Spojte se s námi


Hokej

Kousek od zázraku! Kapitán Motoru promluvil o sérii s Třincem. Kluci hráli i se zlomenou nohou, řekl Gulaš

Českobudějovický Motor to nakonec k zázraku v podobě odvrácení nepříznivého stavu série (0:3) a následnému postupu do semifinále play off nedotáhl. Co po napínavém čtvrtfinále s třineckými Oceláři řekl kapitán týmu Milan Gulaš?

Publikováno

dne

Českobudějovický Motor to nakonec k zázraku v podobě odvrácení nepříznivého stavu série (0:3) a následnému postupu do semifinále play off nedotáhl. Co po napínavém čtvrtfinále s třineckými Oceláři řekl kapitán týmu Milan Gulaš?

Jako Fénix i Motor vstal v sérii s Třincem z popela. Hokejisté Českých Budějovic vyhráli tři zápasy za sebou a dorovnali čtvrtfinále s Oceláři na 3:3 na zápasy. Dá se říct, že úřadující mistr Tipsport Extraligy musel snášet vlastní medicínu.

Už se zdálo, že je hotovo. Třinec měl čtvrtfinálovou sérii s Třincem skvěle rozehranou, když po výsledcích 2:0, 2:0 a 4:3 vedli nad Českými Budějovicemi 3:0 na zápasy.

Jenže Motor pak přizpůsobil svou hru Ocelářům. V Českých Budějovicích jsme už viděli úplně jiné zápasy. Daleko otevřenější. Padalo více gólů i trestů. V utkání číslo tři si došli třinečtí hokejisté pro mečbol, ale od té doby jim poněkud zvlhnul střelecký prach.

Svěřenci Ladislava Čiháka však potom následující tři utkání vyhráli (4:1, 3:2, 3:0) a čtvrtfinálovou sérii dovedli až do sedmého zápasu.

Českobudějovičtí v něm ale padli 0:2, když se ve třetí třetině trefili Miloš Roman a v čase 59:07 trefil pojistku Villiam Čaho. Oceláři tedy postoupili do semifinále play off. Motor se ale rozhodně nemá za co stydět, což ví i jeho kapitán Milan Gulaš.

Gulaš po sérii s Třincem

„Nikdo nám nevěřil, obzvláště za stavu 0:3, přesto jsme to dotáhli až sem do rozhodujícího zápasu a nechybělo moc k tomu, abychom tu fantazii udělali. Nepodařilo se to, ale jdeme se vztyčenými hlavami dál. Tým by měl pro příští sezonu zůstat z většiny pohromadě, takže máme na co navazovat, a už se na to těším,“ řekl kapitán Motoru v rozhovoru pro klubový web.

„Hokej je tvrdá hra a já jsem pyšný na celý tým, protože někteří kluci odehráli celou sérii se zlomenou nohou a to fanoušci nevidí. Tohle dělá tým týmem,“ řekl Gulaš na adresu Jana Ordoše, jenž nastupoval se zlomeninou.

„Klukům v kabině jsem okamžitě řekl, ať si z toho zase tolik nedělají. Byla to od nás skvělá jízda, na celý náš tým jsem hrdý,“ uzavřel Gulaš a připomněl vzepětí Motoru i v základní části.

Zdroj: Tipsport Extraliga, Banes Motor České Budějovice

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.