Spojte se s námi


Golf

Největší otazník letošního Masters: Můžeme se těšit na Tigera Woodse?

Do začátku nejprestižnější golfové záležitosti pod sluncem už fanoušci počítají poslední dny. Stejně tak netrpělivě vyhlíží startovní listinu, na které stále figuruje největší hvězda Tiger Woods. Uvidíme slavného golfistu zpátky na okruhu PGA?

Publikováno

dne

Do začátku nejprestižnější golfové záležitosti pod sluncem už fanoušci počítají poslední dny. Stejně tak netrpělivě vyhlíží startovní listinu, na které stále figuruje největší hvězda Tiger Woods. Uvidíme slavného golfistu zpátky na okruhu PGA?

Šance na velkolepý comeback jsou v tuto chvíli tak 50:50. Tiger Woods zatím totiž figuruje na startovní listině, kde jsou automaticky zařazení všichni šampioni Masters. Šestačtyřicetiletý golfista opanoval nejslavnější turnaj hned pětkrát, naposledy v roce 2019.

To, že je Tiger na startovní listině jen něco málo přes týden před startem turnaje, ještě nemusí nic znamenat. Už v roce 2016 a 2017 se rozhodl nenastoupit až poslední víkend před turnajem.

Čekaní však pravděpodobně naznačuje, že Tiger o svém startu bude skutečně do poslední chvíle váhat. Otázka samozřejmě je, jak je na tom někdejší světová jednička především zdravotně.

Po loňské ošklivé autonehodě se poprvé a naposledy objevil na hřišti před Vánocemi 2021 na exhibičním turnaji PNC Championship, kde kráčel po boku svého dvanáctiletého syna Charlieho. Tenkrát bylo ale především v pokročilé fázi turnaje viditelné, že má Tiger bolavé potíže. 

Narozdíl od oficiálních turnajů o body do světového žebříčku mohl Woods při přesunech mezi jamkami nasednout na buginu. To na Masters ale nepůjde. Přesto se svým synem obsadili nakonec na turnaji v Orlandu druhé místo.

Už tam Tiger řekl, že se už nikdy nejspíš nevrátí ke golfu na vrcholné úrovni, místo většího počtu turnajů si nejspíš bude vybírat jen některé. Ačkoliv právě Masters se zdá jako ideální místo pro velký návrat, je už dopředu jasné, že Tiger nebude chtít nic uspěchat.

Bude bývalý šampion připraven na obcházení a hraní dlouhého 18 jamkového hřiště, které zahrnuje několik hodin denně aktivity na nohách? Třeba ano, přestože by musel snížit svá očekávání. Nikdo neříká, že musí automaticky útočit na titul. Samotná účast Tigera Woodse by byla pro fanoušky golfu velká událost.

Aktuálně se nachází Tiger Woods na 944. místě světového žebříčku. To ale není úplně nejnižší pozice, ve které se kdy ve své kariéře nacházel. Nejhůře byl v roce 2017 na 1299. pozici. Slavné Masters v Augusta National Golf Clubu se uskuteční od 7. do 10. dubna 2022. 

Zdroj: PGA Tour

Reklama

Oblíbené