Spojte se s námi


eSport

Playoff LCK: Gen.G s přehledem postoupili dále, KT Rolster v souboji s T1 byli krok od senzace

Druhé kolo korejské LCK nabídlo opět dvě série. Hegemoni ligy T1 vyzvali KT Rolster. Gen.G šli na Hanwhu Life Esports.

Publikováno

dne

Druhé kolo korejské LCK nabídlo opět dvě série. Hegemoni ligy T1 vyzvali KT Rolster. Gen.G šli na Hanwhu Life Esports.

T1 vs. KT Rolster

Telecom War neboli Válka Telekomů, pravděpodobně nejslavnější a nejstarší esportové derby. To čekalo fanoušky utkání mezi T1 a KT Rolster. T1 šli do této série jako velký favorit a nebylo divu, prohráli jednu sérii z osmnácti v základní části ligy. KT naopak v posledních zápasech měli skvělou formu. Stačilo to však i na jejich odvěkého rivala?

První zápas série tomu moc nenapovídal. Fantastický macroplay v podání T1 byl téměř neřešitelnou úlohou. Rychlé a smrtící pohyby po mapě, udělaly ze zápasu rychlou záležitost. T1 se velmi rychle ujali vedení v sérii.

Druhý zápas však KT Rolster ukázali, že se dá značně znegovat síla T1, je-li hra dobře postavená a hráči plní přesně co potřebují. T1 najednou neměli takovou převahu a i na jejich straně se začaly hromadit první chyby. Pořád se však jednalo o velmi vyrovnaný zápas. KT jej však vemi chytře dokázali otočit a vyrovnali stav zápasu.

Třetí zápas dost kopíroval průběh toho prvního. T1 aktivní hrou v early game a skvělé macroplay, velmi záhy opět získali náskok. Koneckonců, asi nikdo jiný na světě to takto dobře zahrát neumí, než hráči T1. KT se snažili opět dost zpomalit silný nápor soupeře ale na faktu, že T1 vedli 2-1 v sérii, se nic nezměnilo.

Čtvrtý zápas KT zkusili větší aktivitu v rané fázi zápasu a tento přístup se jim povedl. T1, kteří zahájili zápas lehce vlažnějším tempem, měli najednou velké problémy. KT skvělou rotací a dobrou poziční hrou dokázali svoji výhodu přetavit k vyrovnání série.

Rozhodující zápas série nebyl pro kardiaky. Oba týmy předvedly fantastickou podívanou. KT velmi rychle vedli a úvod zápasu jim patřil. T1 se však skvělou hrou a chybami soupeře postupně vrátili do zápasu. Utkání se neslo ve velkém tempu, které trvalo téměř pětapadesát minut. Každá akce byla plná zvratů a skvělých zakončení. Oba týmy ukázaly absolutní mistrovství a potvrdily, proč jejich souboj je vrcholem korejského esportu.

Nakonec ke smůle KT, T1 drama zvládli na výbornou a vítězstvím 3-2 nad svým odvěkým rivalem, postoupili do dalšího kola, kde vyzvou Gen.G. Vítěz tohoto klání má jisté místo na MSI.

Gen.G vs. Hanwha Life Esports

Druhá série byla mezi Gen.G a překvapením prvního kola – Hanwhou Life Esports. Po sobotním derby mezi T1 a KT. se tato série nesla v mnohem jednoznačnějším duchu. Gen.G potvrdily roli favorita ihned od prvního zápasu a až na občasné nepřesnosti, jim soupeř nedělal velké problémy.

Záblesk síly Hanwhy Life přišel zejména za stavu 2-0 pro Gen.G, kdy dokázali navázat na formu z předchozího kola. Tým kolem Vipera a Zeky sice dokázali snížit, větší drama v sérii ale soupeř nepřipustil. Hanwha změnila přístup pro tuto sérii, bohužel výkon oproti Dplus KIA byl nijaký. Zda týmu došly nápady, nebo Gen.G byli až tak dobří, to ukáže další kolo.

Gen.G se po výhře 3-1 utká v bitvě o postup do finále a místenku na MSI s T1. Bude se tak jednat o reprízu posledního finále. Hanwha spolu s KT bude hrát opravné kolo, kde na vítěze bude čekat poražení ze souboje T1 a Gen.G. Vzhledem k formě KT lze usuzovat, že KT ovládnou sérii, nicméně stát se může všechno. Zápasy proběhnou ráno našeho času v sobotu, respektive v neděli.

Zdroj: LCK, YOutube, LCK Global

Reklama

eSport

LPL: Levný nákup, drahý prodej. Čínský talent přes skvělé výsledky, leští pouze lavičku náhradníků

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Publikováno

dne

Slibem nezarmoutíš. Čína žije příběhem nastupující hvězdy, která se pod falešnými sliby ze strany týmu, stala pouhou loutkou na trhu.

