v rozhodujícím sedmém duelu s Edmontonem. Za 10 sezon v NHL má bilanci 696 utkání, ve kterých nasbíral 538 bodů.

Ikona Tampy Bay Stamkos putuje do Nashvillu

Legenda Tampy Bay Lightning Steven Stamkos jako nechráněný volný hráč nesetrval v Tampě Bay. Ta si místo něj přetáhla z Caroliny Jakea Guentzela. Stamkos o nabídky opravdu nouzi neměl. Nakonec si vybral celek Nashville Predators, který na trhu s volnými hráči mocně posiloval.

Stamkos podepsal čtyřletý kontrakt na 42 milionů dolarů. Spolu s ním Predators angažovali i Jonathana Marchessaulta a obránce Bradyho Skjeia. V Tampě skončila Stamkosovi osmiletá smlouva na 68 milionů. Lightning si ho v roce 2008 vybrali jako jedničku draftu a posledních 11 sezon vedl tento celek jako kapitán. V letech 2020 a 2021 jej navíc dovedl k zisku Stanley Cupu.

Stamkos má za sebou během 17 sezon v základní části 1 082 utkání, ve kterých nasbíral 1 137 bodů, když vstřelil 555 branek a nasbíral 582 nahrávek. V letech 2010 a 2012 kraloval střelcům a s Kanadou ovládl Světový pohár 2016 v Torontu.

Nashville Predatrors tak mocně posilují před nadcházející sezonou. Tento ambiciózní celek dává jasně najevo, že prahne po historicky prvním Stanley Cupu. Na trhu s volnými hráči prakticky získal ty nejžádanější hokejisty a bude se s ním muset velmi počítat.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.