Spojte se s námi


Extraliga

Nový šéf Českého hokeje nás teď nespasí. Přesto ho potřebujeme jako sůl!

KOMENTÁŘ – Den D se v tuzemském hokeji blíží. Už v sobotu budou delegáti volit novou hlavu českého hokejového svazu. Proti sobě stojí pět kandidátů. Otázka však zní – dokáže někdo v tuto chvíli vyčistit zaprášenou výkladní skříň, na kterou sedá prach?

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Den D se v tuzemském hokeji blíží. Už v sobotu budou delegáti volit novou hlavu českého hokejového svazu. Proti sobě stojí pět kandidátů. Otázka však zní – dokáže někdo v tuto chvíli vyčistit zaprášenou výkladní skříň, na kterou sedá prach?

Nic si nalhávat nebudeme. Bylo by velice naivní si myslet, že s novým prezidentem Českého hokeje bude zdejší hokej opět ve světě chloubou číslo jedna. Že medailové umístění na světových šampionátech bude zase pravidelnou dávkou radosti pro českého diváka.

Ať odejde po sobotní volební konferenci s úsměvem na tváři kdokoliv, čeká ho hodně dlouhých a bezesných nocí. Uklidit napáchaný nepořádek nebude žádná legrace. A je zcela jisté, že dva roky, které nový šéf svazu stráví v nejvyšší kanceláři, budou připomínat spíš trnitou cestu do kopce proti proudu.

Jestli může něco už teď český fanoušek kvitovat, je to rozmanitý výběr. Mezi kandidáty stojí dlouholetý manažer a úspěšný trenér Alois Hadamczik, světová brankářská extratřída Dominik Hašek nebo někdejší miláček obranné hry Jiří Šlégr.

Ti všichni se shodují na jediném – dělat věci jinak a vrátit českému hokeji hrdost a pravidelný medailový lesk. Samozřejmě, nabízí se otázka, jak moc to pětice spasitelů myslí opravdu vážně. A hlavně, kolik v tuto chvíli oni sami zmůžou

KANDIDÁTI

Alois Hadamczik
Bedřich Ščerban
Dominik Hašek
Jiří Šlégr
Otakar Černý

Hlavní potíž je v tom, že stávající výkonný výbor nejspíš zůstane, dojde spíš jen ke kosmetickým změnám. Funkci už nemůže zastávat Libor Zábranský, který se před několika měsíci rozhodl pro roli asistenta reprezentačního trenéra Kariho Jalonena.

Stejně tak se může stát, že volby o šéfa svazu vyhraje Jiří Šlégr nebo Bedřich Sčerban, kteří aktuálně ve výkonném výboru sedí. V takovémto případě by za ně musela být zvolena náhrada. Na uvolněná místa členů výkonného výboru byli oprávněnými subjekty nominováni Otakar Černý, Ctibor Jech, Aleš Kmoníček, Petr Dědek.

Poslední jmenovaný se však nakonec této touhy vzdal, jelikož se rozhodl podat na některé členy svazu trestní oznámení. Podle jeho slov je teď důležité, aby se prošetřilo několik pochybností, než se mezi ostatní členy výkonného výboru posadí.

KDO BUDE VOLIT?

Volby nového svazového šéfa Českého hokeje proběhnou 18. června na konferenci ČSLH.

Delegáty s hlasem rozhodujícím jsou:

 • prezident ČSLH (1)
 • viceprezidenti ČSLH (3)
 • předseda dozorčí rady ČSLH (1)
 • zástupci Tipsport extraligy (14)
 • zástupci Chance ligy (14)
 • zástupci II. ligy ČR (14)
 • zástupci krajských výkonných výborů ČSLH (14)
 • zástupce ligy žen (1)

Uz dříve bylo navíc avizováno, že nový prezident ČSLH bude volen jen na dva roky, tedy do řádné volební konference v roce 2024. Cílem je časově sjednotit funkční období prezidenta a výkonného výboru ČSLH.

Tady musíme přiznat, že to případnému spasiteli dost svazuje ruce. Prezident svazu totiž není ten, který by začal hned o všem rozhodovat a dělat radikální změny. Pokud jde o klíčové kroky, hlasuje především výkonný výbor. Z drtivé většiny současný výkonný výbor. Ten výkonný výbor, který ještě na podzim 2021 podržel Tomáše Krále ve funkci.

