Spojte se s námi


Hokej

Cítili jsme, kam až můžeme dojít, přiznal Červenka. Co podle kapitána týmu rozhodlo finále a bere zisk zlata za vrchol kariéry?

Byl jedním z důležitých mužů národního výběru Radima Rulíka. Roman Červenka coby reprezentační kapitán dovedl své spoluhráče za vítězstvím. Česko tak po dlouhých 14 letech slaví zisk zlatých medailí, co na to říká samotná legenda nosící číslo 10 na svých zádech?

Publikováno

dne

Byl jedním z důležitých mužů národního výběru Radima Rulíka. Roman Červenka coby reprezentační kapitán dovedl své spoluhráče za vítězstvím. Česko tak po dlouhých 14 letech slaví zisk zlatých medailí, co na to říká samotná legenda nosící číslo 10 na svých zádech?

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Roman Červenka už se stal legendou české hokejové reprezentace. Na tomto domácím světovém šampionátu 50. gólem v dresu národního týmu překonal Jaromíra Jágra a coby kapitán dovedl své spoluhráče ke zlatu.

V průběhu turnaje na všechny zapůsobila jeho lajna, které byli součástí také Lukáš Sedlák a Ondřej Kaše. Dohromady tito borci posbírali 28 kanadských bodů (11+17), přičemž právě Červenka byl s 11 body nejproduktivnějším hráčem českého týmu.

Na kontě taky měli několik důležitých gólů. Kaše ten svůj vstřelil v semifinále se Švédskem při obratu na 3:2, Sedlák se ve stejném utkáním málem dočkal hattricku. Samotný Červenka vstřelil vyrovnávací Kanadě ještě v základní skupině MS.

Ve finále se Švýcarskem to bylo dlouho 0:0, byť měli svěřenci trenéra Rulíka více ze hry. Pokud ale nezasáhl Leonardo Genoni, pomohla brankáři soupeře tyče. Nakonec to tam ale přece jen padlo! David Pastrňák dostal v čase 49:13 napřaženo od Tomáše Kundrátka a neskutečnou bombou Genoniho propálil.

Havířovský rodák se tak postaral o zlatý gól večera, vítězství Česka pak ještě v závěru trefou do odkryté klece Švýcarů pojistil David Kämpf. Jak to celé vnímal právě kapitán Červenka?

Červenka o emocích nebo zlatu z roku 2010

„Emoce se nedají popsat. Celý zápas cítíš, že to bude o jednom gólu. A když pak branka padne, je to obrovská euforie a ty dobře víš, že tam necháš všechno. Jak padl gól, tak jsem věřil, že tohle už nemůžeš pustit. Všichni kluci hráli jako jeden tým, hráli srdcem. Jinak tenhle turnaj nemůžeš vyhrát!“ řekl Červenka po zápase, jehož slova cituje server Hokej.cz.

Kapitán národního výběru dostal otázku také na téma zisku zlatých medailí na světovém šampionátu v Kolíně nad Rýnem, konkrétně v roce 2010. Tehdy českému mužstvu nikdo nevěřil, nakonec ale došlo až na samotný vrchol.

„2010 to bylo úplně jiné. Nedařilo se nám v průběhu turnaje a tým nebyl tak silný, jako tenhle. Tady jsme cítili, kam můžeme dojít. Přehráli jsme Ameriku, Švédy… Sebedůvěra v týmu byla,“ prohlásil Červenka.

„Záleží, v jaké fázi se vám pohár povede vyhrát. Spousta kluků má ještě kariéry před sebou, ale pro mě je to opravdu speciální, vyhrát to doma… Celé dva týdny, podpora lidí, emoce. I díky fanouškům jsme ty zápasy takhle zvládali. Každý zápas byl speciální. Pořád jsme věděli, že je tady 17 tisíc lidí,“ odpověděl muž s přezdívkou „Červus“ na otázku, zda toto zlato považuje za absolutní vrchol kariéry.

Zdroj: ČT sport, Hokej.cz, MS v hokeji 2024

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.