Reklama

Minimálně do čtvrtfinále na MS bez diváků. Ten největší problém však mají organizátoři jinde

Bohužel. Celou sezonu hokej trpí především po divácké stránce v arénách, na světovém šampionátu tomu nebude jinak. Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel přiznal, že minimálně v základních skupinách nevidí diváky v hledišti reálně. 

Zdroj: Jan Beneš, Česky hokej

Touží po tom zástupci IIHF, touží po tom pořadatelé v Lotyšsku, stejně jako po tom touží samotní hokejisté či fanoušci. Je to přítomnost diváků při zápasech mistrovství světa.

Diváci zkrátka k hokeji patří. Organizátoři letošního šampionátu si s oficiálním stanoviskem dávají na čas. Ačkoliv je touha dostat fanoušky na tribuny vysoká, epidemiologická situace v zemi je opačného názoru.

Překvapilo by mě, kdyby se v průběhu prvního týdne hrály zápasy s diváky. Věříme, že by se situace mohla změnit od čtvrtfinále,” řekl René Fasel v rozhovoru pro RTS Sport.

Organizátoři ještě nedali pokyn k žádnému prodeji vstupenek. Podle těchto informací to vypadá, že se nic takového v brzkých dnech zatím ani nechystá.

Zcela opačná situace panuje v NHL, kde se například v Nashvillu dostane na hokej na play-off přes 12 tisíc fanoušků.

PROBLÉMY S TRÉNINKOVOU HALOU

Přítomnost fanoušků na tribunách však není ten největší problém, který by měl organizátorům v Rize dělat vrásky na čele. Do začátku šampionátu zbývá totiž už jen několik dní a tréninková hala je stále ve výstavbě.

Hala s názvem Daugava je od obou arén, kde se budou hrát zápasy MS, vzdálena pouhých 10 minut. Vzhledem k tomu, že budou všechny týmy trávit veškerý čas v uzavřené bublině, je krátká vzdálenost tréninkové haly poměrně důležitá.

Jako “náhradní plán” mají Lotyši v záloze ještě halu Volvo, kde jsou hned dvě ledové plochy. Potíž je v tom, že se jedná o 20 km vzdálený objekt, což by bezpečné zachování bubliny velmi narušilo.

Šéf organizačního výboru šampionátu Edgarse Bunciše označil současnou situaci z hlediska času za kritickou. 

Podle původních plánů se měl v hale už od víkendu mrazit led. Státní hasičský a záchranný sbor však kvůli nevyhovujícím bezpečnostním kritériím v hale celý proces zastavil.

Zdroj: IIHF, Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené