Spojte se s námi


Hokej

Přestupové období v NHL už se dotklo i českých hráčů. Kdo už změnil dres nebo brzy poputuje jinam?

Úderem 1. července odstartovalo hlavní přestupové okno v NHL. Od prvních transferů tak uteklo teprve několik hodin, přičemž se dotkly také českých hokejistů působících v nejlepší hokejové soutěži na světě. Kdo už změnil dres?

Publikováno

dne

Úderem 1. července odstartovalo hlavní přestupové okno v NHL. Od prvních transferů tak uteklo teprve několik hodin, přičemž se dotkly také českých hokejistů působících v nejlepší hokejové soutěži na světě. Kdo už změnil dres?

Během posledních několika hodin se na půdě NHL odehrálo několik velmi zajímavých podpisů a svým způsobem třaskavých přestupů. Velký trejd společně podnikli Boston s Vancouverem.

Bruins podepsali Eliase Lindholma a Nikitu Zadorova, organizaci Canucks naopak obohatil Jake DeBrusk, který zde uzavřel sedmiletý kontrakt. Brandon Montour odešel z Floridy do Seattlu, Patrick Kane prodloužil o rok v Detroitu.

Největší bombu ale jednoznačně odpálil Nashville. Ten přivedl Ryana O’Reillyho a Jonathana Marchessaulta, tedy dva vítěze Conn Smythe Trophy. Predators ale poté oznámili příchod legendy Tampy Bay Stevena Stamkose.

S tím souvisí první transfer českého hráče v NHL, i když v tomto případě se zatím nejedná o nic potvrzeného. Tampa po odchodu Stamkose podepsala Guentzela, čímž se naskytla otázka, zda si Hurricanes ponechají Martina Nečase.

Klíčový hráč českého národního týmu každopádně má na stole nabídky odjinud. Vážný zájem má o Nečase Columbus. Jestli rodák z Nového Města na Moravě zůstane v Carolině, o tom se rozhodne v tomto přestupovém období.

Jak jsou na tom další Češi?

Co se pak týče dalších českých hráčů v NHL, Tomáš Nosek podepsal roční smlouvu s Floridou. Na základě tohoto kontraktu si vydělá 775 tisíc dolarů za rok. Na stejnou částku si přijde také gólman Aleš Stezka, který ještě zkouší šanci v NHL.

Bývalý vítkovický brankář podepsal roční dvoucestný kontrakt se Seattlem. Další český gólman Jiří Patera uzavřel pro změnu dvouletý dvoucestný kontrakt s Vancouverem.

Roční dvoucestnou smlouvu s Calgary podepsal útočník Martin Frk, který v minulé sezóně působil ve švýcarské nejvyšší soutěži. Obránce Tomáš Cibulka by se v létě měl zúčastnit nováčkovského kempu Bostonu. Ve spekulativní rovině je pak také zájem Edmontonu o Ondřeje Kašeho.

Zdroj: NHL, X, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.