Reklama

Česko vs. Švýcarsko: Preview a tipy na sázení

První představení týmu České republiky se nevyvedlo podle představ. Svěřenci Filipa Pešána tak budou v utkání s houževnatými Švýcary bojovat o první body do skupinové tabulky. Pro švýcarský výběr to bude naopak premiéra na MS v Rize.

Zdroj: Jan Beneš, Český hokej

Ačkoliv by se mohlo na první pohled zdát, že má český tým se Švýcary jednoznačně pozitivní bilanci, tak zdání muže klamat. Pro Českou republiku se z dlouhodobého historického hlediska rozhodně nejedná o snadného soupeře.

I když mají Češi s tímto soupeřem kladnou bilanci, není to nic závratného. Celkem historie počítá 27 vzájemných zápasu s kladnou bilancí patnácti výher a dvanácti porážek.

Mnoho duelů však skončilo o jednu nebo dvě branky. Nedá se předpokládat že tentokrát tomu bude jinak. I když jsou Češi podle bookmakerů favorité, hokejisté ze země helvetského kříže budou nespíš pořádně zatápět. 

Jak jsem napsal už dříve ve své analýze před turnajem, Švýcaři mohou být z mnoha důvodů letos připraveni dojít daleko.

Oba soupeři mají za sebou skvělé přípravné období, ve kterém nepoznali hořkost porážky. Český tým se pokusí švýcarskou pohodu utnout. Důležité bude eliminovat šikovné švýcarské útočníky z NHL.

Rovněž se dá očekávat, že český výběr bude chtít po úvodní porážce uspět stůj co stůj. I tohle hovoří spíš pro papírového favorita. Pravdou taky je, že porážka na úvod šampionátu by mohla Čechy paradoxně spíš nabudit.

VYHRAJÍ ČEŠI

Při sympatickém kurzu 1.78 se sázka na český výběr muže vyplatit. Navíc se dá očekávat, že se tým kouče Pešána prosadí více než třikrát, avšak ani Švýcaři neobejdou z utkání s nulou na svém kontě.

Relativně vyrovnané utkání, by pak mohli Češi zpečetit střelou do prázdné branky při kurzu 3.40.

Rozluštění hádanky o výsledku utkání Česko vs. Švýcarsko se dozvíme už večer. Utkání startuje 19:15.

Tip na sázení | Vyhraje Česká republika v kurzu 1,78 u Tipsportu

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené