Živé výsledky
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Šokující odmítnutí. Shesterkin říká ne rekordní nabídce Rangers. Co bude dál?

Šokující odmítnutí. Shesterkin říká ne rekordní nabídce Rangers. Co bude dál?
Foto: NHLI via Getty Images

Igor Shesterkin, hvězdný brankář New York Rangers, odmítl nabídku smlouvy v hodnotě 88 milionů dolarů. Tato nabídka by z něj udělala nejlépe placeného brankáře v historii NHL. Rangers teď stojí před nelehkým rozhodnutím.

  • Shesterkin odmítl smlouvu s ročním průměrným platem 11 milionů dolarů
  • Brankářův tým požaduje více než 12 milionů ročně
  • Deadline pro dohodu je stanoven hráčem na 9. října

Rekordní nabídka nestačí

New York Rangers učinili odvážný krok ve snaze udržet svého klíčového brankáře. Nabídli Igoru Shesterkinovi osmiletou smlouvu v celkové hodnotě 88 milionů dolarů. Tato nabídka by z ruského gólmana udělala nejlépe placeného brankáře v historii NHL. Přesto to nestačilo.

Podle informací Kevina Weekese brankář tuto nabídku odmítl. Tím překvapil nejen fanoušky, ale i mnohé hokejové experty. Rangers jsou navíc jediným týmem, který může Shesterkinovi nabídnout osmiletý kontrakt, což činí situaci ještě zajímavější.

Jeho současná smlouva má hodnotu 22,67 milionu dolarů. Nejvyšší roční plat brankáře v NHL má momentálně Carey Price (10,5 milionu dolarů)

Shesterkinovy požadavky

Zdroje blízké jednání naznačují, že Shesterkinův tým má vyšší ambice. Podle New York Post reportérky Mollie Walker požadují roční plat přesahující 12 milionů dolarů.

„Hlavním cílem brankáře je stát se nejlépe placeným hráčem Rangers, ne nejlépe placeným brankářem v lize,“ uvádí The Post.

Současně nejlépe placeným hráčem Rangers je Artemi Panarin s ročním průměrným platem 11,6 milionu dolarů. Shesterkin by tedy musel tuto částku překonat.

Odmítnutí tak lukrativní nabídky naznačuje, že Shesterkin si je vědom své hodnoty pro tým. Rangers se nyní ocitají v složité situaci. Musí zvážit, zda jsou ochotni ještě navýšit svou nabídku, nebo riskovat ztrátu svého klíčového hráče.

Zvýšení nabídky by mohlo výrazně ovlivnit platový strop týmu v budoucích letech. Na druhou stranu, ztráta brankáře Shesterkinovy kvality by mohla ohrozit ambice Rangers na zisk Stanley Cupu.

Obě strany mají zájem na dosažení dohody. Shesterkin sám vyjádřil touhu zůstat v New Yorku. „Miluji tuto organizaci, miluji tým, miluji fanoušky,“ řekl na začátku tréninkového kempu. „Samozřejmě by bylo skvělé zůstat tady, ale nikdy nevíte, co se může stát.“

Pokud nedojde k dohodě do 9. října, jednání by mohla být odložena až do konce sezóny. To by mohlo vytvořit napětí v týmu a ovlivnit výkony na ledě.

Zdroj: ESPN. New York Post, USA Today, X

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Proč kývnul na méně? Connor Bedard promluvil o nové smlouvě v Chicagu i zranění

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika

Nejlepší hráči historie NHL aneb 10 legend. Zástupce má i Česká republika

Kauza dluhů hokejisty Michala Sýkory: soud dal za pravdu Červenkovi a spol. Oddlužení padlo, jde se do konkurzu

Kauza dluhů hokejisty Michala Sýkory: soud dal za pravdu Červenkovi a spol. Oddlužení padlo, jde se do konkurzu

Rusko uspořádá „Zápas roku.“ Na ledě budou hvězdy NHL v čele s Ovečkinem nebo Panarinem

Rusko uspořádá „Zápas roku.“ Na ledě budou hvězdy NHL v čele s Ovečkinem nebo Panarinem

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek

Kopřivničtí hokejisté mají před ledem. Kádr posílil Tomáš Franek