Nikita Kučerov opět převedl své umění a překonal další rekord! Podívejte se na jeho krásnou gólovou akci

V noci z úterý na středu nabídla NHL první zápasy druhého kola play off a skutečně bylo na co se dívat. V tom dřívějším zápase se utkala Florida proti Tampě Bay, přičemž krásnou gólovou akci předvedla dvojice Nikita Kučerov – Corey Perry.

První zápas druhého kola play off kanadsko-americké NHL mezi Floridou a Tampou Bay se odehrál ve FLA Live Areně, tedy na domácím stadionu Floridy Panthers.

Gólový účet zápasu otevřel v čase 14:01 Anthony Duclair po asistenci Jonathana Huberdeaua a Brandona Montoura. Dalšího gólu se fanoušci dočkali až tři minuty a 38 vteřin před koncem druhé periody, když se o vyrovnávající branku z velké části postaral ruský snajpr Kučerov.

Doposud vyrovnané utkání se zlomilo ve třetí třetině, kde byla Tampa jednoduše lepším týmem. Druhý gól Lightning přidal v čase 43:35 Pierre-Édouard Bellemare. U třetí branky hostujícího celku pak byl opět Kučerov.

Tímto přesným zásahem zapsal osmadvacetiletý ruský útočník druhý kanadský bod v zápase a stal se tak teprve třetím aktivním hráčem, jenž zaznamenal několikabodový večer alespoň ve 40 zápasech play off.

Před Kučerovem jsou pouze Sidney Crosby (67 zápasů) a Jevgenij Malkin (53 zápasů). Poslední branku tohoto klání viděli diváci na stadionu a u televizních obrazovek dvě minuty a šestnáct vteřin před závěrečnou sirénou.

Svěřenci Jona Coopera opět využili přesilovou hru a upravili skóre utkání na konečných 4:1 z pohledu Lightning. Tentokrát se prosadil Ross Colton. Do zápasu nastoupili také dva naši hokejisté, Jan Rutta s Ondřejem Palátem však žádný bod nezapsali.

První duel druhého kola play off tak lépe zvládla Tampa a připisuje si velmi cenné vítězství. NHL nicméně nabídla ještě jeden zápas, když se proti sobě postavily celky Colorada a St. Louis.

V tomto případě se ovšem z výhry radovali domácí – Colorado porazilo St. Louis 3:2 po prodloužení.

Zdroje: NHL, Tampa Bay Lightning