Hokej na poušti před pyramidami? Egypt započal snahy o zisk členství v IIHF, chce na mezinárodní akce

Dokážete si vůbec něco podobného představit? Rozlehlá poušť, na ní pyramidy a před nimi plac, na němž se bude hrát hokejový zápas. To by zkrátka vstoupilo do dějin! Ale rozhodně to není nereálné. Egypt totiž stojí o členství v IIHF a tomu chce přizpůsobit marketing, aby na svou stranu získal více fanoušků.

Zdroj: thehockeynews.com

Sameh Ramadan je ambiciózní muž. Do dění v egyptském hokeji se zapojil v roce 2016 a neustále tvrdě pracuje na založení federace zimních sportů. Taktéž doufá, že se Egypt bude někdy moci zapojit do mezinárodních soutěží. Zejména právě v hokeji.

Vzhledem k tomu, že marketing a podnikání je to, čím se živí, není překvapením, že má velice zajímavé nápady, které by mohly oslovit široké spektrum lidí. Možná i tu část, kterou hokej nezajímá.

Například pro egyptskou hokejovou reprezentaci vymyslel velice specifické logo. Zdobí jej hlava faraona s brankářskou maskou, jíž v legendárním hororovém trháku Pátek třináctého nosívala hlavní postava Jason Voorhees.

Právě díky snaze zaujmout a možná i šokovat napadlo Ramadana mluvit o hokeji na poušti v Gaze pod pyramidami. „Jen si to představte, hrát hokej před pyramidami. To by bylo šílené!” nechal se slyšet. Nicméně nebyla by to první akce, kterou by lokalita hostila.

V minulosti se zde odehrálo několik koncertů či různých sportovních událostí. Každoročně se v daném místě pořádá Squash Open. Proto není tato myšlenka vůbec nereálná. Jenže otázkou je, zdali to bude na získání členství v IIHF stačit.

Spolu s vymýšlením marketingových aktivit musí Ramadan shánět hokejové reprezentanty. Ty hledá v USA, ale i všude jinde po světě. Ve spolupráci s charitou se navíc snaží zajistit základní hokejové vybavení i běžným lidem, kteří si chtějí hokej zkusit.

Spolu s tím je ale nutné vyřešit nedostatek ledových ploch, což však v Africe není překvapení. Momentálně navíc Ramadan neřeší výsledky, ale především zvýšení úrovně, kterou zajistí zahraniční hráči.

Pokud by se díky poctivé a zajímavé snaze dokázal Egypt do Mezinárodní hokejové federace IIHF skutečně dostat, byl by po Maroku, Jižní Africe a Alžírsku teprve čtvrtým týmem z daného kontinentu, kterému by se to podařilo.

Zdroj: The Hockey News

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vynikající debut! Jiří Procházka ustál premiéru v UFC a Oezdemira ukončil ve druhém kole

Konečně jsme se dočkali! Jiří "Denisa" Procházka za sebou má první zápas v UFC a neohlo to dopadnout lépe. Rodák z Moravy...

Největší ostuda v historii anglického fotbalu! Kterak se hráči Albionu stali součástí Hitlerovy propagandy

Reprezentační tým Anglie za sebou má přes 1000 utkání. Nelze se tak divit, že některé byly ostudné. Nicméně tím nejostudnějším byl bezpochyby...

Historie slovenského fotbalu aneb Doby dávno minulé – Inter Bratislava

Inter Bratislava. To je jméno, které v dávných dobách nahánělo strach napříč celým Slovenskem. Nyní však Inter zažívá doby, kdy mohou nejvyšší...