Hokej

Hattrick Davida Pastrňáka a celkem devět bodů pro Čechy! Podívejte se, jak Boston zdemoloval Anaheim

Boston dál potvrzuje pozici nejlepšího týmu NHL. Po prohře v prodloužení 31. 12. s Buffalem se vrátil na vítěznou vlnu a zaznamenal už čtvrtou výhru v řadě. Z posledních třech duelů mají Bruins skóre 16:5! Střeleckou formu nakonec odskákal Anaheim sedmi góly.

Přesto, že se výsledek 7:1 jeví jako ofenzivní koncert, je potřeba vyzdvihnout také navrátilce mezi tři tyče v dresu Bruins Jeremyho Swaymana. Ten za svá záda pustil jediný z 29 projektilů, které na něj mířily.

A odteď už to je skutečně ofenzivní koncert. Skóre otevřel v čase 03:49 rovnou David Pastrňák, po asistencích Davida Krejčího a Pavla Zachy.

O šest minut později si Davidové role prohodili. Tentokrát pálil Krejčí, Pastrňák nahrával a druhé „áčko“ bral znovu Pavel Zacha!

Zatažené oslabené obrany Anaheimu využil v přesilové hře po polovině utkání znovu Pastrňák. Na jeho druhou branku v utkání si tentokrát připsal asistenci kapitán Bostonu Patrice Bergeron.

A protože první dvě třetiny pálili jen Češi, Pasta dokonal v čase 32:13 hattrick! Asistoval Matt Grzelcyk a znovu dlouholetý kamarád Krejčí! Česká hvězda suverénně proměnila samostatný únik a potřetí překonala Gibsona.

Pastrňák je v celém NHL na třetím místě v bodování. Za 40 odehraných zápasů nasbíral 32 gólů, ke kterým přidal také 26 asistencí. Před ním je dvojice, jejíž čísla se několikátou sezonu po sobě zdají jako z jiné planety. Tahouni Edmontonu McDavid a Draisaitl.

Ne všichni fanoušci byli úplně nadšení z návratu Krejčího do Bostonu po roční pauze. Nebo přesněji řečeno, panovaly jisté obavy z výkonnosti a velkým otazníkem bylo také očekávání.

Obavy se ukázaly jako zcela zbytečné. Okamžitě se povedlo navázat staré vazby a na ledě je to vždy vidět! Krejčí odehrál 35 zápasů, ve kterých nasbíral 31 bodů a stále tak dokazuje svou obrovskou platnost!

Na závěr se podívejte, jak vypadal obraz 3 hvězd zápasu Anaheim vs. Boston. To je krásný pohled, co říkáte?

Zdroj: NHL, Twitter

Hokej

Už zase oni! Trio Pastrňák – Krejčí – Zacha předvedlo další úchvatnou akci, podívejte se na jejich gól proti Torontu

Boston Bruins v noci ze středy na čtvrtek odehrál svůj další zápas základní části, přičemž svého soupeře porazil jasně 5:2. A velký podíl na tom měla opět trojice Pastrňák, Krejčí, Zacha, která už zase předvedla parádní gólovou akci!

Kanadsko-americká NHL měla v noci ze středy na čtvrtek na programu další dva zápasy základní části, přičemž jedním z nich byl i zápas Toronta s Bostonem.

V první třetině se ovšem fanoušci gólu nedočkali, ve druhém dějství už ale ano. Byť se ze vstřelené branky neradovali domácí. V čase 26:57 udeřil v oslabení Derek Forbort a poslal Boston do vedení.

O zhruba dvě a půl minuty později však využil přesilovou hru Mitchell Marner a srovnal na 1:1. A tři minuty na to strhl vedení na stranu Bruins Brandon Carlo.

V poslední části viděli diváci na stadionu Toronta další tři branky. Na 3:1 po dvou minutách a třinácti vteřinách zvýšil A.J. Greer, minutu a půl před polovinou třetí třetiny snížil na 2:3 z pohledu Maple Leafs Calle Järnkrok.

V čase 49:08 si krásný gól připsal Pavel Zacha, když vymetl pavučinu Samsonovy brány, o chvíli později se brněnský rodák mohl radovat znovu.

Tentokrát však v gólových statistikách figurovali všichni tři Češi. Pavel Zacha nejprve zavezl puk do pásma, poté se k němu dostal David Pastrňák, jenž následně předal kotouč Davidu Krejčímu, který adresoval finální přihrávku Zachovi.

Zkrátka a dobře, radost pohledět!

Boston se každopádně stále nachází na prvním místě Východní konference a s 83 body je také lídrem celé NHL. Toronto momentálně drží třetí příčku se ziskem 70 bodů.

Co se kanadského bodování týče, Pastrňák je v rámci celé NHL na třetí pozici s bilancí 38 gólů a 34 asistencí. Dohromady tedy 72 bodů. Krejčí posbíral ve 46 zápasech 43 bodů (12+31), Zacha má na kontě bodů 35 (11+24).

Zdroje: NHL, Boston Bruins

Hokej

NHL v krizi aneb Co stojí za rapidním poklesem sledovanosti?

Nejslavnější hokejová soutěž na světě je byznys, který v posledních letech rapidně roste. Hodnota klubů, sponzoring i ceny vysílacích práv nadále rostou, liga má velmi stabilní ekonomickou kondici. Je tu však jeden vroubek, který dělá vrásky televizním společnostem. Průměrná sledovanost zápasů NHL klesla v první polovině letošní sezony v průměru o 22 procent.

