Reklama

Minimálně do čtvrtfinále na MS bez diváků. Ten největší problém však mají organizátoři jinde

Bohužel. Celou sezonu hokej trpí především po divácké stránce v arénách, na světovém šampionátu tomu nebude jinak. Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel přiznal, že minimálně v základních skupinách nevidí diváky v hledišti reálně. 

Zdroj: Jan Beneš, Česky hokej

Touží po tom zástupci IIHF, touží po tom pořadatelé v Lotyšsku, stejně jako po tom touží samotní hokejisté či fanoušci. Je to přítomnost diváků při zápasech mistrovství světa.

Diváci zkrátka k hokeji patří. Organizátoři letošního šampionátu si s oficiálním stanoviskem dávají na čas. Ačkoliv je touha dostat fanoušky na tribuny vysoká, epidemiologická situace v zemi je opačného názoru.

Překvapilo by mě, kdyby se v průběhu prvního týdne hrály zápasy s diváky. Věříme, že by se situace mohla změnit od čtvrtfinále,” řekl René Fasel v rozhovoru pro RTS Sport.

Organizátoři ještě nedali pokyn k žádnému prodeji vstupenek. Podle těchto informací to vypadá, že se nic takového v brzkých dnech zatím ani nechystá.

Zcela opačná situace panuje v NHL, kde se například v Nashvillu dostane na hokej na play-off přes 12 tisíc fanoušků.

PROBLÉMY S TRÉNINKOVOU HALOU

Přítomnost fanoušků na tribunách však není ten největší problém, který by měl organizátorům v Rize dělat vrásky na čele. Do začátku šampionátu zbývá totiž už jen několik dní a tréninková hala je stále ve výstavbě.

Hala s názvem Daugava je od obou arén, kde se budou hrát zápasy MS, vzdálena pouhých 10 minut. Vzhledem k tomu, že budou všechny týmy trávit veškerý čas v uzavřené bublině, je krátká vzdálenost tréninkové haly poměrně důležitá.

Jako “náhradní plán” mají Lotyši v záloze ještě halu Volvo, kde jsou hned dvě ledové plochy. Potíž je v tom, že se jedná o 20 km vzdálený objekt, což by bezpečné zachování bubliny velmi narušilo.

Šéf organizačního výboru šampionátu Edgarse Bunciše označil současnou situaci z hlediska času za kritickou. 

Podle původních plánů se měl v hale už od víkendu mrazit led. Státní hasičský a záchranný sbor však kvůli nevyhovujícím bezpečnostním kritériím v hale celý proces zastavil.

Zdroj: IIHF, Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Oblíbené

Zase o krok blíž NHL! Evropský hokej, včetně Extraligy, mění pravidla 

Stejně jako se postupem času mění životní trendy, stejnou obměnou procházejí i pravidla ledního hokeje. Většinou to bývá tak, že hokejové trendy udává NHL, jakožto zástupce nejlepší ligy světa. Stejně je to i tentokrát.

Nachystejte si dresy. Mistrovství světa v para hokeji opět v Ostravě!

Po dvou letech se znovu uskuteční domácí šampionát v para hokeji. Minulý turnaj zaznamenal rekord v počtu diváků a přímý přenos se vysílal v USA během play-off NHL.

Velká jména do Extraligy! Oceláři lovili v zámoří, Sparta pro změnu na severu

Český trh hráčů se zdá být pomalu, ale jistě rozebrán do posledního šroubku, ne všichni jsou však se svou současnou podobou kádru nadšeni. Proto manažeři rozhazují sítě i za hranicemi. Občas se jim taky podaří ulovit vcelku zajímavou rybu.
Reklama