Spojte se s námi


Hokej

Přestupová bomba v extralize! Reprezentant Košťálek odchází z Pardubic a míří ke konkurenci. Proč se rozhodl právě takto?

Pardubice opouští jeden z nejlepších beků Tipsport Extraligy. Z Dynama odchází reprezentační obránce Jan Košťálek, který má v pardubickém klubu přerušený kontrakt na jeden rok. Devětadvacetiletý pražský rodák tak na jednu sezónu míří do Vítkovic.

Publikováno

dne

Pardubice opouští jeden z nejlepších beků Tipsport Extraligy. Z Dynama odchází reprezentační obránce Jan Košťálek, který má v pardubickém klubu přerušený kontrakt na jeden rok. Devětadvacetiletý pražský rodák tak na jednu sezónu míří do Vítkovic.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Hokejově vyrostl ve Spartě, v roce 2012 však zamířil do zámoří a pravidelně nastupoval v českých barvách v mládežnických reprezentacích. Po třech sezónách strávených v QMJHL se přestěhoval do Manitoby (AHL), kde zkoušel zabojovat o NHL.

Tyto snahy ale po dalších třech sezónách vzdal a vrátil se zpět na začátek. Tedy do pražské Sparty, v jejíž dresu odehrál tři sezóny. Ve dvou z nich coby obránce dosáhl nebo překročil hranici 25 kanadských bodů, velmi platný byl také v play off.

Ovšem stejně jako v zámoří, i v pražském klubu vydržel tři roky a stěhoval se jinam. Tentokrát do Pardubic, načež toto angažmá mu opravdu sedlo.

Ročník 2021/22? Hned 41 kanadských bodů (8+33). V následujících dvou ročnících se však více soustředil na defenzivu a na individuálních statistikách to bylo poznat. Byť v rámci minulé sezóny do toho vstoupil ještě jeden faktor. A to zranění, které jej vyřadilo na měsíc ze hry.

V sezóně 2022/23 už dosáhl „pouze“ na 30 bodů, právě uplynulý ročník pak v základní části nasbíral 23 bodů. Avšak dalších osm v play off. S Pardubicemi dvakrát po sobě ovládl základní část, Dynamo pomohl po dvanácti letech dostal do finále play off Tipsport Extraligy.

I přes veškeré individuální kvality má ovšem Košťálek v Dynamu na jednu sezónu pozastavený kontrakt. Jednoroční azyl každopádně našel ve Vítkovicích, kde se stane lídrem kabiny a výrazným způsobem pozvedne defenzivní kvality Ridery.

Košťálek je obrovská posila pro celý tým, má jasno Šimíček

„Je to tak, Vítkovice nebyly jedinou nabídkou, kterou jsem měl. Byly tam ještě dvě, tři možnosti. Ale ve prospěch Vítkovic rozhodl jejich přístup a jejich rychlé a korektní jednání. Mluvil jsem osobně s majitelem panem Pavlíkem a je znát, že Vítkovice chtějí v nové sezoně být úspěšné. Volal mi také trenér Pavel Trnka, který mi řekl, co a jak a mně se to hodně zalíbilo,“ řekla nová posila Vítkovic v rozhovoru pro klubový web.

Nutno dodat, Košťálek se právě s trenérem Trnkou zná z reprezentace. Jak navíc uvedl sportovní ředitel klubu Roman Šimíček, pro Vítkovice je to ohromná posila.

„Chci být pro klub velkým přínosem. Chci vyhrávat. Chtěl bych ve Vítkovicích najet na ten stejný rytmus, který jsem zažil v Pardubicích, že se do zápasu jde nejen s tím, že se chce vyhrát, ale že se fakt skoro každý zápas vyhrává. Podobný styl bych chtěl zažívat ve Vítkovicích a hlavně bych k tomu Vítkovicím chtěl pomoci svými výkony,“ dodal Košťálek.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Dynamo Pardubice, HC Vítkovice Ridera

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.