Spojte se s námi


Hokej

Švýcarsko si přesvědčivým vítězstvím nad Dánskem zajistilo postup do čtvrtfinále a vedení ve skupině A

Příjezd Kevina Fialy jako velké švýcarské posily přináší ovoce, což silně pocítilo Dánsko. Švýcarsko jej totiž porazilo 8:0 a hvězda z NHL posbírala tři body za dvě branky a asistenci. Výhrou si Švýcaři zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství světa.

Publikováno

dne

Příjezd Kevina Fialy jako velké švýcarské posily přináší ovoce, což silně pocítilo Dánsko. Švýcarsko jej totiž porazilo 8:0 a hvězda z NHL posbírala tři body za dvě branky a asistenci. Výhrou si Švýcaři zajistili postup do čtvrtfinále mistrovství světa.

Trojice hvězd poslala Švýcary rychle do vedení

Kevin Fiala, Roman Josi a Nico Hischier patří ve švýcarském výběru na letošním mistrovství světa k největším hvězdám a táhnou svůj tým. Tento fakt dokázali už po čtyřech minutách, kdy Hischier otevíral skóre.

Do konce první třetiny Švýcaři své vedení ještě navýšili po krásné individuální akci Josiho. Obránce Nashvillu sebral puk v obranném pásmu soupeře, prošel mezi protihráči a kličkou brankáři zamířil mezi nehlídaný prostor mezi třemi tyčemi.

V gólových hodech pokračovali i ve druhé části

Ve druhé části duelu potřebovali Švýcaři pouze 39 sekund, aby se prosadili. Přesilovou hru využil Fiala po souhře Hischiera a Andrese Ambühla.

Fiala po necelých třech minutách zaznamenal další vstřelenou branku, u které opět nechyběl Hischier. Švýcarsko tak v čase 23:58 vedlo už 4:0.

Do konce druhé třetiny se ovšem Švýcaři prosadili ještě jednou. V čase 33:43 po přihrávce Daria Simiona úspěšně pálil Sven Senteler.

Dánové ani v závěru nic nezmohli a Genoni udržel čisté konto

Slabší chvilku si Švýcarsko nenašlo ani v oslabení, což ukázal Calvin Thurkauf, jenž soupeři ujel a kličkou do bekhendu zvyšoval na 6:0 i přes menší počet hráčů Švýcarů na ledě.

Do konce třetí třetiny se prosadil ještě Christoph Bertschy a Tristan Scherwey, kteří se tak také podíleli na celkovém vítězství 8:0 Švýcarska nad Dánskem. Dánové sice v utkání vyslali 17 střel na Leonarda Genoniho, ale žádná nepropadla za jeho záda.

Švýcarský brankář tak vychytal na mistrovství světa čisté konto, čímž také pomohl Švýcarům k alespoň dočasnému prvnímu místu ve skupině A. Navíc si Švýcarsko pojistilo postup do čtvrtfinále.

Zdroj: IIHF, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.