Spojte se s námi


Hokej

Odměna za Stanley Cup 6,5 milionů dolarů? Jiné sporty v USA platí ještě více

Každý hokejista vám řekne, že to nejcennější, čeho může ve své kariéře dosáhnout, je vyhrát Stanley Cup. Dostat se v sezoně mezi pár šťastlivců, kteří mají tu čest si nechat nesmazatelně vyrýt své jméno na stříbrný grál. Mimo to ale hokejisté hrají také o tučné bonusy, za které si dovolí více, než jen zaplatit útratu pro své kamarády v restauraci.

Publikováno

dne

Každý hokejista vám řekne, že to nejcennější, čeho může ve své kariéře dosáhnout, je vyhrát Stanley Cup. Dostat se v sezoně mezi pár šťastlivců, kteří mají tu čest si nechat nesmazatelně vyrýt své jméno na stříbrný grál. Mimo to ale hokejisté hrají také o tučné bonusy, za které si dovolí více, než jen zaplatit útratu pro své kamarády v restauraci.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Speciální odměny nejsou v dnešní době moderního sportu nic výjimečného. Fungují také u nás, ačkoliv tady většinou rozdělují tučné bonusy svým svěřencům především kluby. V české extralize dostane vítěz Masarykova poháru od generálního partnera Tipsport bonus ve výši jeden milion korun.

Nikoho určitě také nepřekvapí, že v zámoří za vítězství v lize zkasírují hráči výrazně více. Existují na to tabulky, které si nastavuje každá soutěž sama, zpravidla podle její ekonomické síly. Jen za postup do prvního kola Stanley Cupu obdrží organizace 426.688 amerických dolarů. To je v přepočtu téměř 10 milionů korun.

Čím celek v NHL postupuje výše, tím se pochopitelně odměna zvyšuje. Ve druhém kole už je to dvojnásobek, za získání slavného poháru pak inkasuje organizace od ligy 6.539.375 dolarů. To už je v přepočtu více než 150 milionů korun.

Pokud se jedná o tým složený z 27 hráčů, vychází to na jednoho hokejistu bezmála 242 tisíc dolarů (v přepočtu přes 5,5 milionů korun). To všechno znamená, že na tuto částku opravdu dostane každý hráč. Neexistuje, jinými slovy, ani liga neurčuje, jak přesně si mají odměny mezi hráče rozdělit.

ODMĚNY V PLAY-OFF NHL 2024

Vítěz Presidents‘ Trophy859 375,00 $
Poražení v prvním kole429 687,50 $
Poražení ve druhém kole859 375,00 $
Poražení ve finále konference2 062 500,00 $
Poražený finalista Stanley Cupu3 781 250,00 $
Vítěz Stanley Cupu6 539 375,00 $

„Při rozhovoru s několika bývalými hráči o penězích za play-off se ukázalo, že neexistuje jediný vzorec, který by je rozděloval,” píše na serveru The Athletic novinář Chris Johnston. S dodatkem, že hráči, kteří během sezony strávili na soupisce vítězného týmu menší část sezony, obdrželi zároveň menší podíl odměny.

Jiný hráč zase přiznal, že nedostal dokonce vůbec žádné peníze, přestože se ve svém nováčkovském roce objevil v několika zápasech play-off.

V jiných ligách ještě více peněz

V ostatních severoamerických profesionálních sportovních ligách hráči inkasují v různých  soutěžích ještě více. Hráči Kansas City Chiefs obdrželi jednotlivě za únorové vítězství v Super Bowlu 338 tisíc dolarů (téměř 7,8 milionů korun). 

Členové Boston Celtics si budou moct přijít dokonce na více než 800.000 dolarů (18,4 milionu korun), pokud vyhrají ve finále NBA. Není to ale tak, že by všichni hráči světových lig bonusové peníze drželi na svých účtech. V pokročilé části sezony ze svých financí hradí například svým rodinám a kamarádům cesty na zápasy.

Například jeden z posledních šampionů Stanley Cupu obdržel po vítězné sezoně bonus 150 tisíc dolarů: „Když započítáte všechny letenky a lety, které jsem musel zaplatit, zůstalo mi asi jen asi 25 tisíc dolarů,” řekl.

Zdroj: The Athletic

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.