Spojte se s námi


Basketbal

Luka Dončič dělal co mohl, ale rozjetý Cleveland nezastavil. Max Strus rozhodl střelou v poslední sekundě!

Nejlepší střelec letošní sezony Luka Dončič opět ukázal svou střeleckou formu, když po 41. v kariéře pokořil 40bodovou hranici. Cavaliers však rozhodli utkání dalekonosnou střelou z poloviny hřiště v poslední sekundě utkání.

Publikováno

dne

Nejlepší střelec letošní sezony Luka Dončič opět ukázal svou střeleckou formu, když po 41. v kariéře pokořil 40bodovou hranici. Cavaliers však rozhodli utkání dalekonosnou střelou z poloviny hřiště v poslední sekundě utkání.

Dončič opět střelecky exceloval

V utkání Cleveland Cavaliers vs Dallas Mavericks (121:119) opět zářil nejlepší střelec letošní sezony Luka Dončič. Ten do sítě Cavaliers tentokrát nasázel 45 bodů a je to již po 41. v jeho kariéře co pokořil 40bodovou hranici.

Zároveň si tak upevnil vedení v tabulce střelců s 34,5 body na zápas. Aktuálně má náskok 3,3 bodu na zápas před druhým v pořadí Shai Gilgeousem – Alexanderem z Oklahomy. Dončič navíc ještě atakoval hranici triple-doublu, jelikož zaznamenal i 14 nahrávek svým spoluhráčům a pod koši zaznamenal 9 doskoků.

V jeho skvělém výkonu ho doplnila druhá hvězda týmu Kyrie Irving, jenž přidal dalších 30 bodů. Oba dva hráči se tedy podíleli na plných 75 bodech svého týmu. Ovšem vítězství to nepřineslo. Nejlepším střelcem Cavaliers byl již tradičně Donovan Mitchell s 31 body.

Ovšem největší hvězdou celého utkání se nakonec stal Max Strus z Clevelandu. Ten pouhou sekundu před koncem zápasu rozhodl svou sedmou trojkou v utkání ze vzdálenosti 18 metrů! Jednalo se o jeho životní trefu, kdy skóre otočil na konečných (121:119) pro domácí celek.

Strus v celém klání skóroval jen z hranice tříbodové vzdálenosti. Celkem vyslal 12 střeleckých pokusů, z nichž bylo hned sedm úspěšných a v utkání za bezmála 26 minut na palubovce zaznamenal 21 bodů.

Navíc od sezony 1979/80, kdy se začaly započítávat tříbodové střely, se jedná o druhou nejdelší vítěznou střelu právě z hranice tří bodů. Dle údajů vyslal vítěznou střelu z hranice 59 stop. Pouze jeden hráč v historii NBA dokázal vyslat vítěznou střelu z delší vzdálenosti.

Dokázal to poměrně nedávno Devonte Graham, a to konkrétně 15. prosince 2021, kdy rozhodl o vítězství New Orleans Pelicanns nad Oklahomou City Thunder. Svůj střelecký pokus vyslal z hranice 61 stop. Strus tak zkazil náladu skvěle hrajícímu Dončičovi.

Cleveland zaznamenal 38. vítězství v sezoně a upevnil si druhé místo v Západní konferenci. Dallas porážkou klesl na 8. místo ve Východní konferenci. Za ním ostatně číhají týmy Golden State a Los Angeles Lakers. Obzvláště Lakers s LeBronem Jamesem ztrácí na Mavericks jen dvě výhry.

Zdroj: NBA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.