Spojte se s námi

Ostatní

Exsparťan Paixao střílí gól za gólem! Je na čele tabulky střelců a nasázel více než polovinu branek svého týmu

Publikováno

dne

Ve všech klubech se mu podařilo do týmu dobře zapadnout a následně střílet branky až na jediný – pražskou Spartu. Od letošní sezóny působí Marco Paixao v Altayi Izmir, tureckém druholigovém celku, kde znovu dokazuje své střelecké schopnosti. Posuďte sami…

Zdroj: Twitter

34letý portugalský útočník Marco Paixao letos nastoupil do devatenácti zápasů, ve kterých nastřílel úctyhodných 15 branek a na další dvě přihrál svým spoluhráčům.

V tabulce střelců se nachází na nejvyšší příčce s náskokem čtyř gólů na Mikaela Potëa, jenž ve své kariéře působil mimo jiné i v Nice, Drážďanech a APOELu.

Svými góly Paixao táhne svůj klub k lepším místům, ale i přesto se nachází Altay až na dvanáctém místě mezi osmnácti celky druhé turecké ligy. Velkým problémem klubu, jehož stadion oplývá kapacitou 51 295 diváků, je právě střílení branek. Kdyby vedení loni v létě Portugalce z polského Gdaňsku nepřivedlo, přišli by o 57,7 % všech gólů. Nyní by tak na svém kontě měli pouhých devět branek.

Před sezónou ve Spartě novinářům povídal, že pomýšlí na třicet branek za sezónu. Tehdy to dopadlo doslova fiaskem, ale letos se k tomuto milníku blíží mílovými kroky. Do posledního ligového zápasu sice Paixao kvůli karetnímu trestu nenastoupil, ale v předchozích třech duelech se prosadil hned čtyřikrát!

Pokud bychom vypočítali Paixaův gólový průměr, tak bychom zjistili, že ve zbývajících 14 zápasech vstřelí ještě 11 branek, a tudíž by měl na konci ročníku 26 přesných zásahů. Není však vyloučeno, že se brankostroj rozjede ještě na vyšší stupeň a tu třicítku přeci jen pokoří.

Reklama

Oblíbené