Spojte se s námi


Hokej

Vítkovice se zvedají, přesto dále hledají trenéra. Už se spekuluje o konkrétních jménech

Když si vzpomeneme, v jaké situace byly hokejové Vítkovice ještě na konci loňského roku, je aktuálně devátá pozice minimálně dílčím úspěchem k záchraně sezony. Tým válí i pod provizorním trenérským štábem. Přesto to dvojice Jiří Veber a Pavel Trnka má po sezoně už teď nejspíš spočítané.

Publikováno

dne

Když si vzpomeneme, v jaké situace byly hokejové Vítkovice ještě na konci loňského roku, je aktuálně devátá pozice minimálně dílčím úspěchem k záchraně sezony. Tým válí i pod provizorním trenérským štábem. Přesto to dvojice Jiří Veber a Pavel Trnka má po sezoně už teď nejspíš spočítané.

V říjnu se Miloš Holaň rozhodl dobrovolně opustit vítkovickou palubu, po několika sériích nezdarů sám zažádal o rozvázání kontraktu. Chtěl dodat týmu nový impuls a nejspíš došel k závěru, že sám si už příliš neví rady.

Cekově se toho ale ve Vítkovicích letos dělo více. O měsíc později zase skončil na vlastní žádost americký útočník Peter Mueller, jenž byl loni jedním z tahounů vítkovického kádru.

Poslední zápasy chybí v sestavě kapitán Dominik Lakatoš, kolem kterého víří spoustu otázek. Současný hlavní kouč Ridery Pavel Trnka po každém zápase jen stroze řekne, že se zkrátka nevlezl do sestavy. 

Podle neoficiálních informací ale Lakatoš už ve Vítkovicích skončil, od další sezony by se měl vydat za jiným dobrodružstvím. Spekuluje se o přestupu do Liberce nebo Mladé Boleslavi.  

Pavel Trnka a Jiří Veber převzali kádr Vítkovic dočasně. V tuto chvíli je jasné, že tohle alternativní řešení se už potáhne do konce sezony. A pak? Nejspíš konec, bez ohledu na finální výsledek. Přitom to v tuto chvíli s Vítkovicemi nevypadá zdaleka tak zle.

Když se daří, tak se daří

Posledních 30 zápasů se bodově drží Ridera mezi nejlepšími pěti týmy extraligy. Bez Holaně, bez Muellera i bez Lakatoše. V brance navíc momentálně úřaduje Lukáš Klimeš, přestože Matěj Machovský přicházel před sezonou do Ostravy jako jasná jednička.

Situace Vítkovic tak zdaleka není tak temná jako na podzim. Pokud jde o načasování formy, pak se může schylovat ještě k docela zajímavému finiši. Ono postoupit do předkola play-off z páté nebo dvanácté pozice, nemusí být zase tolik zásadní rozdíl. 

Stačí vyhrát první zápas série hrané na tři vítězství a výhoda domácího prostředí je rázem fuč. Daleko více než pořadí po základní části, bude hrát prim aktuální forma. A přesně o tu se mohou teď Vítkovice spolehlivě opřít.

Kdo povede Rideru?

Bez ohledu na výsledky se ale v týmu nadále řeší trenérská situace. Vedení klubu by mělo rádo jasno o dlouhodobějším konceptu. Od odchodu Miloše Holaně není žádným tajemstvím, že výběrové řízení na šéfa střídačky pokračuje.

Hodně se mluvilo o Patriku Augustovi, ten se ale rozhodl nadále zůstat v pozici hlavního trenéra reprezentační dvacítky. Ve hře bylo údajně dokonce i angažmá Viktora Ujčíka, jenž toho v minulosti s Vítkovicemi prožil víc než dost.

Podle informací iSportu to však vypadá, že by měl do Ostravy zamířit David Bruk, jenž naposledy trénoval karlovarskou Energii. Do role asistence by měl být pasován Vlastimil Wojnar z prvoligového Frýdku-Místku, který aktuálně působí na Slovensku.

Jestli to pro Pavla Trnku a Jiřího Vebera bude znamenat úplný konec na lavičce Ridery, zatím není jasné. Rozhodně se však dá říct, že se role alternativních lodivodů tápajícího týmu zhostili s grácií.

Zdroj: HC Vítkovice Ridera, iSport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.