Spojte se s námi


Hokej

MS dvacítek v bublině? Vidím to jako dobrý nápad, říká René Fasel

Mistrovství světa hráčů do dvaceti let má obrovskou prestiž. Na přelomu kalendářního roku jej má hostit hokejová Kanada, pro kterou se po Stanley Cupu jedná možná o nejprestižnější sportovní událost v zemi.

Publikováno

dne

Mistrovství světa hráčů do dvaceti let má obrovskou prestiž. Na přelomu kalendářního roku jej má hostit hokejová Kanada, pro kterou se po Stanley Cupu jedná možná o nejprestižnější sportovní událost v zemi.

iihf.com
Zdroj: IIHF

Zástupci IIHF a Hockey Canada v těchto týdnech intenzivně řeší, za jakých podmínek by se světový šampionát v Edmontonu a Red Deer mohl hrát. Vypadá to, že odpověď mohou hledat v současném modelu Play-off NHL, které se hraje v uzavřené bublině.

Situace kolem koronaviru COVID-19 zřejmě neumožní uspořádat turnaj v klasickém formátu s plnými tribunami. Předseda IIHF René Fasel naznačil, že na seniorském MS v květnu to možná už půjde, ale v prosinci a lednu jen těžko.

Varianta v bublině mu však dává smysl: „Musíme vyřešit otázky, které se týkají financování a testování na COVID-19. Je třeba zajistit bezpečnost všech účastníků turnaje.”

Letošní Play-off NHL, které se hraje v uzavřených střediscích odstřižených od veřejnosti v Edmontonu a Torontu, ukazuje pořadatelům zatím nejreálnější a nejbezpečnější cestu. Je tady možnost inspirace v provedení i nákladech, což by mohla být velká motivace k uskutečnění.

Právě finanční náklady jsou v tomto boji snad největším soupeřem. Mezinárodní hokejová federace však dala najevo, že udělá maximum pro to, aby se akce uskutečnila.

Jen pro připomenutí, juniorský hokejový šampionát spadá právě pod hlavičku IIHF, nikoliv NHL. Zdroje dostupných financí se tak mohou značně lišit.

Zdroj: hokej.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.