Spojte se s námi

Ostatní

Které týmy utratily v posledních pěti letech nejvíce? Kralují kluby z Anglie, Real čtrnáctý, pražská „S“ až na konci druhé stovky!

Zveřejněno

dne

Peníze hrají ve světě fotbalu čím dál větší roli. Na čele ligových tabulek už tak vídáme spíše týmy, které v porovnání s ligovou konkurencí hýří vysokými finančními prostředky. Dobrým příkladem za všechny je loňský vítěz Premier League. Manchester City utratil za posledních 5 let neuvěřitelnou sumu 899 milionů eur! Překvapením pro některé z nás však může být až 14. místo někdejšího „krále“ fotbalového trhu Realu Madrid. První česky klub, Slavii, najdeme na 187. pozici. Druhé pražské „S“ za ní však příliš nezaostává.

Embed from Getty Images

Mezi prvními deseti nejvíce utrácejícími týmy najdeme hned pět anglických klubů. Ty současnému fotbalovému trhu naprosto kralují. Vždyť jen Manchester City dokázal za posledních 5 let utratit téměř 900 milionů eur. Druhá Chelsea se nad sumu 800 milionů eur také bezpečně dostala.

Anglickou „nadvládu“ narušuje svými nákupy až třetí Barcelona. Naopak její velký rival Real v poslední době příliš penězi nerozhazuje a dokáže za solidní cifry hráče i prodávat. To ho řadí až na 14. místo s celkovou ztrátou „pouhých” 33 milionů eur za 5 let.

Mezi prvními dvaceti týmy najdeme pouze čtyři, které umí na svých přestupech vydělat. Nejlépe se to daří AS Monaku, které bylo schopno za posledních 5 let své hráče prodat za astronomických 809 milionů eur. Na svých obchodech s hráči tak majitel klubu utržil 353 milionů!

Vůbec nejvíce hráčů se vystřídalo v turínském Juventusu, jehož pruhovaný dres byl během pouhých pěti let použit 713krát. Zde jsou však někteří hráči započítáni vícekrát, jelikož se opakovaně vraceli z hostování.

České týmy sice poslední dobou na tuzemské poměry rozhazují velké sumy, v porovnání se světovou konkurencí jsou to však částky zanedbatelné. A proto se loňský mistr Slavia Praha s výdajem 25 milionů eur nachází až na 187. příčce. Sparta utratila jen o milión a půl méně, a proto je kousek za pražským rivalem na 193. pozici. S velkou ztrátou a výdajem 5,2 milionů eur pak následuje Plzeň.

Zdroj: transfermarkt.de

Reklama
Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Reklama

Ruik Football Talk

Reklama