Spojte se s námi


Hokej

Domácí na MS dál posilují. Finsko přidá na soupisku obránce Heiskanena s Lindellem

Finové svou silnou soupisku na mistrovství světa ještě více posílí. Z Dallasu Stars přijeli do Tampere obránci Miro Heiskanen s Esou Lindellem. Hvězdní beci z NHL mají domácím pomoci v honbě za ziskem zlatých medailí.

Publikováno

dne

Finové svou silnou soupisku na mistrovství světa ještě více posílí. Z Dallasu Stars přijeli do Tampere obránci Miro Heiskanen s Esou Lindellem. Hvězdní beci z NHL mají domácím pomoci v honbě za ziskem zlatých medailí.

Oba obránci přiletěli do Finska ve čtvrtek a zapojili se okamžitě do tréninku. Očekává se, že by měli naskočit už do pátečního utkání proti Velké Británii. Finsko vytvoří nové dvě obranné dvojice – Heiskanen bude tvořit pár s Mikaelem Seppalou a Lindell by měl nastupovat s Atte Ohtamaaou.

Zkušenější z této dvojice, sedmadvacetiletý Lindell, se přesunul už v roce 2015 do Texasu a letos odehrál svou sedmou sezonu v Dallasu. Fin byl jedním z nejvytíženějších beků svého celku. Povedlo se mu zaznamenat čtyři branky a 21 asistencí. V hodnocení účasti na ledě (+/-) byl vůbec nejlepším obráncem Stars, když zaznamenal hodnocení +4.

Na světovém šampionátu si zahraje potřetí a poprvé od roku 2016, kdy s Finskem slavil zisk stříbrných medailí.

Dvaadvacetiletý Heiskanen byl dokonce nejvytíženějším obráncem Dallasu, když za zápas nastupoval v průměru na 24 minut a 53 sekund. V 70 zápasech zaznamenal bilanci 5+31 a +3 v hodnocení účasti na ledě.

Heiskanen absolvoval už svou čtvrtou kompletní sezonu v NHL a patří k nejproduktivnějším obráncům ligy, když v celkem 275 zápasech zaznamenal 33 branek a 98 asistencí. Od Heiskanena se očekává také posílení přesilovek, když v uplynulém ročníku zaznamenal tři branky v početní převazu a celkem 11 kanadských bodů.

Finsko bude mít po zapsání obou hokejistů do nominace plnou soupisku. Černý Petr tak zůstal v rukách útočníka Markuse Nurmiho, který se na finální soupisku nedostal a z Tampere může odjet.

Zdroj: IIHF

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.