Spojte se s námi


Hokej

Dostál vytvořil nový rekord! Český brankář pochytal neuvěřitelných 55 střel, jeho Anaheim ale i tak Torontu podlehl

Jsou výhry a jsou prohry. A Lukáš Dostál si v zápase mezi Anaheim Ducks a Toronto Maple Leafs sice připsal porážku, ale i tak byl první hvězdou utkání. 55 zákroků při porážce 1:2 v prodloužení znamenalo, že Ducks díky jeho supervýkonu mohli myslet alespoň na bod.

Publikováno

dne

Jsou výhry a jsou prohry. A Lukáš Dostál si v zápase mezi Anaheim Ducks a Toronto Maple Leafs sice připsal porážku, ale i tak byl první hvězdou utkání. 55 zákroků při porážce 1:2 v prodloužení znamenalo, že Ducks díky jeho supervýkonu mohli myslet alespoň na bod.

Fanoušci si v zápase mezi Anaheimem a Torontem museli na první gól počkat až do druhé třetiny. Avšak minimálně co do statistiky střeleckých pokusů byla první periody jednoznačně pod taktovkou Maple Leafs. Lukáš Dostál ovšem všechny projektily zneškodnil.

V prostřední části utkání se diváci v Honda Center kromě rvačky a poměrně tvrdé hry konečně dočkali také první trefy. Tu v čase 31:41 obstaral Frank Vatrano, jenž se prosadil ve vlastním oslabení a poslal tak domácí celek do vedení.

Rovněž ve třetí části tohoto utkání rozdal rozhodčí několik dvouminutových trestů, Toronto v ní každopádně stačilo vyrovnat. Z přesilovky na 1:1 v čase 54:17 udeřil John Tavares, v prodloužení pak o vítězství Maple Leafs rozhodl Auston Matthews.

Kanadský tým po jasné střelecké převaze nakonec bralo dva body za výhru v prodloužení. Matthews a spol. Dostála zasypali střelami, ale během základní hrací doby pustil jedinou. Sám Matthews na něj vyslal 13 projektilů a uchytil se až ten poslední v prodloužení.

Dostál v tomto jednom zápase předvedl neuvěřitelných 55 zákroků. Český gólman tak vytvořil nový rekord klubu v základní části. Ten předchozí držel John Gibson, který jich 10. února 2023 proti Pittsburghu Penguins předvedl 53.

Dostál o zápase proti Torontu

„Chytat puky je samozřejmě moje práce, ne? Hned na začátku zápasu jsem měl několik zákroků, když jsem měl i trochu štěstí. Ale to vám pomůže. Vybudujete si sebevědomí a začnete se v brance cítit dobře. Dostanete se do tempa.

Stejně to je na konec o tom, že chytat puky je vaše práce. A je jedno, jestli na vás jde dvacet nebo čtyřicet střel. Nakonec se stejně snažíte zastavit puk. O to, kolik na mě jde ran soupeře se nestarám,“ hodnotil po zápase Lukáš Dostál, který už si v této sezoně připsal třeba ocenění pro nováčka měsíce října.

„Když se do toho dostane, je to elitní brankář. Je úžasný, rychlý. Je to agresivní brankář, je těžké ho překonat. Není to jeden z těch dvoumetrových chlapíků, je menší, ale je opravdu rychlý, a když si trochu vyjede a e dostane ven a napadá, je těžké ho překonat,“ pochválil po zápase svého brankáře kouč Anaheimu Greg Cronin.

Závěrem se sluší dodat, že Matthews se jako první hráč v letošní sezoně dostal na hranici 30 branek. Zároveň se stal prvním hráčem Maple Leafs s 30 góly v méně než 35 zápasech od dob Franka Mahovlicha v sezoně 1960-61.

Zdroj: NHL, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.