Spojte se s námi


Fotbal

Jak vypadá nejdražší jedenáctka českých fotbalistů všech dob? Nechybí Schick ani Čech

V minulosti i v současnosti se najdou někteří čeští fotbaloví reprezentanti, o které se zajímalo či zajímá velké množství klubů, které jsou nebo byly ochotné zaplatit zajímavé přestupové částky. Pojďme se podívat, jak by vypadala nejdražší jedenáctka našich fotbalistů.

Publikováno

dne

V minulosti i v současnosti se najdou někteří čeští fotbaloví reprezentanti, o které se zajímalo či zajímá velké množství klubů, které jsou nebo byly ochotné zaplatit zajímavé přestupové částky. Pojďme se podívat, jak by vypadala nejdražší jedenáctka našich fotbalistů.

Brankář – Petr Čech – 14 milionů eur
Petr Čech přestupoval v roce 2004 do Chelsea za 13 milionů eur, o jedenáct let později se stěhoval z Chelsea do Arsenalu, který za něj zaplatil ještě o jeden milion eur více. Oba přestupy jsou nejdražšími přestupy českého brankáře v historii.

Petr Čech získal s Arsenalem jeden FA Cup a dvakrát triumfoval v anglickém superpoháru. Po přestupu za 14 milionů eur odchytal za kanonýry 110 zápasů. Stal se rekordmanem v počtu vychytaných nul v Premier League, odchytal 202 zápasů s čistým kontem.

V současné době působí Petr Čech opět v Chelsea. Pracuje zde jako sportovní ředitel. Byl avšak také zapsán na soupisku s číslem 39. Hlavně z toho důvodu, kdyby Chelsea neměla jiného brankáře z důvodu onemocnění koronavirem.

Pravý obránce – Vladimír Coufal – 6 milionů eur
Rekordní přestup pravého obránce se uskutečnil na trase Slavia – West Ham, kam hráč přestoupil za 6 milionů eur. Vybudoval si zde silnou pozici a patří k hlavním oporám týmu. V Londýně působí od roku 2020. K největším dosaženým úspěchům s týmem patří kvalifikace do Evropské ligy.

Střední obránce – Stefan Simič – 10 milionů eur
Český obránce, který má chorvatsko-bosenský původ, přestupoval v roce 2013 z Janova do AC Milán za částku 10 milionů eur. Doufal, že se mu podaří usadit se v týmu a pravidelně nastupovat. Místo toho však putoval po hostováních.

Do základní sestavy milánského AC se tedy neprobojoval. V roce 2019 mu skončila smlouva a hráč zadarmo přestoupil do Hajduku Split, který hraje nejvyšší chorvatskou ligu.

Střední obránce – Jiří Jarošík – 12 milionů eur
Tento obránce nečekaně přestoupil z ruského CSKA Moskva do londýnské Chelsea za 12 milionů eur. Zůstal zde pouze jednu sezónu, ale i tak s týmem dokázal vyhrát ligu a pohár. Za Chelsea často nastupoval v záloze, ale jedná se o bývalého českého stopera.

Svou hráčskou kariéru ukončil v roce 2015 ve španělském Deportivu. V současné době pracuje u týmu FK Teplice jako hlavní trenér.

Levý obránce – Marek Jankulovski – 8,5 milionu eur
Marek Jankulovski přestoupil v roce 2005 z Udinese do AC Milán, kde strávil 6 sezón. S milánským AC se jednou stal mistrem italské Serie A, vyhrál také Ligu Mistrů, Superpohár UEFA a Mistrovství světa klubů.

V Itálii strávil téměř 12 let. Kromě působení v AC Milán a Udinese hrál i za Neapol. Svou kariéru začal a také ukončil v Baníku Ostrava. Nyní působí v představenstvu svého mateřského klubu.

Střední záložník – Tomáš Souček – 16,2 milionu eur
V současné době snad nejznámější český fotbalista přestoupil v roce 2020 do londýnského West Hamu za 16,2 milionu eur. Okamžitě se stal základním kamenem a motorem týmu, dokázal si získat v Anglii velké množství fanoušků.

Pravidelně nastupuje v základní sestavě a umí se gólově prosazovat v důležitých momentech. Jeho největším úspěchem ve West Hamu je zatím kvalifikování se do Evropské ligy.

Střední záložník – Tomáš Rosický – 14,5 milionu eur
Nejdražším hráčem, který kdy z naší ligy přestoupil do zahraničí, se stal v roce 2001 Tomáš Rosický, kterého ze Sparty získala německý Borussia Dortmund. Tomáš Rosický v německé Bundeslize strávil 5 sezón.

S Borussií Dortmund získal ligový titul a zahrál si finále Ligy Mistrů, ve kterém však jeho tým neuspěl. V roce 2017 ukončil hráčskou kariéru. Nyní působí u týmu AC Sparta Praha jako sportovní ředitel.

Pravý záložník – Karel Poborský – 4 miliony eur
Hráč, který zazářil v dresu SK Slavia Praha a na EURO 1996 v Anglii, přestoupil v roce 1996 do Manchesteru United, který jej koupil ihned po evropském šampionátu. Za Karla Poborského zaplatil 4 miliony eur.

V dresu rudých ďáblů strávil dvě sezóny a slavil vítězství v anglické lize i v poháru. Nyní působí jako fotbalový funkcionář. Ucházel se o místo šéfa FAČR.

Levý záložník – Pavel Nedvěd – 45 milionů eur
Nejdražším českým fotbalistou je Pavel Nedvěd, který v roce 2001 přestoupil z Lazio Řím do Juventusu za rekordních 45 milionů eur. Přestup to byl povedený, dvakrát vyhrál ligu a dvakrát pohár. Zahrál si i finále Ligy Mistrů, ale nezvítězil.

V roce 2003 získal Zlatý míč. Pavel Nedvěd se stal legendou Juventusu. Zůstal týmu věrný i po přesunu do nižší italské ligy. V současné době zde působí jako viceprezident klubu.

Útočník – Matěj Vydra – 12,2 milionu eur
Mezi nejdražší jedenáctku se řadí i útočník Matěj Vydra, který v roce 2018 přestoupil z Derby County do Burnley, které hraje anglickou Premier League. V Anglii prošel už několika kluby, nyní pravidelně nastupuje za Burnley a bojuje o záchranu v nejvyšší anglické lize.

Útočník – Patrik Schick – 42 milionů eur
Talentovaný český útočník málem vyrovnal přestupový rekord Pavla Nedvěda. V roce 2018 se uskutečnil jeho přestup ze Sampdorie do AS Řím za 42 milionu eur. Částka byla vysoká, ale Patrik Schick zde nenaplnil očekávání.

Přesunul se do německého Lipska, nyní působí v Bayeru Leverkusen a patří mezi nejlepší útočníky hrající v Bundeslize. Jeho současná hodnota se pohybuje také okolo 40 milionů eur.

Zdroj: Transfermarkt, Česká fotbalová reprezentace

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.