Spojte se s námi


Hokej

Kucherov jako první v sezoně pokořil 100bodovou hranici! Crosby pomohl Pittsburghu vyhrát přestřelku s Philadelphií

Lídr bodování Nikita Kucherov se podílel na všech brankách svého týmu pří vítězství na ledě New Jersey a jako první v této sezoně pokořil 100bodovou hranici. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby rovněž 4 body pomohl svému celku k důležité výhře.

Publikováno

dne

Lídr bodování Nikita Kucherov se podílel na všech brankách svého týmu pří vítězství na ledě New Jersey a jako první v této sezoně pokořil 100bodovou hranici. Kapitán Pittsburghu Sidney Crosby rovněž 4 body pomohl svému celku k důležité výhře.

Kucherov pokořil hranici 100bodů již po čtvrté v kariéře

V utkání New Jersey Devils vs Tampa Bay Lightning (1:4) opět exceloval lídr bodování Rus Nikita Kucherov. Ten se podílel na všech brankách svého týmu, když jednu branku vstřelil a na zbylé nahrál spoluhráčům. Zaznamenal již 16. zápas v této sezoně, ve kterém zaznamenal minimálně 3 body.

Dalším 4bodovým představením se přehoupl přes 100bodovou hranici, a to už v 59. zápase sezony. Aktuálně je na 102 bodech za 38 branek a 64 nahrávek. Co do počtu vstřelených gólů je zatím na třetím místě a v asistencích je hned za Connorem McDavidem.

Navíc navýšil svůj náskok na pronásledovatele Nathana MacKinnona již na šest bodů. Kucherov se dostal přes tuto hranici již po čtvrté v kariéře za posledních šest sezon. Navíc překonal vlastní klubový rekord ze sezony 2018/19, kdy na zdolání této mety potřeboval sehrát o 3 utkání více.

Výjimečné je, že sehrál již páté utkání s minimálně 4 body v této sezoně a vždy to bylo na ledě soupeře. Toto se mu povedlo rovněž i ve zmíněné sezoně. Rekordmanem je v tomto ohledu Wayne Gretzky. Tomu se to během jedné sezony na hřištích soupeřů povedlo dokonce v 7 případech.

Nestárnoucí Crosby zaznamenal rovněž 4 body

Utkání Pittsburgh Penguins vs Philadelphia Flyes (7:6) se změnilo v divokou přestřelku, na které se i 4 body podílel kapitán domácího celku Sidney Crosby. Penguins si připsali veledůležité vítězství v bojích o pozice zaručující play off.

Crosby se na vítězství svého celku podílel 1 brankou a třemi přihrávkami. A prokázal, že v derby s Philadelphií ho ani věk nezastaví. Ve své kariéře proti tomuto týmu sehrál 87 utkání, ve kterých nastřádal 129 bodů za 55 branek a 74 nahrávek.

Crosby si tak v letošní sezoně polepšil na 60 bodů v 55 utkáních. V nich zaznamenal 32 zásahů a 28 asistencí. Pittsburgh navíc zaznamenal velmi důležitou výhru. Nejenže porazil svého rivala, ale snížil manko na pozice do play off na 7 bodů. Poslední postupové místo hájí právě tým Philadelphie.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.