Spojte se s námi


Hokej

Král Pastrňák s brutálním náskokem! Jak vypadá kanadské bodování Čechů v NHL před koncem základní části?

Základní část kanadsko-americké NHL se pomalu blíží ke svému konci. Většině týmů zbývá odehrát už jen deset posledních zápasů a je tak ideální čas podívat se na to, jak se před koncem základní části co do kanadského bodování vede českým hokejistům. Jisté ale je jedno – jasným lídrem je David Pastrňák.

Publikováno

dne

Základní část kanadsko-americké NHL se pomalu blíží ke svému konci. Většině týmů zbývá odehrát už jen deset posledních zápasů a je tak ideální čas podívat se na to, jak se před koncem základní části co do kanadského bodování vede českým hokejistům. Jisté ale je jedno – jasným lídrem je David Pastrňák.

Pastrňák králem bodování

Kdo by vlastně čekal něco jiného? David Pastrňák je v současné době jednoznačně nejlepším českým hokejistou v NHL, a tak není žádným překvapením, že vévodí kanadskému bodování našich legionářů.

V 74 odehraných zápasech zaznamenal už 45 gólů, přičemž na dalších 56 se podílel jako asistent. Dohromady tedy zatím posbíral 101 bodů a je zároveň pátým nejproduktivnějším hráčem v celé NHL.

Před ním figurují pouze Artěmij Panarin (102 bodů), Connor McDavid (119), Nathan MacKinnon (123) a lídr Nikita Kučerov (124) z Tampy Bay. Nutno dodat, Pastrňák po druhé za sebou překonal stobodovou hranici a zařadil se tak do elitní společnosti Bruins.

Druhým nejlepším českým hokejistou co do produktivity je Martin Nečas. Ten v dresu Hurricanes v probíhajícím ročníku naskočil do 68 utkání, ve kterých zaznamenal 22 gólů a 29 nahrávek. Dohromady má tedy na kontě 51 bodů.

Pastrňák má tedy na čele vskutku brutální náskok. Pouze o bod od Nečas je na třetím místě vzdálen spoluhráč havířovského rodáka Pavel Zacha. Ten v 70 zápasech zapsal 50 bodů za 18 vstřelených branek a 32 asistencí.

Hronek klesl na 4. místo, Hertl stále zraněný

Na čtvrté místo během sezóny klesl Filip Hronek. Obránce Vancouveru se dlouho řadil na druhé místo, se 45 body je ale velmi blízko dvěma výše uvedeným hráčům. Jeho bodový příspěvek se však skládá především z asistencí, kterých má na kontě už 40.

Elitní pětici uzavírá Tomáš Hertl, kterého San Jose během sezóny vyměnilo do Vegas. Pražský rodák v tomto ročníku odehrál 48 zápasů, za Vegas ale ještě kvůli zranění nenastoupil ani jednou. Jeho bilance? 34 bodů za 15 gólů a 19 asistencí.

Pět bodů ztrácí Ondřej Palát, dvaadvacet bodů prozatím získal Filip Zadina. Tři hokejisté, kteří zároveň uzavírají nejlepší desítku, mají po 16 bodech. Jsou jimi Radko Gudas, Radek Faksa a Jan Rutta.

A co se týče dalších deseti Čechů, kteří v této sezóně NHL dosáhli na nějaké body? Jedenáctý je Dominik Kubalík s 15 body (11+4), dvanáctý David Kämpf se 14 body (6+8), David Jiříček nastřádal 9 bodů (1+8), Jakub Lauko 8 (2+6), Radim Zohorna 7 (4+3), Jakub Vrána a Filip Chytil po 6 (2+4, resp. 0+6), Tomáš Nosek 4 (2+2), Lukáš Rousek 2 (0+2) a Jiří Smejkal 1 (0+1).

Zdroj: NHL, Elite Prospects

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.