Spojte se s námi


Hokej

Nečas bez servítek promluvil nejen o touze reprezentovat na domácím MS: Že mi v NHL končí kontrakt? Koho to zajímá?

Martin Nečas byl na cestě za zlatem na letošním mistrovství světa jednou z největších opor českého národního týmu. V organizaci Hurricanes mu však po sezóně končí kontrakt, o svou budoucnost se však hvězdný forvard zjevně bát nemusí.

Publikováno

dne

Martin Nečas byl na cestě za zlatem na letošním mistrovství světa jednou z největších opor českého národního týmu. V organizaci Hurricanes mu však po sezóně končí kontrakt, o svou budoucnost se však hvězdný forvard zjevně bát nemusí.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Útočník Caroliny Hurricanes se k českému národnímu mužstvu na letošním světovém šampionátu připojil až na předposlední zápas základní skupiny s Velkou Británií. Od začátku bylo jasné, že tohle je muž, který bude rozdílový.

Okamžitě bylo vidět, že je Nečas v tom dobrém slova smyslu úplně někde jinde. Pohybem, přehledem, technikou, rychlostí hry.

Pochválit pochopitelně můžeme celý tým, který dosáhl na vskutku obří úspěch. Pokud bychom ale měli vyzdvihnout jedno jméno, bude jím určitě tento muž, jenž v NHL nosí stejné číslo dresu jako David Pastrňák. Tedy číslo 88.

Za pět zápasů na MS zaznamenal jeden gól šest asistencí a stal se tak šestým nejproduktivnějším hráčem českého týmu. Jestli letos konečně zažil průlomovou sezónu? Zcela určitě ano.

V organizaci Hurricanes mu nicméně po sezóně končí kontrakt, avšak po zlatém triumfu na MS je jeho vyjednávací pozice nesmírně silná. O svou budoucnost v NHL se rozhodně bát nemusí, zájem o něj mají na Floridě, ve Vancouveru, v Nashvillu, američtí fanoušci už jej vidí v Bostonu.

Nečas: Že mi končí smlouva? Koho to zajímá?

Jak mimochodem odpověděl na otázku týkající se právě konce smlouvy v NHL, respektive zda kvůli tomu zvažoval účast v reprezentaci?

„Koho to zajímá? Tohle je věc, kterou můžete zažít jen jednou v životě. Nikdy nevíte, jestli se sem zase dostanete, jestli nebudete zrovna hrát play off. Nepochyboval jsem o tom, že přijedu, s reprezentací jsme zařídili pojištění a i přes zranění jsem přijel. Nemám slov, o tomhle jsem vždy snil,“ uvedl Nečas, jehož slova ocitoval server Hokej.cz.

„Jakmile jsme skončili (s Carolinou v play off), tak se moje mysl přeorientovala sem. Už předtím jsem se díval na zápasy. Celé Česko žije hokejem, však to vidíte. Ta energie je neuvěřitelná a fanoušci nás hnali až do finále, které jsme zvládli,“ dodal.

Zdroj: Hokej.cz, Elite Prospects, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.