Spojte se s námi


Hokej

Corey Perry píše historii! Posledním gólem ve finále Stanley Cupu se mu povedlo něco, co ještě nikomu před ním!

Corey Perry je už teď hrající legendou NHL. V nejlepší lize světa se pohybuje od roku 2005 a pochopitelně má na svém kontě úctyhodné statistiky a úspěchy. Je ikonou Ducks z Anaheimu. Za Ducks odehrál celkem 988 utkání, ve kterých vstřelil 372 branek a na dalších 404 přihrál svým spoluhráčům. Poslední roky ale střídá týmy a nutno říci, že úspěšné.

Publikováno

dne

Corey Perry je už teď hrající legendou NHL. V nejlepší lize světa se pohybuje od roku 2005 a pochopitelně má na svém kontě úctyhodné statistiky a úspěchy. Je ikonou Ducks z Anaheimu. Za Ducks odehrál celkem 988 utkání, ve kterých vstřelil 372 branek a na dalších 404 přihrál svým spoluhráčům. Poslední roky ale střídá týmy a nutno říci, že úspěšné.

Za Anaheim odehrál Perry úžasných 14 sezon. Ta nejlepší pro jeho tým byla 2006/07, neboť to byla sezona vítězná. Krom Stanley Cupu Kanaďan vyhrál také 2x Olympijské hry, MS juniorů, dospělé MS, i Světový pohár.

Po 15 letech u Ducks se v roce 2019 přesunul do týmu Dallas Stars. A pro Dallas to znamenalo 1. účast ve finále od roku 1990. Perry během této finálové série vstřelil 3 góly. Jak všichni víme, Stanley Cup získala Tampa Bay.

Následující sezonu 2020/21 to zkusil Perry v Montrealu. Opět z toho bylo historické finále. Canadiens o Stanley Cup hráli naposledy v roce 1993. Obhajobu titulu však Tampa zvládla v poměru 4:1 na zápasy.

Perrymu už došla trpělivost ohledně proher ve finále proti Lightning a tak začal v aktuální sezoně oblékat jejich dres. Zas a znovu je s týmem ve finále a aktuálně Tampa bojuje o 3. titul v řadě.

V čem tedy spočívá nově stanovený rekord? Corey Perry je aktuálně jediný hráč historie NHL, který se prosadil ve finále SC za 4 různé týmy. Jde o Anaheim Ducks, Dallas Stars, Montreal Canadiens a díky gólu z 3. utkání aktuálně probíhajícího finále také Tampa Bay Lightning.

Tahle zajímavost jen ukazuje, jak skvěle a dlouho se Perry drží na absolutním vrcholu a jak výjimečným hráčem je.

Zdroj: NHL, Facebook

Reklama

Extraliga

Cena nové arény v Brně raketově vzrostla. Blíží se k sedmi miliardám

Publikováno

dne

Brno hlásí další posun v realizaci plánů na výstavbu nové multifunkční arény. V úterý brněnští zastupitelé schválili stavbu multifunkční haly na výstavišti a její financování. V době, kdy ceny nejen stavebních materiálů rostou jako dobře živené dítě, vzrostla předběžná cena arény z původních 4 miliard na současných 6,8 miliard.

Sice zatím neleží na stole žádné konkrétní termíny, nicméně proces kolem nového brněnského stánku je stále v pohybu. Město ukončilo výběr stavební firmy a schválení výběru má v nejbližší době projednávat rada města.

Celkově má vyjít stavba se vším všudy na 6,8 miliard, z čehož samotná hala vyjde na 4,4 miliardy. Jedna miliarda je rezerva pro případ inflace a zdražování materiálů a zbylá část je určená na další přidružené stavby a pozemkové transakce.

Radní města Petr Kratochvíl řekl, že město bude čerpat zhruba dvě miliardy korun z úvěrů. Dalších 300 milionů korun přispěje Národní sportovní agentura a 200 milionů Jihomoravský kraj. Město ze svého rozpočtu pak zaplatí zbylé téměř čtyři miliardy v průběhu stavby.

Nová aréna je označována za největší strategický projekt města Brna. Sloužit má výhradně k domácím zápasům místního hokejového týmu HC Kometa Brno, ale taky na koncerty, výstavy, kongresy a jiné veřejné akce. Celkem by měla mít hala až třicet variant využití. Její kapacita by měla pojmout až 13.300 diváků.

Stavba tak rozsáhlé multifunkční arény je velkým zásahem do městské infrastruktury, a tak s sebou přináší další navazující projekty a investice. Pro hladké fungování haly je důležité zajistit dostatek parkovacích míst pro návštěvníky. Společně s tím by mělo vzniknout zhruba 1 300 parkovacích míst.

