Spojte se s námi


Hokej

Manažeři i majitelé hokejových klubů. Kdo jsou zvolení členové výkonného výboru?

Od sobotního odpoledne má Český hokej nové vedení. O tom, kdo povede hokejový svaz v následujících čtyřech letech, rozhodlo 61 delegátů v Clarion Congress Hotel Prague, kde se volební konference konala. Kdo přesně jsou jednotliví členové výkonného výboru a nejvyššího vedení?

Publikováno

dne

Od sobotního odpoledne má Český hokej nové vedení. O tom, kdo povede hokejový svaz v následujících čtyřech letech, rozhodlo 61 delegátů v Clarion Congress Hotel Prague, kde se volební konference konala. Kdo přesně jsou jednotliví členové výkonného výboru a nejvyššího vedení?

Zatímco nejvyšším mužem českého hokeje  nadále zůstává Alois Hadamczik, na dalších pozicích došlo ke změnám. Ve výkonném výboru se vystřídalo šest lidí z celkového počtu jedenácti. Český hokej si v sobotu odpoledne zvolil do vedení tyto členy.

Prezident svazu: Alois Hadamczik

Aloise Hadamczika není třeba představovat. Kdo hokej sleduje jen částečně, určitě už o tohle jméno zavadil. Rodák z Kravaře se dostal do funkce svazového prezidenta před dvěmi lety, tentokrát neměl proti sobě soupeře a získal 59 z 61 hlasů delegátů, přičemž on sám se hlasování zdržel.

Do hokejové komunity proniknul v devadesátých letech, když pomohl tehdejším třineckým železářům v pozici hlavního kouče postoupit do extraligy. V budoucnu pak trénoval Vítkovice, Spartu a Kometu. Sedm sezon strávil na lavičce jako hlavní kouč národního týmu.

Viceprezident za oblast výkonnostního hokeje: Petr Bříza

Také Petr Bříza je hokejové veřejnosti velmi známé jméno. Fanouškům se vryl do paměti především jako brankář Sparty nebo také národního týmu. Od konce hokejové kariéry působí v roli funkcionáře. Dlouho působil na půdě Sparty, než se vydal na pole IIHF (Mezinárodní hokejová federace).

V roce 2016 byl zvolen do rady IIHF. Od roku 2021 působí ve funkci místopředsedy IIHF. V letech 2010 až 2018 byl také v zastupitelstvu hlavního města Prahy. Nejdříve jako nestraník za ODS, později za TOP 09. Během světového šampionátu v Praze a Ostravě 2024 byl šéfem organizačního výboru mistrovství světa. 

Viceprezident za oblast vrcholového hokeje: Mgr. Jan Tůma

Také Jan Tůma není v hokejové komunitě úplně cizí jméno. Nejlépe ho znají fanoušci Mladé Boleslavi, kde už dlouhá léta působí jako generální manažer. V Českém hokeji doposud nezastával žádnou pozici, od jara 2023 však zastává funkci prezidenta APK LH (Asociace profesionálních klubů ledního hokeje). Ve volbách Jan Tůma porazil protikandidáta Petra Dědka, když získal od delegátů 50 z možných 61 hlasů.

Člen výkonného výboru: Marek Chmiel

Marek Chmiel obhájil svou pozici člena výkonného výboru. Od roku 2006 působí v Třinci jako výkonný ředitel, dohlíží na administrativu, organizaci a ekonomiku klubu. Ve volbách dostal od delegátů silnou podporu v podobě 40 hlasů.

Člen výkonného výboru: Aleš Kmoníček

Aleš Kmoníček je v českém hokeji už poměrně výrazná postava. Od roku 2013 je generálním manažerem královéhradeckého Mountfieldu. V současnosti také člen představenstva APK LH. Pozici člena výkonného výboru ovládl s 51 hlasy, což je druhý nejvyšší počet.

Člen výkonného výboru: Stanislav Tichý

Extraligoví fanoušci tohle jméno zatím příliš neznají. Stanislav Tichý je od roku 2019 majitelem klubu HC Slavia Praha, kde už dva roky předtím figuroval v představenstvu. Jeho volba do výkonného výboru je pro mnohé překvapující. Mimo hokej je také spolumajitelem a jednatelem společnosti DT – EXPERT s.r.o., která se 22 let pohybuje na trhu v oblasti návrhů a realizací především komerčních interiérů. Ve volbách získal podporu 50 hlasů.

Člen výkonného výboru: Bedřich Ščerban

To Bedřich Ščerban je v hokejovém svazu už ostřílený hráč. Před dvěmi lety se dokonce ucházel o post svazového prezidenta. Je to bývalý obránce, který svou kariéru spojil především s jihlavským hokejem, kde byl dlouhá léta jako generální manažer Dukly. Aktuálně je jednatelem klubu. Ve volbách získal 56 hlasů, což je ze členů výkonného výboru vůbec nejvíce. 

Člen výkonného výboru: Petr Vosmík

Jméno Petra Vosmíka možná není všem hokejovým fanouškům známo, avšak v tomto odvětví má velmi silnou pozici. Je především generálním ředitelem pražské Sparty. Současně je členem představenstva APK LH a od února 2024 také prozatimním členem představenstva Evropské hokejové aliance. Ve volbách získal podporu 42 hlasů.

Člen výkonného výboru: Milan Urban

Kdo se pohybuje kolem novojičínského hokeje, bude Milana Urbana nepochybně znát. Svou kariéru totiž spojil výhradně s tímto dnes druholigovým klubem. Nejdřív z pozice kapitána na ledě, dnes už více než 25 let jako generální manažer. V oblasti výkonnostního hokeje dostal dominantní důvěru 59 hlasů.

Člen výkonného výboru: Jan Havlíček

Jan Havlíček je dalším manažerem, který není pro většinu hokejových příznivců příliš známý. Řídí druholigový klub Děčína, ale vlastní také trenérskou licenci A, díky čemuž má ze své pozice na hokej trochu lepší nadhled. V oblasti výkonnostního hokeje dostal od delegátů 56 hlasů.

Člen výkonného výboru: Petr Vinš

Třetím mužem v oblasti výkonnostního hokeje, který se dostal do výkonného výboru českého hokeje je Petr Vinš. V druholigové Příbrami je prezidentem klubu. Na volební konferenci získal 51 hlasů. Do výkonného výboru českého hokeje se dostal vůbec poprvé. 

Zdroj: Český hokej

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.