Spojte se s námi


Basketbal

Dallas i bez Dončiče těsně udolal Golden State, James Harden pomohl triple-doublem k výhře Clippers

Dallas Mavericks i bez nejlepšího střelce ligy Luky Dončiče udolal velmi těsným rozdílem 108:106 Golden State Warriors, kdy střelecku taktovku domácího týmu převzal P. J. Washington. Hvězda Los Angeles Clippers James Harden se podílel triple-doublem při výhře svého celku nad Utahem.

Publikováno

dne

Dallas Mavericks i bez nejlepšího střelce ligy Luky Dončiče udolal velmi těsným rozdílem 108:106 Golden State Warriors, kdy střelecku taktovku domácího týmu převzal P. J. Washington. Hvězda Los Angeles Clippers James Harden se podílel triple-doublem při výhře svého celku nad Utahem.

Dallas potvrdil formu

Tým z Texasu si připsal již 9. vítezství z posledních 11 utkání a uťal navíc vítěznou sérii celku ze San Francisca jenž čítala 6 výher v řadě. Ovšem domácí celek nastoupil do zápasu bez nejlepšího střelce ligy Luky Dončiče.

A vítězství se vůbec nerodilo lehce. Dallas prohrál obě úvodní čtvrtiny, ovšem vždy o jediný bod a po poločase mělo bodové manko na Golden State pouhé dva body. Mavericks ovládli třetí čtvrtinu o 5 bodů a těsný náskok udržel již do konce utkání.

Warriors ačkoliv ovládli tři čtvrtiny tak přesto padli o dva body. Mavericks si tak 47. výhrou v sezoně pojistili 5. místo v Západní konferenci. A nejlepší střelce týmu netradičně zastoupil P. J. Washington s 32 body, kterému sekundoval Kyrie Irving s 26 body.

Golden State tradičně táhl Stephen Curry s 28 body. Ovšem tentokrát se nemohl opřít o střely za 3 body. Celkově jich vyslal na koš Mavericks 14 a jen 5 jich bylo úspěšně proměněno. V dresu domácích odehrál Washington nejlepší zápas od své výměny před uzávěrkou přestupů, kdy jej Mavericks získali z Charlotte.

James Harden zaznamenal další triple-double

V utkání Los Angeles Clipper vs Utah Jazz (131:102) domácí celek v Crypto.com aréně jasně dominoval a s velkou pohodou si došel pro 49. výhru v sezoně a rovněž potvrdil pozici 4. nejlepšího celku Západní konference.

Při absenci hvězdného Kawhiho Leonarda, který laboruje s bolavým pravým kolenem a vynechal již třetí utkání, se na výhře domácího celku podílel rovnoměrně celý tým. Hned 8 hráčů nasbíralo dvojciferný počet bodů.

Asi nejvíce vyčníval James Harden, ten v utkání zaznamenal 13 bodů, 10 doskočených míčů a 15 přesných nahrávek. Zaznamenal tak již třetí triple-double v sezoně a celkově 77. v kariéře, čímž přeskočil na 8. místě historických tabulek Luku Dončiče a jeden mu nyní schází na legendárního Wilta Chamberlaina.

Utahu naprosto selhala základní pětka a jejím nejlepším střelcem byl náhradník Talen- Horton Tucker se 17 body. Clippers naprosto jasně kontrolovali utkání a manko Utahu se prohlubovalo každou další odehranou třetinou.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.