Reklama

Owen Power: Urostlý nadějný obránce. Bude se jednat o jedničku draftu 2021?

Owen Power, velmi urostlý, a především všestranný nadějný obránce, patří mezi největší hokejové talenty, kteří jdou do letošního draftu. Pojďme se podívat na to, proč je tipován, že se umístí na první příčce.

Zdroj: Pixabay

Owen Power se narodil 22. listopadu v roce 2002, měří 195 centimetrů a váží 97 kilogramů. Narodil se v kanadském Mississauga.

Pokud se podíváme na obránce, kteří jdou do draftu a kteří jsou analytiky tipováni, že skončí vysoko, tak si troufám říct, že organizace budou vybírat i podle velikosti a hmotnosti. Výška i váha Powerovi velmi přihrává. Ale kromě velikosti je skvělým hokejistou.

Ve svých začátcích hrál za mládežnické organizace týmu z Mississaga. V sezóně 18/19 začal hrát za Chicago Steel. Chicago hraje juniorskou ligu USHL. Získali 25 bodů v 58 zápasech, vstřelil 11 gólů a zaznamenal 14 asistencí.

V téže sezóně hrál i za kanadskou reprezentaci do 17 let. V pěti zápasech ale nezaznamenal žádný bod. V sezóně 19/20 zaznamenal neuvěřitelná čísla. Za 45 zápasů získal 40 bodů. Z toho vstřelil 12 branek a získal 28 asistencí.

V minulé sezóně, tedy 20/21, začal hrát univerzitní ligu. Hájí barvy Michiganu. Odehrál 26 zápasů a získal 16 bodů. Vstřelil 3 góly a k tomu přidal 13 asistencí. Na to, že postoupil do vyšší ligy, zaznamenal velmi pěkná čísla.

Věřím tomu, že v příští sezóně na tom bude ještě lépe. Dokonce si zahrál na světovém šampionátu, který skončil v neděli. S týmem Kanady vyhrál zlaté medaile. Odehrál 10 bodů a pomohl spoluhráčům třemi asistencemi. V 18 letech je to rozhodně skvělý úspěch.

Power je skvělý bruslař. I přes jeho výšku a váhu je velmi hbitý. Umí dobře přecházet z obrany do útoky, a to jak s pukem, tak i bez puku. Má dobrý přehled o hře a umí přesně přihrát i na delší vzdálenost. Na střelbě by mohl trošku zapracovat. V obraně si vždy najde správné místo. Je velmi důrazný u mantinelu a nebojí se fyzických soubojů.

Podle jeho síly a výdrže někteří analytici tvrdí, že by mohl odehrávat i třicetiminutové zápasy. Odehrát třicet minut na úrovni NHL je opravdu těžké. Ale nemůžeme říct, že to je nemožné. Jen musíme počkat, zda to Power dokáže v budoucnu.

Svou hrou naprosto vyniká. Je velmi platným hráčem pro přesilové hry. Obstojně zahraje i během oslabení.

Power byl často tipován na pozici jedničky letošního draftu. Ale může se stát, že skončí i níže. Nemělo by to být však hůř, jak umístění v top 5. Má všechny předpoklady a talent k tomu, aby se v budoucnu stal jedním z nejlepších obránců.

Použité zdroje: NHL, Elite Prospects

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené