Spojte se s námi


Hokej

Kdy v Česku uvidíme další hokejový šampionát? Ve hře je i varianta se Slováky

Mistrovství světa v ledním hokeji v Česku vzbudilo nevídaný rozruch. Tak velký, že se také částečně podepsal na zlatém triumfu našich hokejistů. Padaly letité rekordy, celý národ byl na nohou. Proto se logicky nabízí otázka, kdy se šampionát do České republiky zase vrátí?

Publikováno

dne

Mistrovství světa v ledním hokeji v Česku vzbudilo nevídaný rozruch. Tak velký, že se také částečně podepsal na zlatém triumfu našich hokejistů. Padaly letité rekordy, celý národ byl na nohou. Proto se logicky nabízí otázka, kdy se šampionát do České republiky zase vrátí?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Posledních 20 let se vrací šampionát do Česka v přibližně desetiletém cyklu. Konal se zde v roce 2004, pak 2015 a letos 2024. Znamená to, že další tuhle velkou akci uvidíme v naši zemi až kolem roku 2035? Existuje jistá naděje, že by to mohlo být dříve.

„Vždy je cyklus zhruba jednou za devět nebo deset let. Víme ale, že z cyklu vypadly Rusko a Bělorusko. Některé země nejsou tak finančně silné, aby připravily mistrovství světa. V roce 2029 se můžou asi přihlásit Slováci, tam o tom uvažují i Britové. 2028 je Francie,” řekl pro hokej.cz šéf organizačního výboru MS 2024 Petr Bříza.

Uvedl, že mezi nejproblematičtější roky patří ty, ve kterých se koná olympiáda. Tam podle něj nemají velké a silné země moc velký zájem. Česko by mohlo podle jeho slov dosáhnout na další pořadatelství  někde kolem roku 2031 až 2033.

Varianta se Slováky

Existuje však varianta, že by do České republiky zavítal šampionát ještě o něco dříve. Pokud by na rok 2029 skutečně projevilo zájem Slovensko, nevylučuje se, že by se jedna ze skupin odehrála v Česku. 

Vzhledem k tomu, že v brněnské metropoli už roste nová aréna, existuje teoretická varianta, že by se v roce 2029 konal šampionát v Bratislavě a Brně. Nový stánek tradičního moravského klubu bude mít kapacitu 13.300 míst. Otevření haly je naplánováno na rok 2026. 

V současné době nemá Slovensko druhou halu, která by vyhovovala požadavkům IIHF. Sám prezident Mezinárodní hokejové federace se nechal slyšet, že by v případě žádosti mělo Slovensko pět let, aby postavilo novou halu.

„Ale proč ne?” řekl Bříza serveru šport.sk. „Už takhle organizovali šampionát Finsko a Švédsko, teď zase budou Švédsko a Dánsko. Určite to bude na stole a bude se o tom diskutovat. Brno a Bratislava jsou od seba kousek,“ dodal bývalý reprezentační brankář.

Zájem projevil také Alois Hadamczik

Česko se v posledních třech případech ukázalo, že umí velkou akci zorganizovat na světové úrovni: „Když vidíte tu atmosféru, když vidíte, že to má smysl, tak je to skvělé. Musím poděkovat všem, co na tom pracovali a dělali,” nechal se slyšet prezident českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik ve vysílání na ČT sport.

Také on sdělil Mezinárodní hokejové federaci, že je Česká Republika kdykoliv připravena turnaj opět zorganizovat: „Měli jsme velké sezení s členy IIHF, kde jsem dal prezidentovi Lucu Tardifovi myšlenku, že kdyby v kratším termínu nevěděli kam, tak my jsme obrovská hokejová země,” dodal Hadamczik.

Zdroj: hokej.cz, šport.sk, ČT sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.