Reklama

Montreal Canadiens vs. Tampa Bay Lightning: Preview a tipy na sázení

Tampa Bay Lightning jde do zápasu s vědomím, že pokud nezíská Stanleyův pohár v noci na úterý (utkání se hraje od 2:00 SEČ), bude mít v sérii další tři šance. Stamkos a spol. navíc řeší nepříjemnou komplikaci.

Blesky vyhrály Stanley Cup už v loňském roce. Všichni tak mají v paměti, že když kapitán Steven Stamkos, jako první z týmu, zvedal nad hlavu pohár, bylo tomu před prázdným hledištěm v Edmontonu. Hráči se tak nemohli podělit o bezprostřední radost se svými fanoušky, rodinami ani přáteli.

Podobný scénář se naskýtá i nyní. Nehraje se v Edmontonu, ale v Montrealu a na zápas může o „pouhých“ 3 500 fanoušků více než loni.

Ano, v Kanadě jsou omezení nastavena skutečně o dost přísněji. Například na poslední domácí zápas Tampy s Montrealem dorazilo do Amalie Areny přes 17 tisíc diváků.

Hráči jsou taky jenom lidé a jistě cítí (v hlavách i u srdce), kde by bylo lepší slavit. Nicméně jejich trenér Jon Cooper tuto myšlenku v nedělním rozhovoru rázně vyvracel: „Ale ne, toto se nikdy nesmí dostat do naší kabiny.“

„Montreal. Tampa. To je jedno. Alespoň by mělo. Jde o vítězství. Nejde o to, kde vyhraješ,“ dodal.

Pouze jedinkrát ve 27 případech nedokázal tým, který vedl finále už 3:0 na zápasy, celou sérii nakonec vyhrát (Detroit v roce 1942; otáčelo Toronto). Hráči Tampy by si tak mohli dovolit jeden zápas „vypustit“.

Hraje proti nim také důležitý fakt – nad Floridou se má v úterý prohnat tropická bouře Elsa (na Floridě má vítr dosahovat rychlosti až 100 km/h, na Kubě o den dříve až 160 km/h).

Mimo to, že jsou hráči Tampy úžasní profesionálové, jsou to také otcové od rodin, synové od matek, dobří kamarádi a tak dál. Jak se jim tento fakt promítne na psychice, se dozvíme už zítra brzy ráno.

Tip na sázení: Vítěz zápasu do rozhodnutí Montreal v kurzu 2.33 u Tipsportu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené