Hokej na poušti před pyramidami? Egypt započal snahy o zisk členství v IIHF, chce na mezinárodní akce

Dokážete si vůbec něco podobného představit? Rozlehlá poušť, na ní pyramidy a před nimi plac, na němž se bude hrát hokejový zápas. To by zkrátka vstoupilo do dějin! Ale rozhodně to není nereálné. Egypt totiž stojí o členství v IIHF a tomu chce přizpůsobit marketing, aby na svou stranu získal více fanoušků.

Zdroj: thehockeynews.com

Sameh Ramadan je ambiciózní muž. Do dění v egyptském hokeji se zapojil v roce 2016 a neustále tvrdě pracuje na založení federace zimních sportů. Taktéž doufá, že se Egypt bude někdy moci zapojit do mezinárodních soutěží. Zejména právě v hokeji.

Vzhledem k tomu, že marketing a podnikání je to, čím se živí, není překvapením, že má velice zajímavé nápady, které by mohly oslovit široké spektrum lidí. Možná i tu část, kterou hokej nezajímá.

Například pro egyptskou hokejovou reprezentaci vymyslel velice specifické logo. Zdobí jej hlava faraona s brankářskou maskou, jíž v legendárním hororovém trháku Pátek třináctého nosívala hlavní postava Jason Voorhees.

Právě díky snaze zaujmout a možná i šokovat napadlo Ramadana mluvit o hokeji na poušti v Gaze pod pyramidami. „Jen si to představte, hrát hokej před pyramidami. To by bylo šílené!” nechal se slyšet. Nicméně nebyla by to první akce, kterou by lokalita hostila.

V minulosti se zde odehrálo několik koncertů či různých sportovních událostí. Každoročně se v daném místě pořádá Squash Open. Proto není tato myšlenka vůbec nereálná. Jenže otázkou je, zdali to bude na získání členství v IIHF stačit.

Spolu s vymýšlením marketingových aktivit musí Ramadan shánět hokejové reprezentanty. Ty hledá v USA, ale i všude jinde po světě. Ve spolupráci s charitou se navíc snaží zajistit základní hokejové vybavení i běžným lidem, kteří si chtějí hokej zkusit.

Spolu s tím je ale nutné vyřešit nedostatek ledových ploch, což však v Africe není překvapení. Momentálně navíc Ramadan neřeší výsledky, ale především zvýšení úrovně, kterou zajistí zahraniční hráči.

Pokud by se díky poctivé a zajímavé snaze dokázal Egypt do Mezinárodní hokejové federace IIHF skutečně dostat, byl by po Maroku, Jižní Africe a Alžírsku teprve čtvrtým týmem z daného kontinentu, kterému by se to podařilo.

Zdroj: The Hockey News

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...