Spojte se s námi


Hokej

Sheldon Keefe zhodnotil výkon svého mužstva po porážce v úvodním zápase play off na ledě Bostonu

Trenér Toronta Maple Leafs Sheldon Keefe neměl po úvodní porážce (1:5) na ledě Bostonu moc velký důvod k radosti. V pozápasovém zhodnocení sdělil, na čem musí jeho celek zapracovat, jelikož v úvodním duelu útok mlčel a obrana s brankářem nepůsobila vůbec dobře.

Publikováno

dne

Trenér Toronta Maple Leafs Sheldon Keefe neměl po úvodní porážce (1:5) na ledě Bostonu moc velký důvod k radosti. V pozápasovém zhodnocení sdělil, na čem musí jeho celek zapracovat, jelikož v úvodním duelu útok mlčel a obrana s brankářem nepůsobila vůbec dobře.

Příliš mnoho chyb v obraně

Kouč Toronta v pozápasovém rozhovoru rozhodně neměl moc důvodů k radosti. Ještě před utkáním se očekával velmi vyrovnaný duel. Hokejový experti se ve většině případů shodli na tom, že tato série dospěje až do sedmého utkání.

Ovšem první duel této ostře sledované série nejen v NHL, ale i v očích českých fanoušků, měl jednoznačný průběh pro domácí celek z Bostonu. Ten se ujal vedení v sérii 1:0 na zápasy. Sheldon Keefe se vyjádřil samozřejmě i k výkonu Samsonova, jenž byl terčem posměšků ze strany domácích fanoušku.

Dle jeho slov se hra lámala již v první třetině. Toronto dělalo až příliš mnoho chyb v obraně a následovala zbytečná vyloučení. Nabídnuté přesilové hry, obzvláště v play off, se trestají a celek Bostonu ukázal, že to, co nefungovalo v základní části, tak v play off je zcela jiné a právě početní výhody byly stěžejním faktorem tohoto duelu. Hráči Bruins je totiž dokázali hojně využívat.

Kouč Toronta také zdůraznil, že v této fázi sezony se hrubky jako 2 na 1, nedisciplinovanost a další nesmí stávat. Navíc vytkl i přílišnou laxnost na puku. Pokračoval vyloučením Domiho, které bylo naprosto zbytečné a i s tím, že týmu chyběl zkušený Nylander.

K výkonu Samsonova se vyjádřil, že to měl v tomto utkání velmi složité. Chytil několik těžkých střel, ale když hrajete dlouho v početní nevýhodě, branky padají a na jeho vrub žádnou vyloženě nepřičítal. Nyní má Toronto dva dny na to, aby vyřešilo problémy, které byly v tomto duelu zjevné.

Trenér bude muset týmu vlít novou krev do žil a především vtisknout disciplínu, a ne opět předvádět bezhlavý hokej plný zbytečných faulů. S nadsázkou se také prohodilo, že přemýšlí o ‚‚únosu“ Swaymana, který chytal výborně.

Každopádně má Keefe k dispozici obrovskou ofenzivní sílu, která v tomto utkání nedostala tolik prostoru. A to především díky zbytečným vyloučením, které zápas rozhodly ve prospěch Bruins. Je otázkou času, kdy se ozve útok. Maple Leafs jistě nechtějí hrát doma s mankem dvou porážek.

Zdroj: NHL, Toronto Maple Leafs

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.