Spojte se s námi


Hokej

Léto v TELH: Sparta a Třinec znají zápasy v letní přípravě. Boleslav vyzvídá fanoušky

Už je tady zase to okurkové období. Vrchol sezony nedávno skončil, začátek té další je v nedohlednu. Zatímco týmy začínají nabírat fyzičku, ladit sestavy, skládají také rozpis přípravných zápasů. Ten už zveřejnili například Třinec a Sparta.

Publikováno

dne

Už je tady zase to okurkové období. Vrchol sezony nedávno skončil, začátek té další je v nedohlednu. Zatímco týmy začínají nabírat fyzičku, ladit sestavy, skládají také rozpis přípravných zápasů. Ten už zveřejnili například Třinec a Sparta. V Mladé Boleslavi si zase lámou hlavu nad tím, jak dostat na tribuny extraligových zápasů více fanoušků.

Nový ročník extraligové sezony 2024/2025 odstartuje až ve středu 18. září. Do té doby projdou kluby ještě dlouhým procesem přípravy. Nejdřív tvrdý a neoblíbený dril na suchu, pak konečně hurá na led.

Na začátku srpna se pak pustí extraligové celky do zápasové přípravy na ledě. Některé jich sehrají více, některé zase méně. Hokejisté Třince a Sparty spadají do té druhé kategorie, jelikož je na začátku září už čekají ostré boje v CHL (Champions Hockey League).

Boleslav se zajímá o své fanoušky

Mladá Boleslav nezažívá na hokejové scéně zrovna nejslavnější období. Výsledkově se jí nedaří, což má také dopad na počet fanoušků na stadionu. V průměru jich chodilo loni na hokej jen 3016, horší byli v tomto ohledu už jen příznivci kladenských Rytířů.

A tak se snaží jít vedení klubu více naproti svým příznivcům. Na oficiálních klubových stránkách zveřejnilo dotazník, který má vrchnímu managementu poskytnout důležitá marketingová data, jak zájem o hokej v Mladé Boleslavi zvednout. Za odměnu mohou fanoušci získat alespoň vstupenky na hokej.

Žádný výjezd Ocelářů

Úřadující pětinásobní šampioni už znají svůj zápasový jízdní řád pro letní přípravné období. I když, moc toho skutečně nenacestují. Také díky tradiční účasti v Lize mistrů si toho Oceláři na léto příliš nenaložili, sehrají pouhé čtyři přípravné zápasy.

Ten první, jak už bývá zvykem, čeká na třinecké hokejisty v nedalekém Frýdku-Místku, kde se utkání s partnerským klubem. Následovat už budou jen zápasy na domácí půdě. Soupeři budou Slovan Bratislava, Banská Bystrica a vítkovická Ridera.

13. 8. 2024 
Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec

20. 8. 2024 
HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislav

22. 8. 2024
HC Oceláři Třinec – HC MONACObet Banská Bystrica

29. 8. 2024
HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Ridera

Sparta proti Litoměřicím i Wolfsburgu

Naopak Sparta volí co se týče přípravných zápasů trochu odlišnou strategii než Třinec. Před začátkem CHL sehraje celkem pět utkání, avšak ani jedno na domácím ledě. Jako domácí celek jsou Pražané vedení pouze v duelu s Mountfieldem, avšak ten se odehraje netradičně v Poděbradech.

Zároveň ale dává pražský klub na svém webu najevo, že seznam nemusí být ještě kompletní. Fanoušky bude jistě zajímat, jetsli se Sparta v přípravném období utká s tradičním prvoligovým rivalem ze Slavie. Nejatraktivněji se zatím jeví utkání na ledě německého Wolfsburgu, kde už dříve působil na lavičce současný lodivod Sparty Pavel Gross.

8. 8. 2024
HC Stadion Litoměřice – HC Sparta Praha

13. 8. 2024
HC Škoda Plzeň – HC Sparta Praha

15. 8. 2024 (hráno v Poděbradech)
HC Sparta Praha – Mountfield HK

20. 8. 2024
Banes Motor ČB – HC Sparta Praha

30. 8. 2024
Grizzlys Wolfsburg – HC Sparta Praha

Zdroj: Tipsport Extraliga 

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.