Nejbližší revoluce by se tak mohla očekávat pravděpodobně až ve zmíněném roce 2024. Přesto i teď volba nového šéfa dává smysl. Pokud tedy nezvítězí Jiří Šlégr nebo Bedřich Ščerban, kteří v minulých letech jasně ukázali, že plují se současným výkonným výborem na jedné lodi. Protože sami změnu slibují a už dávno se mohli na svazu angažovat, ale neudělali to.

Českému fanouškovi dává největší smysl volba Aloise Hadamczika. Ve všech internetových anketách své protivníky dominantně převálcoval. Poslední slovo však budou mít již zmínění delegáti, které tvoří z drtivé většiny kluby Tipsport Extraligy, Chance ligy a třetí české nejvyšší soutěže.

Několikrát v minulosti kluby slyšely, že svaz pracuje správně, ale chyba je na jejich straně. Doufejme jen, že budou v sobotu v Praze na všechny svazové patálie myslet. I když český hokej nezíská v současné době pověstného spasitele, může získat světlou naději do budoucna. A přesně o to se teď hraje.

Zdroj: Český hokej

Reklama

Extraliga

Hokej v TV: V říjnu opět neděle na ČT, O2 nabídne dvanáct hlavních zápasů. Začne také NHL

Tipsport Extraliga už nabrala v podzimních měsících své obvyklé tempo. Září bylo z pohledu české nejvyšší soutěže ještě poloviční, neboť soutěž začala 15. září. V říjnu nás ale čeká už daleko větší porce zápasů. Každý týden se navíc mohou fanoušci těšit na několik televizních přenosů.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga už nabrala v podzimních měsících své obvyklé tempo. Září bylo z pohledu české nejvyšší soutěže ještě poloviční, neboť soutěž začala 15. září. V říjnu nás ale čeká už daleko větší porce zápasů. Každý týden se navíc mohou fanoušci těšit na několik televizních přenosů.

Rozdělení vysílacích práv pro sezonu 2023/2024 je jasně dané. Veřejnoprávní kanál České televize vysílá jedno utkání z každého nedělního kola, kde má také právo volby. Ostatní utkání pak nabízí O2 TV Sport. A to jak v podobě hlavních zápasů, tak poté také všech ostatních v multidimenzi.

Co se týče hlavních zápasů na O2 TV Sport, připravuje placený kanál na říjen hned dvanáct přímých přenosů. Tyto zápasy doprovází také studio, ať už v prostorech O2 TV nebo přímo na stadionech.

Hned na úvod měsíce nás čeká atraktivní duel mezi Spartou a Vítkovicemi. Pořadatelé už informovali, že otevírají pro nákup vstupenek také čtvrté patro O2 arény. Dá se tak předpokládat, že bude tohle tradiční střetnutí atakovat opět hranici deseti tisíc fanoušků.

Sparta se objevila v hledáčku placeného kanálu v říjnu hned pětkrát. Na druhém místě jsou pak Pardubice, jenž se před kamerami O2 objeví čtyřikrát. O2 TV Sport se snaží vybírat vždy nejatraktivnější duel celého kola, který má zároveň potenciál přilákat nejvíce diváků.

Ostatní zápasy (s výjimkou nedělních utkání na ČT sport) pak nabízí O2 TV Sport v multidimenzi. To znamená, že si divák může během daného kola pustit kterýkoliv zápas. Všechny zápasy jsou v multidimenzi komentované, avšak existuje také alternativa komentář vypnout úplně.

HLAVNÍ ZÁPASY NA O2 TV (ŘÍJEN 2023)

úterý 3. října – 18:30
Sparta Praha — Vítkovice Ridera

čtvrtek 5. října – 17:30
Motor ČB — Bílí Tygři Liberec

pátek 6. října – 18:00
Dynamo Pardubice — Kometa Brno

čtvrtek 12. října – 17:30
Škoda Plzeň — Kometa Brno

pátek 13. října – 17:30
Verva Litvínov — Sparta Praha

pondělí 16. října – 18:00
Bílí Tygři Liberec — HC Olomouc

středa 18. října – 18:30
Sparta Praha — Karlovy Vary

pátek 20. října – 18:00
Dynamo Pardubice — Oceláři Třinec

úterý 24. října – 18:00
Bulí Tygři Liberec — Energie KV

středa 25. října – 18:00
Dynamo Pardubice — Vítkovice Ridera

pátek 27. října – 17:30
Motor ČB — Sparta Praha

úterý 31. října – 18:00
Dynamo Pardubice — Sparta Praha

Česká televize bude v dalších letech co se týče Tipsport Extraligy o něco skromnější. Má právo volby nedělního kola, čehož plně využila. Už 1. října mohli diváci sledovat utkání mezi Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi.

