Spojte se s námi


Golf

Golfové Masters klepe na dveře! Kdo opanuje nejslavnější turnaj v roce 2022?

Rok se s rokem sešel, a máme tady opět největší golfovou událost světových parametrů. Už tento čtvrtek 7. dubna 2022 odstartuje tradiční golfový turnaj The Masters pod hlavičkou PGA Tour.

Publikováno

dne

Rok se s rokem sešel, a máme tady opět největší golfovou událost světových parametrů. Už tento čtvrtek 7. dubna 2022 odstartuje tradiční golfový turnaj The Masters pod hlavičkou PGA Tour. Je na čase se podívat na největší favority, kteří touží v neděli večer po posledním úderu do míčku obléknout zelené sako.

Určit opravdu největšího favorita v golfovém turnaji je prakticky nemožné. Málokterému hráči se povede vyhrát byť jen dva turnaje po sobě, pro načasování formy na vrcholné akce je golf jedním s nejnáročnějších sportů na světě.

Přesto jsou dnes k dispozici různé modely a simulace, které dokáží alespoň částečně naznačit, kdo by mohl mít v daném turnaji největší formu na vítězství. Ten asi nejpřesnější model formuje od roku 2020  systém s názvem Sportsline. 

Ve zkratce – do počítače se zapíše gigantická hromada dat, ten následně provede simulaci očekávaného výsledku. Pro co nejpřesnější finální model se těch simulací udělá až 10 tisíc. Stejně tak vznikala simulace pro nadcházející Masters. V následujícím textu se podíváme, jaké predikce tahle simulace ukázala.

MATSUYAMA BUDE OBHAJOVAT

Obhájcem titulu je Japonec Hideki Matsuyama, jenž na privátním hřišti Augusta National Golf Club zvítězil minulý rok se skóre -10, o pouhou jednu ránu před Američanem Willem Zalatorisem. Oba se pochopitelně na zeleném trávníku ve státě Georgie objeví i letos. 

Matsuyama se pokusí stát prvním golfistou od roku 2002, který zvítězí ve druhém turnaji Maters po sobě. Naposledy se tento počin povedl Tigeru Woodsovi.

Stále není jasné, jestli se pětinásobný vítěz Masters na turnaji objeví. Spekulace o jeho startu přiživila stanice ESPN, podle které byl Woods viděn v úterý na hřišti Augusta National v tréninkovém kole se svým synem Charliem a Justinem Thomasem. Pokud se Woods skutečně na Masters objeví, jsou jeho šance na vítěztví v kurzu 60-1.

Narozdíl od Tigera Woodse je jasné, že se na hřišti v Augustě neobjeví další velká legenda a člen Síně slávy Phil Mickelson.

Za úplně největšího favorita je podle Sportsline modelu považován sedmadvacetiletý Jon Rahm ze Španělska, který má podle počítačové simulace šanci na triumf v poměru 10-1. Tomuto výsledku nahrává nejvíce fakt, že na posledních čtyřech turnajích v Augusta National skončil v TOP 10. Tak vyrovnané výkony v tak širokém časovém horizontu na jednom turnaji jsou velkou vzácností.

Jiné modely a světové sázkařské společnosti rovněž věří španělskému golfistovi. Vysoké šance na triumf mají podle Caesars Sportsbook taky Jordan Spieth (12-1), Collin Morikawa (12-1), Justin Thomas (12-1), Rory McIlroy (14-1) nebo Dustin Johnson (14-1).

PROPAD vs. PŘEKVAPENÍ

U irského hráče McIlroye však simulace Sportsline přišla s překvapivým výsledkem. Podle ní dvaatřicetiletý hráč a devátý muž světového žebříčku v Augustě propadne a neskončí ani v nejlepší desítce. Faktem je, že McIlroy nikdy tíhu okamžiku na Masters nezvládl, přestože šel například do finálového kola v roce 2014 na prvním místě, nakonec skončil až dělený osmý.

Naopak největším překvapením může být pětadvacetiletý rodák ze San Franciska Will Zalatoris. Už loni skončil za Matsuyamou na druhém místě. Jeho šance na triumf jsou podle počítačové simulace 35-1.

Mezi často skloňovanými favority se dále nachází jména jako Collin Morikawa, Cameron Smith, Scottie Scheffler nebo olympijský vítěz z Tokia Xander Schauffele. 

Kdo ale nakonec opanuje 86. ročník nejslavnějšího golfového turnaje, na to si budeme muset ještě několik dní počkat. Všechna vodítka však směřují k velmi zajímavé podívané. Pokud máte jen trochu rádi golf, určitě využijte přímých přenosů ČT Sport.

Zdroj: PGA Tour, The Masters

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.