Čínské servery a později i Twitter a Reddit, v posledních hodinách řeší příběh osmnáctiletého čínského talentu, který si postěžoval na nevhodné podmínky ve svém týmu. Xiaohuangren reprezentuje ThunderTalk Gaming již od roku 2020 a to na pozici junglera.

Tehdy jako patnáctiletý vzbudil velkou pozornost, když na korejském serveru se dostal na absolutní vrchol. Posléze v dalších letech si pozici jedničky udržel. A pokračuje tak i letos momentálně jeho profil je druhý nejlepší na základě získaných bodů za sólo hry.

Jeden z největších čínských talentů současnosti, letos povýšil z akademie do hlavního týmu. Xiao při podpisu velké profesionální smlouvy na dva roky, dostal ze strany vedení příslib, že dostane prostor v hlavní sestavě. Bohužel se tak nestalo a Xiao už téméř dva roky nehrál mistrovský zápas.

Peníze jsou víc než talent

Hráč samozřejmě rozvíjí svůj talent v Solo Queue. Koneckonců výsledky na korejském serveru ukazují mnohé. Bohužel i když mladý jungler nemá nějak přehnaná očekávaní, přístup organizace nelze tolerovat.

Místo příslibu příležitosti hrát, Xiao leští lavičku náhradníků a k jeho rozčarování dostává poloviční plat. Hráč si dovolil vyjádřit znepokojení na sociální síť Weibo.

Ve svém postu Xiao píše, že z organizačních důvodů mu náhle byl snížen plat na základě smlouvy. Doplňuje však, že klauzule o snížení platu v případě pozice náhradníka, nebyla při podpisu zmíněna.

Na základě této klauzule o polovičním platu se tak hráč domnívá, že to je hlavní důvod jeho nenasazení. Tým by totiž v případě jeho nasazení musel vynaložit ty prostředky, které měl garantované ve smlouvě.ThunderTalk Gaming tak sedí na talentovi, který mohl už dávno rozvíjet své schopnosti v LPL.

Zkušenostmi navyšovat svoji hodnotu a zároveň být lukrativním zbožím pro nejlepší týmy ligy. Levným nákupem talentu a držením na řetězu za pomocí slibů a všemožných kliček, se tak jeho potenciál nerozvíjí naplno. Vidina snadných peněz z výkupu smlouvy, ze které se hráč nemůže nijak vykoupit, je svůdná.

Taktika levného nákupu a rychlého prodeje za výkupní cenu při úpravě smluv tak, aby rozdíl v ceně byl nejvyšší, je bohužel v Číně zcela běžná. Příběh Xiaohuangrena jen ukazuje, že i čínské organizace umí do značné míry pohřbít obrovský talent a to jen pro peníze.

Zdroj: LoLContextChan, Reddit, Hupu

Pokračovat ve čtení

eSport

LPL: Souboj nejhorších týmů dopadl lépe pro Ultra Prime. FPX zaskočili Thunder Talk Gaming

LPL se naplno rozběhlo. První hrací den byl ve znamení účasti nejhorší trojice jarní části a jednoho z překvapení jara – Thunder Talk Gaming

Publikováno

dne

LPL se naplno rozběhlo. První hrací den byl ve znamení účasti nejhorší trojice jarní části a jednoho z překvapení jara – Thunder Talk Gaming.

Kola letního splitu LPL se dneškem naplno rozběhly. Zahajovací den byl ve znamení souboje mezi Anyone’s Legend s Ultra Prime a FunPlus Phoenix s Thunder Talk Gaming.

Souboj nejhorších týmů jara dopadl lépe pro Ultra Prime

Bitva nejhorších celků ligy nemusela být notně známkou nudy. Minimálně pro nás diváky a experty to byla první ochutnávka toho, jak bude vypadat meta po změnách v patchi 13.10.

Zatím z toho co jsme viděli, bude to chtít ještě čas. Značná část picků, notně kopírovaly metu na MSI. Přesto jsme mohli vidět pokusy o nové nápady a inovace.

První hra nabídla ze strany Ultra Prime, hned několik novinek. Poprvé jsme mohli vidět nového supporta Milia, který se sice už objevil před MSI ve hře, bohužel ne v profesionální hře. Ten v kombinaci s Kog’Mawem se pokusili narušit tradiční kombo Aphelios a Lulu.

Snaha o inovaci byla velmi odvážná. Nicméně víc tradičnější kompozice ze strany Anyone’s Legend, nakonec rozhodla první hru.

Tradice byly zachovány i ve druhé hře. Nicméně Ultra Prime zkusili zahrát novou Neeko, která dostala menší rework. Tato strategie se stala nakonec efektivní a celkem vyrovnanou hru dokázali hráči Ultra Prime vyhrát. Série tak šla do třetího, rozhodujícího zápasu.

Meta z MSI se nám ukázala i ve třetí hře. Ultra Prime ale opět zkusili něco nového a tentokrát se jednalo o Yummi, která také dostala menší rework. Třetí hra měla mnohem větší spád, na který jsme zvyklí u nejlepších týmů. Ultra Prime dokázali divočejší hru ukočírovat na svoji stranu a připsali si výsledkem 2-1, první výhru v letním splitu.

