Rosický o budoucnosti Kangy a Karlssona ve Spartě. Proč nevyšly návraty Stanciua a Brabce?

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický dal klubové televizi nejdelší rozhovor za svého působení ve funkcionářské roli. Během něj také zmínil několik hráčů, kteří buď Spartou prošli, nebo v ní ještě působí. Konkrétně se jedná o kvarteto Nico Stanciu, Jakub Brabec, Guélor Kanga a David Moberg Karlsson.

Tomáš Rosický. Zdroj: sparta.cz

Některým sparťanským fanouškům stále leží v žaludku. Když Stanciu působil na Letné, veřejně prohlašoval, že neodejde, dokud nezíská nějakou trofej, ale nakonec neodolal vábení Arábie a odešel. Pak se ale vrátil do Prahy. Místo Sparty ale zamířil do Slavie. Vše ale mohlo dopadnout jinak.

„Můžu potvrdit, že je pravda, že se chtěl vrátit do Sparty a my jsme ho nechtěli. Celá ta sága je nešťastná. Je naprostý nesmysl, že by byl ze Sparty odejit, chtěl jít do Arábie, předtím do Egypta. To, že jsme ho potom nevzali zpátky, bylo vyústěním těchto věcí. Toho, že od nás chtěl odejít, že prohlašoval, že neodejde, dokud nevyhraje titul, a v zákulisí se dělo něco jiného, toho, že týden před koncem sezony opustil tým. Vykašlal se na tým a na naše fanoušky, takže když přišla zpráva, že se chce vrátit, prostě jsme řekli, že ne,“ vysvětlil celou situaci Rosický.

Podobný příběh se udál i Jakuba Brabce. O svého odchovance měla Sparta zájem, ale když se stoper vracel ze zahraničí, zvolil Viktorii Plzeň.

„Udělali jsme všechno, co jsme mohli, aby v létě přišel. O Jakuba jsme zájem měli už před rokem, když opouštěl Belgii, to se rozhodl jít do Turecka. V zimě, když odcházel z Turecka, chtěli trenéři pracovat s Plechym (Dominikem Plechatým), který vypadal výborně, plus jsme měli hodně stoperů a bylo to navázané na prodej našeho hráče, což se nám nepodařilo uskutečnit. Informace, kterou jsme dostali v létě, byla, že by se to dalo udělat, i když Plzeň na Jakuba měla opci. Reagovali jsme na to, s Jakubem jsem mluvil, Vašek (trenér Václav Jílek) taky, dali jsme mu konkrétní nabídku,“ rozhovořil se Rosický.

Ten také odpovídal na otázku, která se týkala budoucnosti gabonského záložníka Guélora Kangy ve Spartě. „Guélor má smlouvu do léta 2020. Momentálně jeho situaci řešíme a bohužel k tomu více teď nemůžu říct,“ řekl stroze sportovní ředitel letenského týmu.

Mnohem otevřenější byl Rosický při odpovídání na téma David Moberg Karlsson, který do týmu přišel v lednu a momentálně nemá jisté místo ani na lavičce.

„U Davida to dopadlo úplně opačně, než jsme čekali. Očekávali jsme, že u něj bude chvíli trvat, než si zvykne na nové prostředí, nový styl, nové spoluhráče. On si ale zvykl velmi rychle. Minulou sezonu končil s bilancí tří gólů a pěti asistencí, což i s vzhledem k minutáži, kterou odehrál, bylo výborné. Byl jedním z nejlepších křídel v lize za jaro. Od dob Ládi Krejčího snad Sparta takhle produktivní křídlo neměla. Bohužel to ale nezůstalo dál, jak jsme si mysleli. David se musí o svoje místo poprat. Musí ukázat, že si své místo zaslouží. Ukázal, že v české lize může být rozdílový hráč, ale své místo si musí vybojovat.“

Rosický také reagoval na spekulace, že Slavia se prý zajímá o mladé útočníky Sparty Václava Drchala a Matěje Pulkraba. „O tomhle vůbec nic nevím, ale očekávám, že tihle zmínění kluci by se k tomu postavili po svým (úsměv),“ uzavřel.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Ohledně Stancia je chápu, i když to pro Spartu dopadlo nejhůře, jak mohlo. Ale s Brabcem to posrali. Tady naopak chápu Brabce. Nejprve chtěl ještě zkusit zahraničí, tedy Turka. Pak ho nechtěli. A aby se po půl roce vracel do Sparty, která měla a má horší sportovní vyhlídky a navíc by dostal sprchu od fanoušků, to by musel být blázen. Tohle rosa a jeho kumpáni těžce nezvládli.

    • Proč by měl dostávat sprchu??? Brabec proti Spartě nikdy nic neřek a že vzal Plzeň?. Ta zdaleka neni tak nenáviděná jako komunistická slávie.

  2. Myslím, že jak to Rosa vykreslil, úplně neodpovídá realitě. Reálnější by asi bylo říct, že Stanciovi manažeři chtěli svá procenta z hráčova transferu, Stanciu by se zřejmě s ohledem na egyptskou “kvazinabídku” spokojil s navýšením platu, nicméně speciálně do SA určitě sám nechtěl.

    Když se Brabec vracel ze zahraničí na hostování do Plzně, Rosa se nechal slyšet, že už ze Sparty si před lety odchod tak trochu vytrucoval, že neodcházel zrovna v dobrém, takže ho neoslovili… A nyní nám krmí uši tím, že poté, co odehrál jaro v Plzni, tak by o něj měli zájem i přesto, že na něj Plzeň měla opci? Nevím, tady někdo nemá všech pět pohromadě…

    V případě Kangy jsem zvědav na další vývoj. Předpokládám, že pokud nepodepíše prodloužení, tak si na jaře moc nezahraje – možná už si na něj Honza Nezmar brousí zuby:-)

  3. Pro Spartu bude jen dobře když Kanga odejde,jeho přínos pro tým je víc než diskutabilní,nenechá ostatní hrát,všechno chce hrát sám,brzdí přechod do útoku,kazí přihrávky,nebrání je platný pouze proti slabšímu soupeři.Celkově převažují negativa nad přínosem pro tým.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sparta podepsala první posilu! Přichází slovenský reprezentační gólman Dominik Holec

Sparta Praha hlásí první posilu a to na post, kde ji bota tlačí možná nejméně. Od nové sezóny se k týmu připojí...

Gólman Slavie Kolář sebral Petru Čechovi dávný rekord!

Ondřej Kolář, strážce slavistické svatyně, v dresu s červenou hvězdou na hrudi zažívá více než povedené období kariéry. Po posledním zápase, kdy...

Premier League se vrací! K restartu anglického fotbalu dojde 17. června

A je to oficiální! Poté, co byly schváleny kontaktní týmové tréninky, je konečně znám také den, kdy Premier League znovu naplno vypukne....