Spojte se s námi

Hokej

Hráli na p**u! Ralfs Freibergs pobavil fanoušky rozhovorem v češtině

Vítězství Lotyšska nad Švýcarskem 4:3 v prodloužení znamenalo pro domácí tým letošního mistrovství světa jistý postup do čtvrtfinále na úkor Slovenska. České fanoušky však svým pozápasovým rozhovorem pobavil hráč, kterého diváci sledující českou Tipsport Extraligu velmi dobře znají.

Publikováno

dne

Vítězství Lotyšska nad Švýcarskem 4:3 v prodloužení znamenalo pro domácí tým letošního mistrovství světa jistý postup do čtvrtfinále na úkor Slovenska. České fanoušky však svým pozápasovým rozhovorem pobavil hráč, kterého diváci sledující českou Tipsport Extraligu velmi dobře znají. Obránce Ralfs Freibergs se s redaktorem České televize Ondřejem Tomkem podělil o své dojmy ze zápasu. Rozhovor vzhledem k Freibergsovu dlouhému angažmá v České republice probíhal v českém jazyce.

Freibergs se na výhře svého týmu nad Švýcarskem podílel jednou brankou v druhé třetině, kterou otevřel skóre zápasu, a pomohl tak Lotyšům porazit vítěze skupiny B. Lotyšský národní tým tak do čtvrtfinále postoupil ze třetího místa, ve kterém se utká se Švédskem.

Vedle samotného zápasu však fanouškům, kteří zápas sledovali na ČT Sport, zůstane v paměti především pozápasový rozhovor mezi Ondřejem Tomkem a Ralfsem Freibergsem. Tomek se lotyšského obránce ptal na bezprostřední pocity po zápase.

Obránce, který strávil celkem čtyři sezony ve Zlíně a po jedné sezoně v Kometě, Třinci a Litvínově, svolil k rozhovoru v češtině.

Neskrýval nadšení z toho, že se Lotyšům podařilo postoupit do čtvrtfinále. Zároveň hodnotil výkon švýcarských hokejistů.

„Byl to těžký zápas. Nedali nám nic. Hráli na pi*u. Byl to těžký zápas,“ hodnotil po zápase Freibergs.

Zároveň Freibergs odmítnul, že by se jednalo o nejdůležitější branku v jeho kariéře. Při této příležitosti zmínil Freibergs své angažmá v Třinci, se kterým vyhrál mistrovský titul.

Lotyšům stačil k postupu mezi osm nejlepších týmů turnaje pouze jeden bod, který získali už výsledkem 3:3 po šedesáti minutách.

Freibergs okomentoval hru Švýcarů tak, že ve třetí třetině švýcarský tým nehrál hokej, ale v prodloužení už hokej hrát začal. V rozhovoru také ocenil práci, kterou odvádí Česká televize během pokrývání hokejového šampionátu.

Lotyšsko se po umístění na třetím místě skupiny B utká se Švédskem. Zápas se bude hrát ve čtvrtek v 19:20 v Rize. Jistotou je, že lotyšský tým znovu povedou k vítězství také fanoušci, kteří budou mít nad švédskými podporovateli v hledišti výraznou převahu.

Zdroje: ČT Sport, IIHF

Reklama

Oblíbené