V dalších říjnových týdnech jsou na programu ČT Sport další tři zápasy. Postupně zamíří štáb veřejnoprávního sportovního kanálu na stadiony Komety, Českých Budějovic a Třince.

ZÁPASY NA ČT SPORT (ŘÍJEN 2023)

neděle 8. října – 17:20
Mountfield HK — Dynamo Pardubice

neděle 15. října – 14:30
Kometa Brno — Vítkovice Ridera

neděle 22. října – 17:00
České Budějovice — Dynamo Pardubice

neděle 29. října – 17:00
Sparta Praha — Oceláři Třinec

Pokud však jako vášniví diváci neholdujete českému hokeji, nezoufejte. Už 10. října začíná sezona také v NHL. Z nejslavnější ligy světa se můžete těšit opět na velkou porci přenosů na kanálech NOVA SPORT. Konkrétní seznam přímých přenosů na říjen ještě zveřejněn nebyl.

Zdroj: ČT Sport, O2 TV Sport, Tipsport Extraliga

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Trochu jako McDavid! Podívejte se na krásnou sólo akci Jana Ordoše. Motor i díky němu vzal další vítězství

Tipsport Extraliga v neděli sehrála své sedmé kolo probíhajícího ročníku, jež nabídlo mnoho atraktivních zápasů. Jedním z nich byl i duel Mladé Boleslavi a Českých Budějovic, který ovládli hosté. Pod vítězství se ovšem tučným písmem podepsal Jan Ordoš, jenž předvedl jednu z nejhezčích akcí nové sezóny.

Publikováno

dne

Tipsport Extraliga v neděli sehrála své sedmé kolo probíhajícího ročníku, jež nabídlo mnoho atraktivních zápasů. Jedním z nich byl i duel Mladé Boleslavi a Českých Budějovic, který ovládli hosté. Pod vítězství se ovšem tučným písmem podepsal Jan Ordoš, jenž předvedl jednu z nejhezčích akcí nové sezóny.

Mladá Boleslav na svém ledě v rámci sedmého kola Tipsport Extraligy hostila Motor České Budějovice, přičemž vstup do utkání domácím vůbec nevyšel.

Už po čtyřech minutách a šestnácti sekundách otevřel gólový účet utkání Adam Kubík, Motor tak vyhrál první třetinu 1:0. Českobudějovičtí vstřelili další dvě branky v prostřední části utkání.

Nejdříve se po devětapadesáti vteřinách druhé periody prosadil Filip Přikryl, nádhernou akci ale v čase 31:17 předvedl Jan Ordoš.

Útočník Motoru si vzal puk už ve svém obranném pásmu, prokličkoval mezi třemi hráči Mladé Boleslavi a svou sólo jízdu nakonec dovedl do úspěšného konce. Ordoš se tak postaral o jednu z nejhezčích akcí nové sezóny Tipsport Extraligy.

Zároveň tímto přidal svůj druhý gól v probíhajícím extraligovém ročníku. V sedmi utkáních doposud zapsal čtyři kanadské body (2+2).

Po druhé třetině tedy na ukazateli skóre svítil stav 0:3. České Budějovice nicméně nepolevily a po necelých šesti minutách třetí části přidali čtvrtou branku.

V čase 49:28 ještě Filip Pyrochta vykřesal naději pro domácí na alespoň remízový výsledek, minutu a půl po jěho gólu ovšem na 5:1 zvýšil Martin Beránek.

Tři vteřiny před závěrečnou sirénou na konečných 2:5 z pohledu Mladé Boleslavi korigoval Tomáš Fořt. Mladoboleslavští tak mají po sedmi zápasech na kontě osm bodů a aktuálně figurují na devátém místě tabulky Tipsport Extraligy.

České Budějovice naopak oslavily čtvrté vítězství v posledních pěti zápasech. Motor doposud nasbíral už 14 bodů, za což jim v ligové tabulce patří čtvrtá příčka.

Zdroj: Tipsport Extraliga, HC Motor České Budějovice

Pokračovat ve čtení

Extraliga

Tipsport Fantasy hokej: buď trenérem extraligy i NHL, vytvoř si ideální tým a soutěž o skvělé ceny

Tipsport přišel s velkou novinkou a rozjíždí nový projekt pro hokejové fanoušky. Tipsport Fantasy nabídne vše, co k Fantasy patří, a hráči se mohou těšit na atraktivní odměny. Sestavte si ideální tým v extralize či NHL a hrajte o skvělé ceny!