ARENA BRNO vyroste v areálu BVV za pavilonem Z mezi pavilony F a G1, podle plánů by mohla začít už v letošním roce. Město předpokládá, že hala bude vydělávat tak, aby každý měsíc provozovatel platil miliony korun do rozpočtu Brna.

Zdroj: Deník, ARENA BRNO

Pokračovat ve čtení

Hokej

Hadamczik: Politika je svinstvo, válkou trpí nevinní lidé. Čechy bych kvůli KHL netrestal

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky.

Publikováno

dne

V kanceláři prezidenta svazu Českého hokeje sedí pár dní, teprve se rozkoukává. Zájem o Aloise Hadamczika v posledních týdnech výrazně vzrostl, rozhovory rozdává jak na pásu dobře fungující automobilky. Součástí cesty za hokejovým vzkříšením bude ale taky několik méně příjemných témat. Třeba i válka na Ukrajině.

V posledních dnech se objevují další a další slovenští nebo čeští hokejisté, kteří se rozhodli cestovat za prací do Ruska, které momentálně celý svět považuje na nepřítele číslo jedna. Čerstvě podepsaný kontrakt ve Vladivostoku má i útočník Rudolf Červený.

Zatímco někteří lynčují hráče mířící do KHL, jiní se zase staví do role obhájců. Mezi ně se řadí i novopečený kouč českého hokejového svazu Alois Hadamczik.

Hráči taky chtějí nějak uživit rodinu. On ale nejde bojovat proti demokracii. On si přece nebere pušku a nejde střílet do Ukrajinců,” zastal se Hadamczik českého útočníka v rozhovoru pro Sport.cz.

Sám šéf českého hokeje válku striktně odmítá. Na současnou situaci má jasný názor, který mu vštípil do hlavy už dříve jeho otec.

Politika je svinstvo. Neznám všechny objektivní příčiny války. Pro mě je ale nejdůležitější, že válkou vždycky trpí nevinní lidé, nevinné obyvatelstvo,” vyjádřil lítost nad současnou situací na Ukrajině. 

Přesto se pozastavuje nad uprchlíky, kteří přijeli do České republiky v autech nejluxusnějších značek: „Je zajímavé, že jsou tady, a ne doma ve válce,” vyprávěl.

Fanoušci i novináři jsou teď ještě víc zvědaví, jak nový šéf Českého hokeje přistoupí k hráčům, kteří se rozhodnou odejít hrát hokej do Ruska: „Zakazovat našim lidem hrát v Rusku? To bych nedělal,” říká otevřeně.

Hokejové svazy Švédska a Finska už daly veřejně najevo, že pokud některý z jejich hokejistů odejde za hokejem do KHL, ztratí po dobu kontraktu veškerý nárok reprezentovat svou zemi. Podle vyjádření Aloise Hadamczika se nejspíš český hokej podobnou cestou nevydá.

Zdroj: Sport.cz

Pokračovat ve čtení

Hokej

Za podpis v KHL je zodpovědný sám hráč. I za následky a svou pověst

Když 24. února 2022 vypukla ruská invaze na Ukrajině, prvotním cílem pro mnoho evropských hokejistů bylo co nejrychlejší rozvázání kontraktu v KHL a odjezd z Ruska domů. Kvůli špatně postaveným smlouvám hráčů šlo o mimořádně těžký krok.

Publikováno

dne

KOMENTÁŘ – Když 24. února 2022 vypukla ruská invaze na Ukrajině, prvotním cílem pro mnoho evropských hokejistů bylo co nejrychlejší rozvázání kontraktu v KHL a odjezd z Ruska domů. Kvůli špatně postaveným smlouvám hráčů šlo o mimořádně těžký krok. V mnoha případech to stálo dlouhé týdny vyjednávání, v některých i nemalou finanční částku. Teď se ale někteří hokejisté do KHL vracejí.

A nejen to. Někteří tam jsou dokonce ochotni podepsat úplně nový kontrakt. Ideálním příkladem je slovenský útočník Michal Krištof, který se i přes platný kontrakt v Kometě rozhodl vyplatit ze smlouvy v moravském klubu a podepsat obratem kontrakt ve Vladivostoku.

Stejný směr ze Slovenska nabrali obránci Christián Jaroš a Michal Čajkovský. Teď je na listině dobrodruhů už i první české jméno. Ruský server Sport-Express zveřejnil, že do Vladivostoku míří za Krištofem i český útočník Rudolf Červený.

