Spojte se s námi


Hokej

Sparta oznámila novou posilu! Do Prahy se stěhuje finský forvard se zkušenostmi z NHL

Do startu nového extraligového ročníku ještě zbývá dost času, nicméně týmy nezahálí a postupně oznamují nové posily. Aktivní na přestupovém trhu je zatím pražská Sparta, která ve čtvrtek večer oznámila už svou třetí akvizici. A není to jen tak někdo, do Česka se stěhuje finský forvard se zkušenostmi z NHL.

Publikováno

dne

Do startu nového extraligového ročníku ještě zbývá dost času, nicméně týmy nezahálí a postupně oznamují nové posily. Aktivní na přestupovém trhu je zatím pražská Sparta, která ve čtvrtek večer oznámila už svou třetí akvizici. A není to jen tak někdo, do Česka se stěhuje finský forvard se zkušenostmi z NHL.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Na extraligové poměry je to velmi slušná posila. Hokejová Sparta rozšiřuje svůj kádr o dalšího Fina, novou tváří pražského celku se stal Miikka Salomäki.

Jednatřicetiletý finský forvard zejména v juniorském věku pravidelně reprezentoval na světových šampionátech, v roce 2014 pak debutoval i v seniorském národním týmu. Právě v tomto roce mimochodem získal stříbrné medaile na MS.

Od ročníku 2013/14 působil v zámoří. Salomäki pochopitelně nejdříve začal na farmě Nashvillu v Milwaukee, přičemž nejvíce startů v dresu Predators zaznamenal v sezóně 2015/16, a to 61. Z pohledu individuálních statistik se ale nejednalo o úspěšnou sezónu.

Salomäki si připsal pouze deset kanadských bodů za pět gólů a pět asistencí. Postupem času jeho angažovanost v Nashvillu klesala, sezóny 2019/20 a 2020/21 už strávil převážně na farmě. Celkově v NHL naskočil do 167 zápasů s bilancí 12 gólů a 15 asistencí.

Nová posila Sparty se poté vrátila do Evropy, a to konkrétně do Švédska. V posledních dvou letech každopádně působil ve švýcarském Lausanne, načež během té doby včetně play off nastoupil do 89 zápasů s bilancí 16 gólů a 29 asistencí.

Několik dalších startů si připsal i za finskou reprezentaci. Nyní bude Salomäki psát novou kapitolu své hokejové kariéry v Praze. Sparta o své nové posile informovala na klubovém webu.

Sparta oznámila novou posilu, co na přestup říká samotný hráč?

„Chci vyhrát a věřím, že ve Spartě budeme mít dobrou šanci, ač se dlouho nevyhrálo. Vím, že je Sparta tradiční tým a slyšel jsem o celé organizaci i fanoušcích jen dobré věci, navíc se mi líbí i Praha,“ odpověděl Salomäki na otázku, proč si vlastně vybral Spartu.

„Už několik let jsem hrál v zahraničí se spoluhráči mnoha národností, takže mi na tom tolik nezáleželo. Vždycky je ale příjemné, když máte v týmu další Finy,“ dodal na téma, že se v kabině potká s dvěma krajany – Jani Lajunenem a Valtterim Kemiläinenem.

Zdroj: HC Sparta Praha, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.