Tápající FunPlus Phoenix zahájili letní split, velkou výhrou

FunPlus Phoenix po éře mezi elitou LPL, značně strádají. Tým v jarní části obsadil až patnácté místo a pro letní split se neočekávaly žádné zářné ambice. Souboj s ThunderTalk Gaming měl být dle předpokladů jasnou záležitostí, pro celek který se dostal do playoff.

Jenže LPL umí psát zajímavé příběhy. FPX se rozhodli pro první hru vyzkoušet na mid, klasického assassina v podobě Qiyany. Netradiční pick, zvlášť v metě, která dosud tomuto pick nepřála, se ukázal jako velmi zajímavý. První hra této série nám také nabídla první pentakill léta, který si připsal marksman FPX – Lwx.

FPX nakonec dokázali nejen takticky vyzrát na soupeře v první hře ale stejným způsobem i ve hře druhé. Druhý zápas plný nudy, při které padlo jen devět killů, FPX ovládli. Tato cenná výhra 2-0, může FPX značně pomoct, ThunderTalk totiž zhola nic nepředvedli a spíš zklamali mnoho fanoušků.

Zdroj: LPL, Onivia

Pokračovat ve čtení

eSport

LCK: Showmaker v rozhovoru pro KORIZON mluvil o výkonech Dplus KIA, MSI nebo o konci kariéry

Showmaker v nedávném, rozsáhlém rozhovoru pro KORIZON Esports, se rozpovídal o výkonech Dplus KIA, MSI či konci kariéry.

Publikováno

dne

Showmaker v nedávném, rozsáhlém rozhovoru pro KORIZON Esports, se rozpovídal o výkonech Dplus KIA, MSI či konci kariéry.

Jak ohodnotil MSI?

První velké téma rozhovoru bylo MSI. K otázce, zda bylo něco, co ho na MSI překvapilo, odpověděl Showmaker následovně: „Viděl jsem G2, jak pickli na mid Nautila. Mid je prestižní role, co by tam takový pick mohl dělat…“ G2 se nebáli určité inovace, avšak daná meta pro MSI, svědčila těmto support mid kompozicím.

„Pak jsem ale viděl, co Nautilus dokáže a on je fakt dobrý,“ doplnil k tomuto picku Showmaker a zároveň vyzdvihl výkony Bina z týmu Bilibili Gaming. „Z jeho výkonů jsem byl překvapen…Bez ohledu na to jaká je meta, pickne Fioru nebo Jaxe.“

Výkony Dplus KIA během jarního splitu

Další část rozhovoru se vedlo na téma výkonů Dplus KIA v jarním splitu LCK. Tým sice postoupil do playoff ale hned v prvním kole vypadl s Hanwhou Life Esports.

Showmaker se na otázku výkonů týmu, během jara vyjádřil takto: „Než začala sezóna, cítil jsem se sebevědomý a myslel jsem, že to zvládneme dobře. Jakmile sezóna a začali jsme prohrávat, nedostával se mi pocit, že jsme dobří.“

Tým zažíval chvílemi výkony jako na houpačce a bylo znát, že určitá koncepce nefungovala. Showmaker celou problematiku týmu jasně pojmenoval: „Naše macro nebylo dobré.“ Hráči Dplus tak začali silně trpět, v určité neorganizaci a aspektech aktuální mety. „Také jsme zaostávali v soubojích o hlavní objectivy,“ doplnil midař Dplus KIA.

Přemýšlí Showmaker o konci kariéry?

Ashley se v rozhovoru zeptala také Showmakera na celkem citlivou otázku ohledně konce kariéry. Během rozhovoru se s touto myšlenkou setkává u hráčů pravidelně a ráda by znala názor ze strany Showmakera.

„Důchod? Ha, to je tajemství,“ zavtipkoval Showmaker. Zároveň rozvedl tuto otázku hlouběji. „Spousta hráčů v mém věku přemýšlí, že si dají pauzu…Prince si třeba dal rok pauzu nebo Ghost.

Showmaker tak narážel na zcela běžný trend v posledních letech u korejských hvězd. Dalším perfektním příkladem byl Nuguri, který po čínském dobrodužství v FPX, také byl chvíli v důchodu než se vrátil do Dplus KIA.

„Uvažoval jsem, že skončím…Ale pokud člověk tvrdě pracuje, nemusí na tyto myšlenky, nijak myslet,“ zakončil otázku Showmaker. Rozhodně se tedy nemusíme bát, že by korejská LCK přišla o jednu z největších hvězd.

Celý rozhovor můžete najít níže. Korejská LCK rozjede svůj split od 7. června. První hrací den bude ve znamení soubojů mezi KT Rolster s Hanwhou Life a Dplus KIA s Liiv Sandbox.

Zdroj: KORIZON Esports, Leaguepedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené