Spojte se s námi


Hokej

Reprezentace ve čtvrtfinále proti USA chystá změny. Máme důvod si věřit, zní z kabiny českého týmu před těžkým duelem

Česká hokejová reprezentace se již ve čtvrtek večer utká v rámci čtvrtfinále mistrovství světa s výběrem Spojených států amerických. Davida Pastrňáka a spol. tak nečeká vůbec nic jednoduchého. Do klíčového duelu ale nejde výběr Radima Rulíka bez sebedůvěry. Naopak.

Publikováno

dne

Česká hokejová reprezentace se již ve čtvrtek večer utká v rámci čtvrtfinále mistrovství světa s výběrem Spojených států amerických. Davida Pastrňáka a spol. tak nečeká vůbec nic jednoduchého. Do klíčového duelu ale nejde výběr Radima Rulíka bez sebedůvěry. Naopak.

500Kč zdarma s kódem: BIGPROMOCZ

+ soutěž o 5.000.000Kč během MS v hokeji

Vyzvednout bonus
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Česká republika skončila ve skupině A na třetím místě a to znamená jediné. Utká se s druhým nejlepším týmem skupiny B. Program pavouka play-off je jasný. V O2 areně vyzve domácí reprezentace výběr USA.

Spojené státy čeká stěhování z Ostravy do Prahy, což může být pro výběr Radima Rulíka mírnou výhodou. Pozitivně lze navzdory prohře vnímat i porážku s Kanadou.

Javorové listy jsou největším favoritem šampionátu, s týmem se teprve sehrávali David Pastrňák a Pavel Zacha, teprve druhý duel to byl pro Martina Nečase. K odevzdanosti tak není důvod. Reprezentace není bez šance.

„Dopadlo to, jak to dopadlo. Moc jsme nad tím nepřemýšleli. Prostě na nás někdo vyšel. Připravíme se na to, snad to dopadne dobře,“ cituje server Český hokej asistenta trenéra Tomáše Plekance.

Reprezentace před sebou má podobný duel jako s Kanadou

Právě od zápasu s Kanadou se prý může česká reprezentace před duelem s USA odrazit. Tomáš Plekanec se totiž domnívá, že oba týmy praktikují velmi podobný styl hry.

„Bude to rychlý zápas. Američané rychle otáčejí puky, dobře bruslí, hrají dobře ve svém systému. Důležité bude prosadit se ve hře pět na pět, ale hrajeme dobře. Jen je potřeba chodit více do brány, více se kolem ní motat. Ale i v tom jsme se už zlepšili, chce to i trochu štěstí,“ říká legenda Montrealu Canadiens.

Zajímavostí je, že Radim Rulík příliš neměnil jednotlivé formace. Při středečním tréninku však k nějakým změnám došlo a jak se zdá, bude tomu tak i v utkání proti Spojeným státům.

„Nechceme to plně rozsekat. Je tam spousta dobrých věcí, ale nějaké malé změny tam jsou. Je potřeba dobře reagovat na soupeře. Všichni o všech všechno ví, video má každý. Naše chyby jsme pochopitelně našli. Klukům je ukážeme a probereme si to,“ nechal se slyšet Plekanec.

A v jaké pozici reprezentace do duelu půjde? „Máme důvod si věřit. Máme velice dobrý tým. Předvedli jsme velmi dobré výkony. Víme, že můžeme odehrát dobré zápasy proti dobrým týmům,“ má jasno někdejší vynikající útočník.

Duel Česko vs USA odstartuje ve čtvrtek ve 20:20.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.