Spojte se s námi


Hokej

Skvělá zpráva pro Tampu! Zpět do sestavy se vrátí uzdravený Brayden Point. Vystřílí Lightning třetí Stanley Cup?

Chystá se velký návrat? Ano, je to více než pravděpodobné. Brayden Point se téměř jistě vrátí do sestavy Lightning pro finálovou sérii s Coloradem. Na toto téma se ostatně vyjádřil i trenér Tampy Jon Cooper. Do jakého zápasu podle něj Point bude schopný zasáhnout?

Publikováno

dne

Chystá se velký návrat? Ano, je to více než pravděpodobné. Brayden Point se téměř jistě vrátí do sestavy Lightning pro finálovou sérii s Coloradem. Na toto téma se ostatně vyjádřil i trenér Tampy Jon Cooper. Do jakého zápasu podle něj Point bude schopný zasáhnout?

Point je pro Tampu Bay Lightning naprosto klíčovým hráčem. Vždyť už dvě sezóny po sobě, tedy ve vyřazovací fázi NHL, to byl právě on, kdo vstřelil nejvíce gólů ze všech.

V obou případech si na svůj gólový účet připsal čtrnáct branek. V letošním play off si sice připsal pouze čtyři body, a to za dva vstřelené góly a dvě asistence. Jenže Point v něm odehrál takřka pouze sérii proti Torontu Maple Leafs, která dospěla až do sedmého zápasu.

Šestadvacetiletý kanadský útočník si však i přesto připsal jeden z nejdůležitějších gólů své kariéry, když v šestém zápase, za stavu 2:3 na zápasy z pohledu Tampy Bay, rozhodl prodloužení a srovnal stav série na 3:3.

V následném venkovním klání pak o postupu Lightning rozhodl Nick Paul, Torontu po prohře 1:2 zbyly oči pro pláč. Ano, už zase…

Nutno podotknout, ve výše zmíněném sedmém zápase Point odehrál jenom necelých šest minut. Z utkání předčasně odstoupil po kontaktu s hokejkou Marka Giordana, následně zaškobrtl a upadl. Ačkoliv to v dalším střídání zkoušel, nešťastné zranění mu v zápase pokračovat nedovolilo.

A nejen v něm, Point nezasáhl ani do série s Floridou, kterou Lightning ovládli naprosto jasně 4:0 na zápasy a ani do finále konference proti Rangers, kde Tampa Bay otočila sérii z 0:2 na 4:2 a postoupila do finále play off.

A právě do přímého souboje o Stanley Cup se Point téměř jistě vrátí. Na tiskové konferenci o tom totiž v úterý hovořil trenér Tampy Jon Cooper.

Cooper uvedl, že si není jistý, zda Point nastoupí už do prvního zápasu na ledě Colorada Avalanche, nicméně podle jeho slov očekává jeho návrat ve druhém, potažmo třetím utkání finálové série.

Je si rovněž vědom toho, že není jednoduché nastoupit do rozjetého vlaku. Podle toho mu však udělí Cooper nastaví minutáž v zápase.

Zdroje: NHL, Tampa Bay Lightning

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.