Proboha, proč? Tuhle otázku si pokládá řada fanoušků i novinářů. Najdou se však i takoví, kteří stojí za tímto bláznivým rozhodnutím některých hráčů. Jedním z nich je brankář Motoru České Budějovice Dominik Hrachovina.

Nelíbí se mi, že každý takový hráč je většinou veřejností okamžitě odsouzen a označen za barbara,” vyprávěl budějovický brankář otevřeně pro iSport, podle kterého dělají lidi z hráčů, kteří odcházejí do KHL zločince. Hrachovina dokonce nelibě nese i to, že ruští hokejisté nemohou startovat třeba na mistrovství světa.

Úplně opačně se k situaci staví bývalá brankářská legenda Dominik Hašek. V podstatě úplně opačný extrém. Ten opakovaně apeluje na to, aby byli všichni ruští hokejisté zcela vyřazeni ze všech světových soutěží. Účast našich hráčů v KHL by bez výjimky tvrdě zakázal.

Kdo z nich má vlastně pravdu? Ta je prakticky někde mezi. Zakázat hráči pracovat v Rusku asi zcela upřímně nejde. Ať se to někomu líbí nebo ne, je to čistě jeho osobní rozhodnutí. Přestože s tím taky absolutně nesouhlasím, zopakuji slova trenéra Komety Martina Pešouta: „Pokud na to má někdo žaludek, ať tam jde.”

Taky agenti říkají, že úplně poslední slovo v takovémto rozhodnutí má vždycky sám hokejista. Stejně tak ale musí hráči sebou nést i následky. Že jsou označováni za zločince, je asi poměrně ostré tvrzení. Na druhou stranu, mnoho lidí ruskou agresi odsuzuje natolik, že pro tyto hokejisty nemají absolutně špetku pochopení.

PENÍZE AŽ NA PRVNÍM MÍSTĚ

Svým způsobem celou nenávist podporuje fakt, že se jedná o KHL. Soutěž, která je chloubou a hokejovým dítětem prezidenta Ruské federace Vladimira Putina. Takže ano. Podpořit svou účastí tuhle soutěž, lze brát částečně jako podporu Ruska. A pokud to některý hráč takhle nevnímá, je v postoji k ruské invazi neutrální, stejně bude muset podstoupit lynč veřejnosti. Taková je cena.

Je zcela jasné, kvůli čemu hokejisté do KHL v této kritické době jdou. Jedinou motivací jsou peníze. O sportovní stránce tady nemůže být vůbec řeč, jelikož nikoho v Evropě už nebude ruská hokejová soutěž vůbec zajímat. Zviditelnění proběhne jen v negativním stínu reflektorů. Mnoho manažerů a klubů už o tyhle hráče nikdy nezakopne. 

Sport je sport, ale morální zásady jsou zkrátka i dnes naštěstí ještě poměrně vysoko. A to nemluvím o tom, že si tím může spousta kluků zavřít dveře do reprezentace, tak jako tomu už je oficiálně třeba ve Finsku. Český hokej ještě svůj postoj k těmto hráčům nijak nezveřejnil.

Stejně tak hráči musí podstoupit veškerá bezpečnostní rizika. Ačkoliv si to někdo nepřeje, těžko říct, co se bude dít v případě, pokud bude válečná mise pokračovat. A to jsem ještě nezmínil fakt, že KHL je schopna celou operaci na území Ukrajiny veřejně podporovat. I toho se stanou evropští hokejisté součástí. Že se jim to třeba nebude líbit? Smůla, podepsali.

Finančně vypadá KHL zatím zabezpečena energetickým gigantem Gazprom. Jak dlouho ale? Je prakticky jisté, že si bude muset soutěž vystačit jen se svými zdroji. Podpora zvenčí už nepřijde.

Navíc jediná měna, která je v Rusku k dispozici, je rubl. Takže buď budou hráči dostávat peníze v rublech, které nikde jinde na světě v žádné bance nevymění, nebo si budou odnášet výplatu v jiné měně v igelitkách.

Těžko říct, tohle jim určitě ruští zaměstnavatelé nějakým způsobem vysvětlili. Jestli se ale Rusákovi dá věřit, nebo ne, to už je opět jen na samotném hráči.

Jasné je, že z venčí podporu nedostanou. V případě největší krize budou odkázáni jen sami na sebe. Vyhlídky nic moc, přesto to asi některým za to stojí. Jo, peníze jsou mocný čaroděj. 

Zdroj: Ruik

Pokračovat ve čtení

Oblíbené