Spojte se s námi


Hokej

Jágr se dočká obrovské pocty! IIHF jej na MS v Praze uvede do Síně slávy. To samé čeká dva Čechoslováky

Jaromír Jágr, Jaroslav Pouzar a Igor Liba se dočkají v květnu při závěru mistrovství světa v Praze obrovské pocty. IIHF tuto československou trojici společně s dalšími pěti hokejisty uvede do Síně slávy.

Publikováno

dne

Jaromír Jágr, Jaroslav Pouzar a Igor Liba se dočkají v květnu při závěru mistrovství světa v Praze obrovské pocty. IIHF tuto československou trojici společně s dalšími pěti hokejisty uvede do Síně slávy.

Jaromír Jágr se dočká velké pocty ještě před ukončením kariéry

Nejslavnější český hokejista, který za měsíc oslaví již své 52. narozeniny, stále aktivně hraje na vysoké úrovni. Jaromír Jágr si v letošním ročníku Tipsport Extraligy připsal devět startů, během nichž zaznamenal čtyři asistence. V květnu tak dojde k netradiční události, kdy IIHF do Síně slávy uvede ještě aktivního hokejistu.

O tom, že Jágr si své místo v hokejové Síni slávy zaslouží, nemůže být pochyb. S českou reprezentací zvítězil v roce 1998 na olympijských hrách a dvakrát získal zlato na mistrovství světa. V NHL došel s Pittsburghem Penguins k dvěma Stanley Cupům.

Mimo týmové úspěchy tato legenda získala i řadu individuálních ocenění. Jágr je nejproduktivnějším Evropanem v historii NHL. V nejslavnější hokejové soutěži odehrál 1733 zápasů, vstřelil 766 gólů a zaznamenal 1155 asistencí.

Jednou získal cenu Hart Memorial Trophy pro nejužitečnější hráče, pětkrát Art Ross Trophy za nejvíce kanadských bodů v sezoně, třikrát Ted Lindsay Trophy a řadu dalších. Drží i několik rekordů jako třeba nejstarší střelec hattricku v NHL.

V Síni slávy má Česko již 24 zástupců

Kromě Jágra letos IIHF do hokejové Síně slávy zařadí další dva československé hokejisty. Jaroslav Pouzar vyhrál dvakrát mistrovství světa a třikrát Stanley Cup. Nejaktivnější část kariéry prožil v 80. letech a zahrál si v týmu s Waynem Gretzkym. Igor Liba je slovenský hokejista, který vyhrál mistrovství světa a účastnil se olympijských her.

Kromě této trojice se pocty dočká dalších pět dalších osobností spojených s hokejem. Švéd Kenny Jonsson, Fin Petteri Nummelin a Kanaďan Ryan Smyth coby hráči, Američanka Natalie Darwitz v kategorii budovatelů a Kanaďanka Mel Davidson v kategorii trenérů.

Speciálního ocenění se dočká i celá česká hokejová reprezentace, která v roce 1998 zvítězila na Olympijských hrách v Naganu.

Český hokej má v Síni slávy IIHF již 24 zástupců. Posledního zařazení se dočkali v roce 2015, také při domácím MS, Dominik Hašek a Robert Reichel.

Zdroj: IIHF, NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.