Reklama

Ocelářům v CHL chybí soupeř! Yunost Minsk hrát Ligu mistrů nebude

Rada CHL (Champions Hockey League) rozhodla na poslední on-line konferenci, že pro sezonu 2021/2022 vyškrtne ze seznamu účastníků běloruské šampiony Yunost Minsk. Důvodem je dlouhodobě přetrvávající špatná politická situace v zemi.

Zdroj: Lukáš Filipec, HC Oceláři Třinec

Ačkoliv nevidíme rádi, když se politika plete do sportu, v některých případech je to bohužel téměř nevyhnutelné. Už před několika měsíci IIHF (Mezinárodní hokejová federace) odebrala z těchto důvodů světový šampionát Bělorusku.

Následně prohlásilo v květnu vedení švédského klubu Leksands IF, že z bezpečnostních důvodů do Minsku na utkání v rámci základní skupiny CHL neodjedou. Klub informoval, že tím zároveň reaguje na porušování lidských práv v zemi po znovuzvolení prezidenta Lukašenka.

Vedení hokejové Ligy mistrů původně nechtělo běloruský klub ze soutěže vyšachovat. Postupně však sledovali vývoj situace v zemi a následně změnili svůj verdikt.

OFICIÁLNÍ PROHLÁŠENÍ RADY CHL

Po posledních incidentech v Bělorusku je situace ohledně cestování do Minsku nepředvídatelná. Již byly oznámeny a zavedeny různé změny letů, z toho některé minimálně do konce října, a vůbec není předvídatelné, co bude dál. Předpokladem pro naši celoevropskou soutěž je, aby týmy, fanoušci, úředníci, sponzoři/partneři a poskytovatelé služeb mohli cestovat a zůstat v bezpečí. Bohužel to není v současné době možno zajistit pro cesty do, i z Běloruska. V současné době není možné, aby zúčastněné strany plánovaly dopředu, ale musíme mít splněné jasné podmínky, abychom umožnili účast v soutěži CHL a splnili své povinnosti vůči všem zúčastněným stranám. Bez ohledu na našem rozhodnutí zůstává Bělorusko se svou historií v CHL respektovaným partnerem a rádi bychom poděkovali Yunost Minsk a Běloruskému svazu ledního hokeje za jejich odhodlání a úsilí v těchto náročných časech.

Přestože ani Oceláři nechtěli tahat politiku do sportu, a neměli v úmyslu podniknout podobné kroky jako švédský klub, odeslal v květnu prezident klubu Ján Moder na vedení CHL žádost, aby k aktuální situaci v Bělorusku vynesli nějaké stanovisko. 

Rada hokejové Ligy mistrů zatím nerozhodla, jak bude řešit případnou náhradu běloruského kluci v soutěži. Jasno by však mělo být během několika nejbližších týdnů.

Zdroj: CHL, HC Oceláři Třinec

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Pokud jde jen o cestování do a z Běloruska, mohlo by stačit, aby Yunost prostě hrála všechny zápasy venku, ty původně “své domácí” buď u soupeře nebo na nějaké neutrální půdě – zřejmě jiného účastníka CHL. A taky by to šlo.
    Ale řekl bych, že tady nakonec chtěli přece jen ukázat, že nejde jen o cestování, ale o celkovou situaci v Bělorusku a proto to skončilo takhle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Milionový byznys! NHL by mohla mít v brzké době reklamy i na dresech

Pro evropské fanoušky běžná záležitost, pro zámořské noční můra. O reklamě, kterou by mohli nosit na svých dresech už i hráči NHL, se docela vážně mluví už od roku 2018.

Čeští para hokejisté se střetnou s Ruskem. Hlavním adeptem na zlato je Kanada

Češi sehráli své zápasy v základní skupině se ctí. Přesto dál čekají na gól. Jasnými favority zůstává Kanada s USA.

Václav Varaďa je v nominaci na nejlepšího kouče v Evropě! V další nominaci figurují taky Jágr a Hübl

Hlavní trenér třineckých Ocelářů se po letošní mistrovské sezóně dočkal velké pocty! Server Eurohockeyclubs jej zařadil do úzké nominace o nejlepšího trenéra v Evropě. Václav Varaďa je vůbec prvním trenérem z Česka, který se této nominace dočkal.
Reklama