Spojte se s námi


Hokej

Dědek už podal na ČSLH trestní oznámení. Pak se opřel do Šlégra nebo Jágra

Český hokej zažívá v těchto letních dnech turbulentní období. Už v sobotu bude mít nového šéfa. Mimo to čelí svaz v čele s bývalým prezidentem Tomášem Králem trestnímu oznámení, jenž podal majitel pardubického Dynama Petr Dědek. Ten mimo jiné razantně zkritizoval působení některých členů výkonného výboru, včetně  Jaromíra Jágra.

Publikováno

dne

Český hokej zažívá v těchto letních dnech turbulentní období. Už v sobotu bude mít nového šéfa. Mimo to čelí svaz v čele s bývalým prezidentem Tomášem Králem trestnímu oznámení, jenž podal majitel pardubického Dynama Petr Dědek. Ten mimo jiné razantně zkritizoval působení některých členů výkonného výboru, včetně  Jaromíra Jágra.

O tom, že zvažuje Petr Dědek podat trestní oznámení na některé členy svazu, informoval veřejnost už zhruba měsíc a půl zpátky. Mezitím se nedávno rozloučil po dlouhých čtrnácti letech prezident Českého hokeje Tomáš Král, pětice kandidátů teď touží po jeho kanceláři.

Petr Dědek původně zvažoval, že se bude ucházet o místo člena výkonného výboru. Po podání trestního oznámení se ale tohoto místa na svazu vzdal.

Ano, byl podán podnět orgánům činným v trestním řízení, jelikož máme podezření, že na Českém svazu ledního hokeje a v jeho dceřiné společnosti PRO-HOCKEY.cz byly spáchány trestné činy,” řekl šéf pardubického hokeje v rozhovoru pro sport.cz.

Vedle Tomáše Krále podal oznámení na další lidi ve vedení svazu, některé členy výkonného výboru nebo na sekretáře svazu Martina Urbana.

Přijde mi neskutečné, že někteří ze stávajících členů výkonného výboru teď ještě mají tu drzost kandidovat na prezidenta svazu,” kritizoval Dědek. Na mysli má konkrétně Jiřího Šlegra a Bedřicha Ščerbana, kteří doteď ve výkonném výboru působili.

Nelíbí se mu, že oba tvrdí, že chtějí řadu věcí změnit a dělat jinak, přitom doteď byli součástí korupčního prostředí. „Vůbec se nechovají jako správní hospodáři, což jim vyplývá ze zákona. Místo toho říkají, že všechno si dělá prezident sám,” řekl Dědek.

Tomu se nelíbí, že sekretář svazu Martin Urban údajně poslal Královi půjčku ve výši 9 milionů korun ze svazových peněz. I když je už částka splacena, Dědek říká, že společnost PRO-HOCKEY.cz vůbec nemá v živnostenském oprávnění půjčování peněz.

Podobných případů zaznamenal údajně desítky, včetně svazem utracených 50 milionů korun do obchodního letadla, které bylo nazvané WSM. „50 milionů korun, které mohly být použity na rozvoj hokeje, mládež, podporu trenérů,” dodal šéf Dynama. Proto je přesvědčen, že správní orgány musí všechno důkladně prošetřit, aby se české hokejové prostředí pročistilo.

DĚDEK: JÁGR NA TO NEMÁ

V pokračování obsáhlého rozhovoru pro sport.cz se vyjádřil taky na adresu Jaromíra Jágra, se kterým má ale jinak velmi dobré vztahy.

Ano, pan Jágr mě zklamal. Mluvili jsme spolu a vyčetl jsem mu, že na výkonný výbor nechodí. On řekl, že ho to nezajímá. Účast pana Jágra na výkonném výboru je nejhorší ze všech,” vyčítá majitel Pardubic legendě. Vedle něj zařadil ještě Libora Zábranského, který se taky na svazu příliš části neobjevil.

Ve výkonném výboru akorát zabírají místo a jsou, resp. byli, zvedači rukou pro prezidenta. Jarda Jágr by měl z výboru odstoupit jako první. On na to prostě nemá! Musí si to přiznat,” řekl směrem k hrajícímu majiteli Kladna. Nicméně dodal, že jako hokejisty si ho nesmírně cení.

Dědek věří, že volba nového prezidenta může odstartovat v českéM hokeji změnu, po které už mnoho let fanoušci i odborníci volají. Už dříve se vyjádřil, že mezi jeho největší favority patří Alois Hadamczik, jenž byl dříve jako jednou z variant pro post střídačky Dynama.

Zdroj: Český hokej, sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.