Spojte se s námi


Hokej

První zápas finále extraligy je tady! Je jedno, s kým budeme hrát. Musíme porazit každého, ví pardubický Radil

Probíhající ročník Tipsport Extraligy se kvapem blíží ke svému konci. Úterním večerem totiž startuje finálová série mezi Pardubicemi a Třincem, přičemž odpočatější půjde do letošního finále právě Dynamo. Co před prvním zápasem pronesl jeho útočník Lukáš Radil?

Publikováno

dne

Probíhající ročník Tipsport Extraligy se kvapem blíží ke svému konci. Úterním večerem totiž startuje finálová série mezi Pardubicemi a Třincem, přičemž odpočatější půjde do letošního finále právě Dynamo. Co před prvním zápasem pronesl jeho útočník Lukáš Radil?

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Letošní play off vskutku stojí za to. Z pohledu divácké atraktivity jsme si nic moc lepšího nemohli přát, hlavně tedy co se týče semifinálové série mezi Spartou a Třincem. Přestože Pražané vedli 3:0 na zápasy, do finále po fantastické otočce putují Oceláři.

Ti znovu, stejně jako v případě čtvrtfinálové série s Motorem, definitivně rozhodli o svém postupu až v sedmém zápase, načež se Spartou odehráli dva zápasy v jednom. To vše už je ale minulostí, extraliga a celá hokejová komunita nyní stojí před branami finále.

Ty se otevřou v úterý večer prvním zápasem, do kterého pochopitelně půjde mnohem odpočatější Dynamo. Pardubice totiž ve čtvrtfinále odehrály pouze pět zápasů, královéhradecký Mountfield porazili 4:1 na zápasy. No a v semifinále jim na Litvínov stačily už jen čtyři duely.

Jak už ale v rozhovoru na klubovém webu zmiňuje právě pardubický forvard Lukáš Radil, i když se jednalo o výrazně kratší série než v případě finálového soupeře Dynamo, nebylo to jen tak.

„Obě ty série byly strašně těžké. Museli jsme se prokousat, ty týmy nás prověřily. Ve finále nejsme jen tak,“ uvedl odchovanec pardubického hokeje.

Je jedno, s kým budeme hrát, má jasno Radil

Tipy na vítěze se ze strany hokejové komunity velmi liší. Mnoho fanoušků věří Pardubicím, velká početná lidí ale také nepochybuje o dalším triumfu pro Třinec, a tím pádem pokračování dominantní éry.

„Já si myslím, že v téhle chvíli je to asi jedno, s kým budeme hrát. Pokud chceme vyhrát, musíme porazit každého. Myslím, že sebevědomí máme, věříme si,“ řekl Radil před sérií s Třincem.

Nutno dodat, třiatřicetiletý útočník už v Pardubicích oslavy mistrovského titulu zažil, a to před 12 lety. Tehdy mu bylo 21 let. Přesné emoce po bitvě si už pochopitelně nepamatuje. Na velký úspěch však spolu s Tomášem Zohornou, Robertem Kousalem a Janem Kolářem stále vzpomínají.

„Připomínáme si to nějak v průběhu času, když narazíme na nějakou historku, která se v té době stala. Permanentně na to vzpomínáme, ale samozřejmě to je pryč a teď se soustředíme na tohle finále, abychom si vytvořili nové vzpomínky,“ řekl Radil závěrem.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.