Spojte se s námi


Hokej

Edmonton zostudil Pittsburgh šesti brankami, Zach Hyman potvrdil roli druhého nejlepšího střelce sezony

Edmonton Oilers na svém ledě jednoznačně porazil Pittsburgh Penguins 6:1. Dvě branky zaznamenal i Zach Hyman, který potvrdil druhé místo v tabulce střelců. Bodoval opět i Connor McDavid, ten prodloužil svou bodovou sérii již na 11 utkání.

Publikováno

dne

Edmonton Oilers na svém ledě jednoznačně porazil Pittsburgh Penguins 6:1. Dvě branky zaznamenal i Zach Hyman, který potvrdil druhé místo v tabulce střelců. Bodoval opět i Connor McDavid, ten prodloužil svou bodovou sérii již na 11 utkání.

V brankách obou týmů tentokrát dostali příležitost brankáři druhého sledu. Brankoviště Edmontonu strážil Calvin Pickard, ten nastoupil ke svému 12. utkání v sezoně. V bráně Penguins zase odchytal celé utkání Alex Nedeljkovič. Ten nastoupil ke svému 20. utkání v sezoně.

Domácí celek dostal do vedení v 15. minutě první třetiny Zach Hyman. Ten po nahrávkách Draisaitla a McDavida střelil 42. branku v sezoně. Šikovný útočník prožívá životní sezonu, alespoň co do počtu vstřelených branek je na tom obdobně jako Sam Reinhart.

Hymanovo maximum je 39 branek z loňské sezony a v té letošní může i směle pomýšlet na zdolání 50 brankové hranice. Těží především z toho, že Connor McDavid se transformoval ze střelce na nahrávače. Navíc vyhlásil, že se chce pokusit o zdolání 100 asistencí v sezoně.

Oilers pak ve druhé třetině hned čtyřikrát překonali nešťastného Nedeljkoviče. Postupně se trefili veterán Correy Perry, podruhé v utkání Hyman, ten si navíc 43. brankou v sezoně upevnil druhé místo v tabulce střelců právě před Reinhartem. A do konce třetiny se ještě prosadili McLeod a Ceci a po dvou třetinách byl stav utkání 5:0 pro domácí celek.

Ve třetí třetině se ještě trefil Connor McDavid, který zaznamenal svou 23. branku a celkově 97. bod v sezoně. Tím si zase pro změnu upevnil třetí místo v kanadském bodování, přičemž dokázal bodovat již v 11. utkání za sebou.

Alespoň čestný úspěch na straně Penguins zaznamenal Jevgenij Malkin, ten v čase 52:23 připravil Pickarda o čisté konto.

Penguins tak na ledě Oilers schytali debakl a zase jsou o kousek dál od pozic zaručující play off. V utkání si připsal 3 body za nahrávky Leon Draisaitl, Zach Hyman v posledních 8 utkáních nastřílel pro změnu již 10 branek a v této sezoně prožívá obrodu v důležitého střelce Oilers. V předchozích sezonách se o branky staralo především duo Draisaitl – McDavid.

Edmonton si tak 4. vítězným utkáním v řadě upevnil páté místo v Západní konferenci.

Zdroj: NHL

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.