Spojte se s námi


Hokej

Sláva Ostravě! Vítkovice odehrají zápas s Kometou ve speciálních dresech. Klub se zapojil do oslav významného výročí

Vítkovice v úterý odpoledne na svém ledě v rámci 50. kola Tipsport Extraligy přivítají Kometu Brno. Jedno z posledních utkání základní části každopádně odehrají ve speciálních retro dresech. A to z důvodu oslav 100 let od vzniku Velké Ostravy.

Publikováno

dne

Vítkovice v úterý odpoledne na svém ledě v rámci 50. kola Tipsport Extraligy přivítají Kometu Brno. Jedno z posledních utkání základní části každopádně odehrají ve speciálních retro dresech. A to z důvodu oslav 100 let od vzniku Velké Ostravy.

Vítkovice mají v závěru základní části probíhajícího ročníku Tipsport Extraligy velice slušnou formu, když z posledních pěti zápasů brali hned čtyři výhry. Vítkovičtí úplně naposledy vyzráli na Liberec (4:3 po prodloužení).

Předtím si poradili s Plzní a v dohrávce 24. kola s Kometou, přičemž v obou duelech svého soupeře vynulovali. Čtvrtou výhru hokejisté Ridery zaznamenali na kluzišti Olomouce (2:1). Z posledních 10 klání pak sebrali hned 7 výher.

Kromě toho, že už se týmy připravují na play-off, půjde v Ostravě v úterý o speciální duel. A to z důvodu oslav 100 let Velké Ostravy. Právě v roce 1924 byl položen základ města Ostravy tak, jak ho známe dnes.

„Ostrava se tím přerodila z periferního souměstí několika menších celků v pulsující stotisícovou metropoli rozhraní Moravy a Slezska a i v rámci tehdejšího Československa se stala třetím nejlidnatějším městem republiky. Milník, který je potřeba si připomínat i ve sportovním odvětví, protože i bez něj by ostravský sport jen těžko byl tím, čím je v současnosti,“ píše se na klubovém webu vítkovického klubu.

„Jsme si vědomi důležitosti stého výročí vzniku takzvané Velké Ostravy. A protože jsme byli vždy hrdým reprezentantem našeho města na ledových kluzištích nejen u nás, ale po celém světě, rozhodli jsme se aktivně přidat k oslavám výročí města a současně také dát vzpomenout na jednu z nejslavnějších ér naší klubové historie,“ říká mediální pracovník klubu Zdeněk Janiurek.

Vítkovice odehrají zápas proti Kometě ve speciálních dresech

Nutno podotknout, Vítkovice tento zápas odehrají ve speciálních retro dresech. Tím, že vítkovický hokej v té době ještě neexistoval, obleče Ridera pro utkání proti Kometě dres inspirovaný historickými trikoty z přelomu 40. a 50. let.

Jak klub uvádí, nejde o stoprocentní repliku tehdejších svetrů. V únoru 1953 si Vítkovice ve finále Přeboru republiky poprvé zahrály v modrobílých dresech. Do té doby hokejisté ostravského celku používali červeno-žlutě pruhované dresy, jak už se píše v příspěvku výše.

V kabině Vítkovic si pochopitelně také cení toho, že sponzoři a všichni partneři klubu vyšli vstříc a na dresech se neobjeví žádné reklamy. Zápas proti Kometě startuje v 17:30.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.