Spojte se s námi


Golf

Na golfovém Masters bude po 28 letech chybět jedna z největších ikon světového golfu

Do vypuknutí nejslavnějšího golfového turnaje na světě už počítáme jen týdny. Od 7. do 10. dubna se na hřišti National Golf Club v Augustě ve státě Georgia uskuteční 86. ročník turnaje s ikonickým názvem The Masters.

Publikováno

dne

Do vypuknutí nejslavnějšího golfového turnaje na světě už počítáme jen týdny. Od 7. do 10. dubna se na hřišti National Golf Club v Augustě ve státě Georgia uskuteční 86. ročník turnaje s ikonickým názvem The Masters. Letos však diváci na hřišti neuvidí jednu z největších stálic. Mimo hru zůstane Phil Mickelson.

Pro pravidelné diváky Masters to bude velmi nezvyklý pohled. V kouzelném prostředí legendární Augusty se po 28 letech neobjeví někdejší světová jednička a miláček publika Phil Mickelson.

Trojnásobný vítěz Masters (2004, 2006, 2010) se před nedávnem ocitl v aféře, kdy veřejně a vulgárně kritizoval Saudskou Arábii, která chystá lukrativní golfovou Super League. Mickelson byl hodně ostrý a obvinil zemi z porušování lidských práv.

Později se za své výroky omluvil, nicméně se od něj také odklonili někteří sponzoři. Stejně tak Mickelson zkritizoval PGA Tour, že nepřistupuje stejně k hráčům ve vrchních patrech žebříčku a těch na jejím konci. 

Celá kauza je však příliš zamotaná, žádný z českých specializovaných webů se nepustil do podrobnějšího vysvětlení. Tak či tak je jasné, že se slavný golfista a člen síně slávy na čas stáhnul, aby se věnoval svým nejbližším a pracoval na sobě po lidské stránce. 

Mnoho odborníků označovalo letošní Masters jako ideální příležitost k návratu. Není tak proto zcela jasné, jestli je Mickelsonova absence na nejslavnějším turnaji čistě dobrovolná nebo vynucena jinými okolnostmi.

Na oficiální startovní listině však jeho jméno nefiguruje, proto je jasné, že bude poprvé od roku 1994 na Masters chybět. Poprvé se v Augustě objevil už v roce 1991, od té doby chyběl na turnaji jen dvakrát.

Zdroj: PGA Tour, ESPN

Reklama

Oblíbené