Publikováno

dne

Tipsport přišel s velkou novinkou a rozjíždí nový projekt pro hokejové fanoušky. Tipsport Fantasy nabídne vše, co k Fantasy patří, a hráči se mohou těšit na atraktivní odměny. Sestavte si ideální tým v extralize či NHL a hrajte o skvělé ceny!

Jak funguje Tipsport Fantasy – extraliga i NHL

Tipsport Fantasy bude jedinou hokejovou Fantasy v Česku. Můžete se stát trenérem vlastního hokejového týmu v Tipsport extralize i NHL. Pro hráče jsou navíc připraveny zajímavé ceny.

Tým, který skládáte, musí tvořit tři útočníci, dva obránci a jeden brankář. Vybíráte reálné hráče z extraligy NHL, přičemž máte omezený virtuální rozpočet. Počítejte také s náhradníky, nezapomeňte zvolit kapitána a pak už jen čekejte, jak si vaši hráči povedou.

Hráči, které do svého týmu vyberete, budou získávat body, které se sčítají. Počet bodů bude rozhodovat o tom, z jaké ceny se budete moci radovat. Celá sezona je rozdělena do jednotlivých kol.

Tipsport Fantasy ceny – hrajte o 10 milionů Netů

Ve hře Tipsport Fantasy se hraje o atraktivní ceny, kterých není málo. Vyhodnocovat se totiž budou žebříčky denní, týdenní, měsíční a sezónní, přičemž v tom sezónním samozřejmě na hráče čekají nejlepší ceny. Celkově bude rozdáno 10 milionů Netů.

V případě, že ovládnete denní žebříček, získáte 1.000 Netů, prvenství v měsíčním žebříčku znamená zisk 5.000 netů a v sezonním hned 100.000 Netů.

Sezónní žebříček je atraktivní díky tomu, že na ceny dosáhne hned pět tisíc trenérů. Stejně jako v jiných dlouhodobých žebříčcích se do něj navíc nepočítají všechna kola, ale jen určité procento nejlepších výsledků.

Tipsport Fantasy – sezónní žebříček ceny
1. místo – 100.000 Netů
2. místo – 40.000 Netů
3. místo – 10.000 Netů
4. – 5. místo – 5.000 Netů
6. – 10. místo – 2.000 Netů
11. – 25. místo – 1.000 Netů
26. – 50. místo – 700 Netů
51. – 100. místo – 500 Netů
101. – 200. místo – 400 Netů
201. – 300. místo – 300 Netů
301. – 500. místo – 200 Netů
501. – 1000. místo – 150 Netů
1001 – 1500. místo – 100 Netů
1501. – 2000. místo – 75 Netů
2001. – 3000. místo – 50 Netů
3001. – 5000. místo – 25 Netů
Tipsport banner

Jak hrát Tipsport Fantasy

Začít s hrou není vůbec složité. Hra je navíc zcela zdarma. Jak hrát Tipsport Fantasy a bojovat o ceny se svým týmem? Jednoduchý návod má jen pár kroků:

 • Vytvořit účet u Tipsportu
 • Dokončit registraci a získat plnohodnotné herní konto
 • Přihlásit se k Tipsport účtu, Fantasy můžete najít v horním menu
 • Vybrat soutěž, kterou chcete hrát
 • Sestavit svůj tým – vejít se do rozpočtu, určit kapitána i náhradníky
 • Sbírat body o žebříčku

Soutěžit můžete i v mobilní aplikaci Tipsport.

Chance Fantasy – soutěž o další ceny

Chance i Tipsport mají stejného vlastníka, což znamená, že obě sázkové kanceláře mívají stejné promo akce. Není tedy překvapení, že u Chance lze hrát Chance Fantasy, která se od Tipsport Fantasy nijak neliší.

V Chance Fantasy se ovšem hraje o Goldeny. Celkově se v Chance Fantasy bojuje o ceny přesahující 2,2 milionů Goldenů.

Bonus
Bonus ke vkladu až
Bonus za registraci350 Kč
Bonus za vklad až3000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až50000 Kč
Bonus za registraci200 Kč
Bonus za vklad až2000 Kč
Bonus za registraci900 Kč
Bonus za vklad až6000 Kč
Bonus za registraci300 Kč
Bonus za vklad až25000 Kč
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.
Pokračovat ve čtení

Oblíbené