Spojte se s námi


Hokej

Hvězdou týdne v NHL Sam Reinhart, následován gólmany Jonesem a Hellebuyckem

V uplynulém týdnu NHL nejvíce válel útočník Panthers Sam Reinhart, zbylé pozice zabrali výborně chytající brankáři Martin Jones z Toronta a Connor Hellebuyck z Winnipegu.

Publikováno

dne

V uplynulém týdnu NHL nejvíce válel útočník Panthers Sam Reinhart, zbylé pozice zabrali výborně chytající brankáři Martin Jones z Toronta a Connor Hellebuyck z Winnipegu.

Reinhart hvězdou týdne NHL

Útočník Floridy Panthers Sam Reinhart v uplynulém týdnu odehrál tři utkání a byl nejlepším střelcem s pěti vstřelenými brankami. Celkově nasbíral 6 bodů. Navíc při vítězném utkání na ledě Las Vegas zaznamenal svůj první hattrick v sezoně a celkově již sedmý v kariéře.

Nejen za tyto výkony byl poprvé v kariéře vybrán do exhibičního duelu All-Star game. Navíc prožívá jednu z nejlepších sezon kariéry. S aktuálními 50 body v 39 odehraných utkáních je v top 10 bodování ligy a může velmi vážně pomýšlet na ohrožení svého bodového maxima ze sezony 2021/22. Tehdy v NHL zaznamenal životních 82 bodů. Samozřejmě je nejproduktivnějším hráčem Panthers, druhý Aleksander Barkov je o sedm bodů zpět.

Perličkou je, že jeho otec Paul Reinhart se zúčastnil rovněž exhibičního duelu hvězd v letech 1985 a 1989. Bude se tedy jednat již o devátou dvojici otce a syna, která tohoto počinu v historii NHL dosáhla. Zřejmě nejznámější takovou dvojicí jsou legendární Bobby a Brett Hullové.

Brankář Toronta Jones druhou hvězdou týdne

Brankář Toronta Maple Leafs Martin Jones odchytal tři duely a všechny skončily vítězně. Navíc zaznamenal fantastické statistiky v podobě 0,66 inkasované branky na zápas. K tomu měl procentuální úspěšnost zákroků vysoko nad 97 procent (97,6).

V uvedeném období zneškodnil 81 střel a pouhé dvě skončily za jeho zády. Pří vítězném utkání v Los Angeles zaznamenal své 30. čisté konto v kariéře a celkově druhé v pouhých sedmi startech za tým Maple Leafs. Doposud má na svém kontě 232 vychytaných vítězství v základní části a v této statistice je osmým nejlepším aktivním brankářem.

Hellebuyck z Winnipegu pomohl týmu do čela NHL

Třetí hvězdou týdne je opět brankář, tentokrát Winnipegu Jets, Connor Hellebuyck. Ten rovněž odchytal tři zápasy a opět byly všechny vítězné. Brankový průměr stlačil na 1,68 a v procentuální úspěšnosti zákroků dosahoval na číslo 93,7.

Navíc má na svém kontě 12 odchytaných utkání v řadě, ve kterých tým Jets dokázal bodovat. Z toho bylo 10 vítězných duelu po 60 minutách. Těmito skvělými výkony pomohl týmu Winnipegu postupně vystoupat až na pozici nejlepšího týmu NHL. Patří mezi čtyři brankáře v této sezoně, kteří odchytali alespoň 20 vítězných duelů.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.