Když jsme nedávno psali o rostoucí hodnotě jednotlivých organizací NHL, málokdo by našel v tomto sportovním severoamerickém byznysu nějaký zádrhel. Koronavirovou krizi liga suverénně ustála, k tomu jim pomohly i reklamní loga na přilbách či dresech, za které kluby inkasují astronomické sumy.

Po ekonomické stránce NHL zkrátka nestrádá. I tak se v první polovině aktuální sezony našel jeden škraloup, který nenechává hlavně televizní společnosti v klidu. Jak už jsme zmínili, cena vysílacích práv s každou další smlouvou raketově roste. Za jednu sezonu platí společnosti ESPN a Turner za vysílací práva 625 milionů dolarů.

Proto pak dělá televizním společnostem vrásky na čele, když se jim nedaří dosáhnout na vysoká čísla sledovanosti. Právě tady NHL v současné době trpí nejvíce. Průměrná sledovanost v dosavadním průběhu sezony klesla v průměru o 22 procent.

Loni na kanálech ESPN a Turner sledovalo NHL zápasy v průměru 478 tisíc diváků, letos se ve stejném období dívalo jen 373 tisíc. Zatímco Turner zaznamenal pokles o 16 procent, ESPN spadla sledovanost dokonce o 35 procent. V čem vidí analytici největší problém?

V první řadě je to v počtu odvysílaných zápasů, který vzrostl téměř na dvojnásobek. Zatímco loni ESPN a Turner nabídly 27 přímých přenosů z NHL, letos se dostaly na 54 utkání. Server Sports Business Journal napsal, že větší počet zápasů v televizi obvykle poškozuje průměrnou sledovanost.

Dalším možným důvodem poklesu sledovanosti společnosti Turner bylo nejspíš několik lokálních výpadků, které ovlivnily nejméně sedm vysílaných zápasů na hlavních trzích, jako je Boston a New York.

Mezitím pak ESPN odvysílala šest svých nedělních zápasů NHL ve stejných časech, jako se hrála Národní fotbalová liga (NFL). A NFL bývá v Americe zpravidla nejsledovanějším sportem vůbec. V loňském roce nebyly v tomto období vysílány žádné víkendové zápasy.

Jsou však výjimky, kde naopak sledovanost výrazně stoupla. Jednalo se především o tradiční Winter Classic, které se hrálo 2. února 2022. Utkání pod otevřeným nebem mezi Bostonem Bruins a Pittsburghem Penguins sledovalo v průměru 1,78 milionu diváků, což je oproti loňsku nárůst o 31 procent.

ESPN zaznamenala také nárůst na svých webových stránkách. Celkově se meziroční počet minut strávených na webovém obsahu NHL zvýšil o 29 procent a počet zobrazených stránek dokonce narostl o 38 procent. Největší nárůst zaznamenala ESPN na NHL obsahu na sociálních sítích, která vzrostla dokonce o neuvěřitelných 224 procent.

Ať už se situace na trhu vyvíjí jakkoliv, vzhledem k vysoké ceně vysílacích práv televizní společnosti doufají, že s pokročilou fází sezony sledovanost NHL poroste.

Zdroj: NHL, Sports Business Journal

Hokej

Češi v NHL: Zacha se dvakrát prosadil a oba góly stály za to! Rozjeté Carolině asistencí pomohl Nečas

V minulém kole se střetl Boston s výrazným Českým zastoupením právě s Nečasovou Corolinou a byla z toho už třetí po sobě jdoucí porážka pro Bruins. Znovu se vrátit na vítěznou vlnu se zadařilo v dnešním duelu proti Torontu. Na vítězství 2:5 se bodově podíleli hned čtyři Češi.

Bostonu se povedlo vrátit na vítěznou vlnu. Přesto, že domácí Toronto mělo střeleckou převahu, nebylo to nic platné. Rozhodla produktivita. První dějství branku nepřineslo. V tom druhém se nejprve ve vlastním oslabení prosadil Forbort.

Naopak v početní výhodě srovnal domácí Marner, ale za další tři minuty opět vedl Boston po brance Carla. Krátce po druhé přestávce na 1:3 zvýšil Greer, kterému na gól přihrál z farmy povolaný Jakub Lauko.

O kontaktní branku Toronta se postaral v čase 48:38 Jarnkrok. O půl minuty později na druhé straně ale zaúřadoval poprvé Zacha. Zasekávačkou poslal soupeře k zemi a švihem přesně vymetl levou šibenici.

Poslední řádek v zápisu utkání přibyl v čase 52:19 kdy se znovu prosadil Pavel Zacha. Tentokrát za přispění kamarádů z Česka. V rohu kluziště vybojoval kotouč Pastrňák, který našel na kruhu číhajícího Krejčího, ten ještě vylepšil pozici pro Zachu, který na zadní tyči zakončoval do odkryté branky. Parádní souhra! Zacha byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Carolina je aktuálně tým s největší formou ze všech! Tento status ji nedobrovolně přenechal právě Boston. Hurricanes ovládli 9 z posledních 10 duelů. V jaké pohodě aktuálně hrají se přesvědčilo Buffalo.

Carolina v KeyBank Center rychle vedla 0:3 a to už ve 13. minutě zápasu. Rychle snížil 1:3 Tuch, ale to bylo ze strany domácích vše. Ve třetí periodě naopak dvě branky přidali hokejisté v černých dresech a bylo hotovo.

Carolina si jasně poradila s Buffalem 1:5. Na druhou branku krásně přihrával Martin Nečas, který byl trpělivý a svůj pas narýsoval dokonale ve všech ohledech.